Избор на спирачни дискове и накладки

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от numizmat » 10 Мар 2018, 14:10

Колеги, може ли малко информация с какви дискове и накладки излизат 39 530д от завода? Кои са оригиналните. Предстои ми смяна на предни и задни дискове и спирачки. Ако може да ми препоръчате и добри варианти, а не да се изкривят след 1м. Какви варианти има за ъпгрейд на спирачната система, защото не ми харесва много как спира колата, може би и защото я сравнявам с ф10ката. Благодаря предварително. :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Хрuсто » 10 Мар 2018, 15:00

Ако ти се дават 400-600лв за предни и задни си вземаш един прерфориран зимерман с хубави накладки и си ти. Спирачките според мен са си ок, но при интензивно ползване си прегряват и тогава започва да не спира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от FaceOff » 10 Мар 2018, 20:06

Оригиналните са на БМВ. И за оригинални и за афтърмаркет и за ъпгрейди е писано много, достатъчно много..

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Benord » 10 Мар 2018, 21:07

Дискове и накладки от АТЕ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от (bubsa) » 10 Мар 2018, 21:21

Benord написа:Дискове и накладки от АТЕ.

Доказано 9 от 10 са криви след няма и 2-3К км :confused:
Е39 си иска оригинални дискове за да няма драми.Слагал съм и обикновенно АТЕ и АТЕ пауър диск и НЕ стават.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Benord » 10 Мар 2018, 21:28

Оригиналните са на АТЕ.С или без щампа на БМВ.Ментетата са друга тема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от (bubsa) » 10 Мар 2018, 22:20

Не ми се спори и влиза в обяснения.Карайте си с АТЕ от 100лв и си ги сменявайте всяка седмица :yes:
Аз съм минал по тоя път :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Хрuсто » 10 Мар 2018, 23:47

Бе предната ми кола дойде с накладки бош слагани в Швейцария... След тоя бош кво ли не слагах, но колата не искаше да спира така. Та от АТЕ до ате има разлика и затова започнах да пазарувам от немско директно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Z3Ro* » 10 Мар 2018, 23:59

И аз съм сменил няколко комплекта алтернативни - не стават. Накрая взех Ас метал предни дискове с накладки Текстар. Засега вече над 25 хиляди км. нямат ядове - воланът не трепва при спиране. Цената им за преди фейса е смешна - 100 лева за двата... Щях да взимам оригинални, но реших при тая цена да пробвам за последно и се оказаха читави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Фидел Кастро » 11 Мар 2018, 0:09

Хрuсто написа:Ако ти се дават 400-600лв за предни и задни си вземаш един прерфориран зимерман с хубави накладки и си ти.

+1 :yes:

ZIMMERMANN SPORT нямат нищо общо със стандартните на същата марка, срещу които понякога има много лоши отзиви.
Относно "лошите АТЕ": Няма да споменавам 2-3 известни онлайн магазина, но там цените на АТЕ са нереално ниски. Мнението е на двама познавачи от бранша, които се занимават с поръчките и понякога точно към АТЕ. Това, че вносителите надуват прекомерно цените заради примамливите "отстъпки" е абсолютно вярно, но в случая явно става въпрос за съмнителни дискове и накладки. Също така не забравяйте, че АТЕ имат и втора марка с по-ниска градация на качество - GALFER. Останалото не се наемам да коментирам. :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от eekset » 11 Мар 2018, 1:11

Когато трябваше да сменям на кабриото взех акъл от форума и сложих цимерман с дупки и накладки АТЕ. Комбинацията беше перфектна :yes:
Сега като си взех комби 39-ка, с безобразно криви дискове, послушах колеги от работата дето един по един всички си взимат starline (спортна версия с дупки, канали...) на интересно ниска цена. И всеки от тях до момента само ги хвали - как бил спирал от първа космическа на нула и не били мръднали и т.н.
Засега съм доволен - 3-4к км наистина не са мръднали, а ми се е налагало добри проби да им правя. За тая си цена са екстра (е, поскърцват по малко, ама... :ok:)
Тъй че, ако парите не са ти проблем, опитай първия вариант. Ако не ти се дават много пари - втория... Дори да не изкарат, същото ще е с кои да е други дискове от ширпотребата.

p.s. това в случай, че си караш колата нормално. за джигитски изпълнения си требат по-сериозни средства за ъпгрейди :roll:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от jorfii » 11 Мар 2018, 20:57

И аз съм пред същата дилема. Намерил съм оригинални на цена със 100 лева по ниска от тази на дару кар, зимермана ми стъпва по скъп от тях. Други запознати майстори ми препоръчват пак някаква дъщерна фирма на ате беше, но не споменатата по горе в темата а нещо друго беше. Пак с три букви. Вече не знам какво да взема.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от FaceOff » 12 Мар 2018, 0:42

Benord написа:Оригиналните са на АТЕ.С или без щампа на БМВ.Ментетата са друга тема.



http://www.bmw-werk-berlin.de/de/werk/produktion.html

Около 170 служители произвеждат около 6 милиона спирачни дискове за автомобилите на BMW Group годишно, което е средно 24 000 спирачни диска на ден. Спектърът варира от BMW Серия 1 до Rolls-Royce Phantom. В допълнение към конвенционалните спирачни дискове, това включва и леки композитни дискове.
;)

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Don_Diego » 12 Мар 2018, 1:38

На моята свалих дискове и накладки Jurid със щампи BMW и оригинален парт номер (отпред и отзад). Отзад сложих дискове и накладки АТЕ - нямам оплаквания, отпред само накладки съм сменял - също сложих АТЕ и съм доволен. Следващата смяна ще са дискове и накладки и ще заложа на оригинални :yes:

ПП: Rolls Royce са едни от най-неспиращите коли :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на спирачни дискове и накладки

Мнение от Dirty M5 driveR » 12 Мар 2018, 6:00

Аз пък бих споделил опит с моите предни накладки АТЕ, които следващите дни просто ще хвана с 2 пръста и ще метна колкото се може по-далеч от мен. :mhihi: Дисковете са оригинални, монтирах им АТЕ от кварталния магазин. Разработих ги, нямаше проблеми. Но така и не започна да спира тая кола както трябва - е34 преди години спираше по-добре. Онзи ден слизах под колата по други причини и какво да видя - по десния диск деруги... 2-3 на брой по цялата обиколка. Свалих апарата и същите деруги ги имаше по вътрешната накладка. На едно място има като отчупено зрънце от нея. Явно някакви твърди частици в сместа са задрали така. Тези дни ще взема нещо друго - Паджид, Джурид или Текстар и ще споделя впечатления. Но силно се надявам спирачната мощ на тази кола да се върне, че направо ме е страх да спирам на моменти.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook