Избор на спирачни дискове и накладки

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Хрuсто » 12 Мар 2018, 8:09

Ако търсиш "мека" накладка пробвайнс lpr


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от dbanchev » 12 Мар 2018, 8:25

Турски дискове от ас метал и меки накладки lpr. :yes: Със скъпи ментаци колко яд съм брал и аз.... :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 12 Мар 2018, 8:42

Не търся мека, търся качествена. Тук говорим за менте накладка просто. Надиранията по диска са колкото да си пъхнеш ноктите (когато не си ги рязал 5 дни да кажем :mhihi: ). Наточил съм се на Паджид, но ще видим какво ще намеря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Elesar74 » 12 Мар 2018, 9:17

Dirty M5 driveR написа:Аз пък бих споделил опит с моите предни накладки АТЕ, които следващите дни просто ще хвана с 2 пръста и ще метна колкото се може по-далеч от мен. :mhihi: Дисковете са оригинални, монтирах им АТЕ от кварталния магазин. Разработих ги, нямаше проблеми. Но така и не започна да спира тая кола както трябва - е34 преди години спираше по-добре. Онзи ден слизах под колата по други причини и какво да видя - по десния диск деруги... 2-3 на брой по цялата обиколка. Свалих апарата и същите деруги ги имаше по вътрешната накладка. На едно място има като отчупено зрънце от нея. Явно някакви твърди частици в сместа са задрали така. Тези дни ще взема нещо друго - Паджид, Джурид или Текстар и ще споделя впечатления. Но силно се надявам спирачната мощ на тази кола да се върне, че направо ме е страх да спирам на моменти.

Същата работа и при мен, с дискове и накладки ATE, задни, чисто нови. Малко след смяната, на задния десен диск, деруги от накладката. Сваляне, преглед, пак монатж, тц, никс ефект. И тъй си карам, с надран диск.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от FaceOff » 12 Мар 2018, 11:11

Don_Diego написа:
ПП: Rolls Royce са едни от най-неспиращите коли


Аз се чудех що не ги карат много.. :mhihi:

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook