Теч на масло. M57D30 (Смяна на гарнитура на капак клапани)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Теч на масло. M57D30 (Смяна на гарнитура на капак клапан

Мнение от Z3Ro* » 16 Мар 2018, 23:21

Трудът е по 30 лева на дюза за сваляне и качване в този сервиз... ;) На дюзите задължително им провери гайките от задната страна - откъм чистачките. Разхлабват се след първоначалното стягане. И хубавото е, че отсега сам ще си го правиш и сам ще си проверяваш която дюза искаш, можеш да си смениш сам дюза, а не по сервизите да се чудят какво да ти обявят...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Теч на масло. M57D30 (Смяна на гарнитура на капак клапан

Мнение от FaceOff » 16 Мар 2018, 23:32

Да колега (към автора), и мен за това ме кефи форума и хората в него, защото като взех колата не смеех да й отворя предния капак, а сега не ме е страх да си изцапам ръцете. Веднъж ровейки се през телефона влезнах в Ауди форума.... малиии, не е за говорене
Сега по темата - явно номера със стотинката става само при много добри (да не кажа перфектни) дюзи.. На твое място не бих съжалявал за проверката, поне си сто процента спокоен. Интересно ми е - дадоха ли ти разпечатка с данните от стенда?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Теч на масло. M57D30 (Смяна на гарнитура на капак клапан

Мнение от jorfii » 17 Мар 2018, 6:32

Ами за разпечатка, питаха ме дали ми трябва, казаха че по принцип седят при тях и ако ми потрябва нещо могат да ми я дадат. Иначе не съм я искал, бързах да сглабям колата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Теч на масло. M57D30 (Смяна на гарнитура на капак клапан

Мнение от jorfii » 10 Апр 2018, 20:46

Сега близо месец след ремонта да споделя впечатления. Първото, което ми направи впечатление е, че изчезна всякакво припушване в черно отзад. Преди припушваше а сега го няма. Карал съм само градско и сега за великден си ходих до село, но не виждам да изпушва като я нагазя. Проблема, обаче е ,че ми се струва и че не върви както трябва колата. При първа възможност, ще я закача на живи данни да видя какво се случва. Другото, което се сещам е, че докато записвам живите данни мога да засека и от 0 до 100 за колко време ги прави. Мисля, че ще ми е някакъв ориентир. Едва ли ще даде времето, което дават по каталог, но все пак ще ми е някакъв ориентир. Все пак не е нова кола а и товар има не е празна. Така ще се опитам да преценя дали колата не върви както трябва или аз нещо се филмирам излишно. Относно изпушването отзад и вървежа на колата имах много интересно лично преживяване и съответно въпрос дали има някаква зависимост, но още се чудя дали да не пусна друга тема по този въпрос.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Теч на масло. M57D30 (Смяна на гарнитура на капак клапан

Мнение от FaceOff » 10 Апр 2018, 22:21

jorfii написа:Сега близо месец след ремонта да споделя впечатления. Първото, което ми направи впечатление е, че изчезна всякакво припушване в черно отзад. Преди припушваше а сега го няма....... Относно изпушването отзад и вървежа на колата имах много интересно лично преживяване и съответно въпрос дали има някаква зависимост, но още се чудя дали да не пусна друга тема по този въпрос.


Интересно, как от смяна на гарнитура на капака спря да изпушва? Сподели за преживяването?

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook