Проблем с чистачките.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2017
Пол: Мъж

Проблем с чистачките.

Мнение от vasilevt » 07 Мар 2018, 16:42

Привет колеги, имам проблем с чистачките на колата ми(530д 2001). Преди около месец, смених моторчето заедно с рамената, като почистих “легенчето” около моторчето. През този един месец, нямах никакви проблеми, докато днес в обилния дъжд, чистачките отново спряха(в стартово положение). Преди да сменя моторчето, отново правеше така, също и рамената се откачаха едно от друго. Мислех че вече няма да има проблем, но уви... Та мисълта ми е от какво може да е този проблем, забелязал съм че, при по силен дъжд спират. Дали е нещо по кабеляците или пък релето? Прочетох другите теми, но не успях да си отговоря. Ще съм благодарен да дадете малко насоки. Мерси!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Проблем с чистачките.

Мнение от Z3Ro* » 12 Мар 2018, 14:42

Има реле в кутията под десния филтър на купето, по посока на движението. Ако имаш сензор за дъжд, релето е с два канала и би трябвало да има проблем само на единия, тоест или да ти работят чистачките на сензор без да забиват, или на ръчен режим. Релето струва около 30 лева, а в raealoem.com е показано кое точно е то.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.03.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с чистачките.

Мнение от vasilevt » 26 Мар 2018, 16:03

Благодаря, ще го погледна!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Проблем с чистачките.

Мнение от малкия256 » 03 Апр 2018, 12:28

Извинявам се,че ползвам темата на колегата въпросът ми е къде има реле за 30-тина лева защото аз немога да намеря.Благодаря.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook