Въпрос относно смяна на дебитомер

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 525 tds
Мечтае да кара: m5

Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Ceko1 » 12 Мар 2018, 10:12

Здравейте, Колеги! Няколко пъти сменях дебитомера с такъв втора ръка на моята е39-ка и се оказва, че не работи. Та въпроса ми е дали не трябва да се прави нещо по специфично при смяна или само го слагаш, закачваш буксата и трябва да тръгне колата както трябва? Аз колата я взех с откачен дебитомер. Другия ми въпрос може ли нещо да е махнат дебитомера софтуерно? Ще се радвам някой, който има представа да помогне, че вече не знам какво става с тоя дебитомер. :dunno:

П.С. Моля модераторите ако пак ми трият темата поне да ми кажат какво не е наред за да знам другия път. Благодаря!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 22.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Сива Бима
Мечтае да кара: Черна Голяма Бима
Детайли за колата: Лачена

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от hacker4eto1 » 12 Мар 2018, 12:52

1- во , втора ръка дебитомер не е работа и 2-ро иска да се изтрият адаптацийте на старият мисля.
Изображение
Последен проект https://youtu.be/oRvrTuwa_Rg

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от FaceOff » 12 Мар 2018, 13:44

Не си дал и най-малката информация за колата.. Напиши "дебитомер" в търсачката на раздела и отдели половин час да почетеш, има предостатъчно информация

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 525 tds
Мечтае да кара: m5

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Ceko1 » 12 Мар 2018, 14:11

hacker4eto1 написа:1- во , втора ръка дебитомер не е работа и 2-ро иска да се изтрият адаптацийте на старият мисля.

Чрез диагностика ли? Иначе май си прав вчера за трети път сложих дебитомер втора ръка, който уж е тестван и работи на пиербург и пак след като го закачихме колата загуби мощност...
Последна промяна Ceko1 на 13 Мар 2018, 9:35, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 525 tds
Мечтае да кара: m5

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Ceko1 » 13 Мар 2018, 8:18

FaceOff написа:Не си дал и най-малката информация за колата.. Напиши "дебитомер" в търсачката на раздела и отдели половин час да почетеш, има предостатъчно информация

Да малко съм нов, колега. :oops: Колата е 525 тдс седан 98 г. Иначе съм чел доста теми за дебитомери и не съм намерил отговор на моя въпрос...

П.С. Явно си трябва нов дебитомер...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Хрuсто » 14 Мар 2018, 0:01

Купуваш си нов дебитомер на някоя читава фирма и не се занимаваш с глупости. Моята беше с неработещ дебитомер и просто го смених(не помня каква марка сложих) без да трия грешки и т.н... колата си тръгна веднага след закачането на дебитомера.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 525 tds
Мечтае да кара: m5

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Ceko1 » 15 Мар 2018, 8:07

Хрuсто написа:Купуваш си нов дебитомер на някоя читава фирма и не се занимаваш с глупости. Моята беше с неработещ дебитомер и просто го смених(не помня каква марка сложих) без да трия грешки и т.н... колата си тръгна веднага след закачането на дебитомера.

Така е колега. Хората са го казали евтиното излиза по скъпо... Набутах се само с пари а нищо не направих. Явно ще се взима нов или ще се кара без дебитомер. Доколкото знам няма никакви проблеми да караш с откачен дебитомер и няма кой знае каква разлика в разхода и вървенето. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Хрuсто » 15 Мар 2018, 20:50

Беееее... Разхода без дебитомер е много разтеглив... Зависи каква ще е картата по която ще работи ецу, атмосферното налягане... и още куп неизвестни. Като цяло тея дърти бараки се водят от дебитомера. Та купи си нов дебитомер и не се занимавай с втора ръка. От тоя куп дебитомери дето си събрал пробвай да ги почистиш и виж дали някой няма да живне та да покараш с него докато вземеш нов. Наскоро си купих джипка и и засяках градския разход... 19-19,5/100км(три мерения), почнах да диря защо е такъв и се оказа, че дебитомера е дал фира, след като сложих нов разхода отиде на 10.8-11.2/100км вече няколко засичания. Та сам си преценяй :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Elesar74 » 16 Мар 2018, 11:57

Без дебитомер колата чувствително спора да върви и ускорява, не знам въобще как може да се кара така. Аз веднъж тествах като го откачих, та направо станах пишман за 10 км.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 525 tds
Мечтае да кара: m5

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от Ceko1 » 16 Мар 2018, 16:03

Хрuсто написа:Беееее... Разхода без дебитомер е много разтеглив... Зависи каква ще е картата по която ще работи ецу, атмосферното налягане... и още куп неизвестни. Като цяло тея дърти бараки се водят от дебитомера. Та купи си нов дебитомер и не се занимавай с втора ръка. От тоя куп дебитомери дето си събрал пробвай да ги почистиш и виж дали някой няма да живне та да покараш с него докато вземеш нов. Наскоро си купих джипка и и засяках градския разход... 19-19,5/100км(три мерения), почнах да диря защо е такъв и се оказа, че дебитомера е дал фира, след като сложих нов разхода отиде на 10.8-11.2/100км вече няколко засичания. Та сам си преценяй :mhihi:

Разхода съм го засякъл 13/100 градско, колкото го дават по принцип за тоя модел понеже е и автомат. Не мисля, че с дебитомер разхода ще ми спадне а дори и да спадне ще бъде нещо незначително. По- скоро ми се струва, че колата е по-мудна сега без дебитомер, както казва колегата Elesar74... Засега ще трябва да се задоволя с това вървене докато събера пари за нов дебитомер. :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 25.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39tdsA "97
Мечтае да кара: c63amg

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от ShibinG » 16 Мар 2018, 17:43

При тдс-а (с откачен или закачен дебитомер) не се усеща разлика във вървенето почти , малко пушляви повече, и гори малко отгоре с откачен .
6>4

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 525 TDS '97

Re: Въпрос относно смяна на дебитомер

Мнение от mmc » 19 Мар 2018, 14:51

ShibinG написа:При тдс-а (с откачен или закачен дебитомер) не се усеща разлика във вървенето почти , малко пушляви повече, и гори малко отгоре с откачен .


По отношение на "няма разлика откъм вървеж" - позволи ми да не се съглася :)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook