Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от vvasilev1 » 03 Мар 2018, 17:09

bioz написа:
Z3Ro* написа:Някой май си няма друга работа и се е отдал на дейности по анализ и оценка на финансовото състояние и социалния статус на членове на форума... Излиза, че някой като каже, че дадена кола не му допада и не дай, Боже, да няма от същата, значи е скъсаняк и семкаджия... Честно, повръща ми се от такива празни мнения и мисля, че е време някой да им обърне внимание.
Еми така е който кара е39 е скъсаняк нямащ пари за е60. Аз пък мисля, че тука има хора дето не могат да проумеят че е възможно 20 бона суха пара да ги дадът за нещо по смислено вместо за стара купчина дето след покупка ще иска всеки месец пари колкото едно бебе.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk
Не бебе, а тризнаци.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Grozdanoff » 03 Мар 2018, 17:29

Идеята на темата ми беше ми да споделя, че вече намирането на свястно Е39 си е голямо приключение и всеки бъдещ купувач на Е39 трябва да се въображи с много търпение... Незнам как точно Ви отвя вятъра към Е60 и това едва ли не че всички, които не го харесват говорят така само, защото не могат да си го позволят :kuku:
Подиграха се на моята фраза "ако имах 20к нямаше да си купя Е60", незнам кое му беше толкова смешното...
Лично аз си признавам, че нямам средствата за читаво "ешеесе", не че преди седмица не можех да се напъна и да си дам и последните стотинки събирайки 10-11к, за да си купя някой кенеф само защото е по-ново поколение кола, просто предпочетох читаво Е39 пред убито от бой Е60...
Може би трябваше да си взема 2004 520и, за да бъде по-елитен БМВист :kuku:
Пак казвам, ако щях да давам 20к за кола АЗ нямаше да си купя точно "ешеесе", бих си купил Е39 М5, Е39 alpina, 2000-2001 Е38, не и Е60. Не мога да разбера кое е толкова невероятното да се повярва това. Ако някой се чуди- да карал съм Е60 520d на приятел, кое му е толкова великото незнам, по стабилна кола е от Е39 знам, базовите екстри са повече, но за мен лично това е недодялано БМВ, вътре заедно с Е65 са иновативно грозни... :mhihi:

пс: Един колега каза, че темата ми била "семкаджийска", мисля че сега я направихме 3 пъти по-семкаджийска
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от @2bar » 03 Мар 2018, 18:04

като ще люпим семки, да продължаваме...

Идеята на темата е по - скоро да се похвалиш (лошо няма, още един път честито) и да кажеш, че трудно си намерил търсената от теб кола.
Търпението и трудното намиране идва от компромисът, който правиш - цена/качество и от наличните финанси.

Толкова трудно не е намирането на читава е39 - отваряш мобиле.де и хубавите започват от 6-7к евро. Какво му е толкова трудно? Дали си струва е друг въпрос.

Ако искаше и да си полезен с темата си, можеше да направиш една статисктика на пазара на коли втора употреба в частност е39, за да може бъдещи мераклии да са наясно, колко пари струва една хубава е39.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Z3Ro* » 03 Мар 2018, 18:24

Идеята на темата със сигурност не е няколко човека да се правят на баровци, да коментират социален статус на другите и на автора, а в същото време да търсят и пазаруват части втора ръка за летящите си чинии... Голяма злоба, голямо нещо - типично по български не можем да кажем нещо добро за или на някой, но сме спецове по много теми... Нямам думи направо!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2012
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от evgeni.stefanov » 03 Мар 2018, 19:34

Предната ми беше е61 530д автомат, от скоро съм с е39 530и ръчка. Ето че има и такива случаи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от (bubsa) » 03 Мар 2018, 19:37

evgeni.stefanov написа:Предната ми беше е61 530д автомат, от скоро съм с е39 530и ръчка. Ето че има и такива случаи :mhihi:

Ти не разбираш или си фалирал междувременно :mhihi: :mrgreen:

Аз повече няма да пиша тук,защото се дразня и ще изгрубея да ме баннат,а в момента съм домоуправител и форума ми е едно от малкото развлечения в това гнусно време :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Grozdanoff » 03 Мар 2018, 19:55

@2bar написа:Идеята на темата е по - скоро да се похвалиш


НЕ! Най-искренно ти казвам, че идеята не беше толкова да се похваля, колкото да споделя, че намирането на Е39 е трудно!!! Когато писах темата бях вече щастлив, че съм си намерил кола и същевременно бях все още изнервен от дългото обикаляне за кола, в което всеки продавач ме убеждаваше, че курникът, който продава е "уникат" и, че такава друга няма да намеря. Направих темата, за да споделя, че колите нов внос са значително по-запазени от почти всички коли, които бяха на частни лица... Просто за мен хората в БГ не си поддържат колите като хората, за мен един човек няма ли пари да кара БМВ е по-добре да си купи една корсичка/голфче и да не потрошава един премимум автомобил, който други хора била оценили истински...
Мисля, че бях написал в предишен мой пост, но пак споделям от над 10 коли, които съм гледал 2 ставаха, случайност или не, и двете бяха нов внос от Швейцария. Повечето коли на частни лица имаха ръжда по долната част на вратите(някои не само там), някои от колите автомата не превключваше добре/ двг не върви като хората, ходова част, яко протрити кожени салони(за които са ме убеждавали по телефона че са много запазени) :mhihi:

Общо взето това е което исках да споделя...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от @2bar » 03 Мар 2018, 20:01

Z3Ro* написа:Идеята на темата със сигурност не е няколко човека да се правят на баровци, да коментират социален статус на другите и на автора, а в същото време да търсят и пазаруват части втора ръка за летящите си чинии... Голяма злоба, голямо нещо - типично по български не можем да кажем нещо добро за или на някой, но сме спецове по много теми... Нямам думи направо!


чак пък коментари на социален статус...другуто са празни приказки - злоба, типично по български и други общи.

пък и ти май първи го извади голям с родата яхти, самолети и т.н. (това само за протокола).

то стана направо като искренно и лично или някоя сапунка. само празни приказки. и през повечето време се сърдите.

Разбирам, някой да извади някое лачено е39, купено за 8 - 9к евро и да каже - ей на фен съм на модела. За почти същите пари може да се вземе в Германия и много хубаво е60, ама си взех е39, защото ми е на сърце. Еми тогава да му кажеш евала - фен.

Другото са си компромиси. Много ясно, че всеки ги прави. Не мога да разбера, какво толкова го взимате навътре, като стане въпрос за пари. Ми всеки кара, каквото може да си позволи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Dextuar » 03 Мар 2018, 20:03

Grozdanoff написа:
@2bar написа:Идеята на темата е по - скоро да се похвалиш


НЕ! Най-искренно ти казвам, че идеята не беше толкова да се похваля, колкото да споделя, че намирането на Е39 е трудно!!! Когато писах темата бях вече щастлив, че съм си намерил кола и същевременно бях все още изнервен от дългото обикаляне за кола, в което всеки продавач ме убеждаваше, че курникът, който продава е "уникат" и, че такава друга няма да намеря. Направих темата, за да споделя, че колите нов внос са значително по-запазени от почти всички коли, които бяха на частни лица... Просто за мен хората в БГ не си поддържат колите като хората, за мен един човек няма ли пари да кара БМВ е по-добре да си купи една корсичка/голфче и да не потрошава един премимум автомобил, който други хора била оценили истински...
Мисля, че бях написал в предишен мой пост, но пак споделям от над 10 коли, които съм гледал 2 ставаха, случайност или не, и двете бяха нов внос от Швейцария. Повечето коли на частни лица имаха ръжда по долната част на вратите(някои не само там), някои от колите автомата не превключваше добре/ двг не върви като хората, ходова част, яко протрити кожени салони(за които са ме убеждавали по телефона че са много запазени) :mhihi:

Общо взето това е което исках да споделя...


Колега, и пак се връщаме на темата, че си намер супер колата на СУПЕР цената. Обзалагам се, без дори някога да съм гледал как вървят Е39-ките, че ако беше изкарал 12-13 бона от джоба, щеше да намериш перфектната Е39-ка и тук, поддържана от нашенец. Въртим, сучем и в крайна сметка все до парите стигаме.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1198
Регистриран на: 12.09.2008
Местоположение: майна

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от @2bar » 03 Мар 2018, 20:05

Grozdanoff написа:
@2bar написа:Идеята на темата е по - скоро да се похвалиш


НЕ! Най-искренно ти казвам, че идеята не беше толкова да се похваля, колкото да споделя, че намирането на Е39 е трудно!!! Когато писах темата бях вече щастлив, че съм си намерил кола и същевременно бях все още изнервен от дългото обикаляне за кола, в което всеки продавач ме убеждаваше, че курникът, който продава е "уникат" и, че такава друга няма да намеря. Направих темата, за да споделя, че колите нов внос са значително по-запазени от почти всички коли, които бяха на частни лица... Просто за мен хората в БГ не си поддържат колите като хората, за мен един човек няма ли пари да кара БМВ е по-добре да си купи една корсичка/голфче и да не потрошава един премимум автомобил, който други хора била оценили истински...
Мисля, че бях написал в предишен мой пост, но пак споделям от над 10 коли, които съм гледал 2 ставаха, случайност или не, и двете бяха нов внос от Швейцария. Повечето коли на частни лица имаха ръжда по долната част на вратите(някои не само там), някои от колите автомата не превключваше добре/ двг не върви като хората, ходова част, яко протрити кожени салони(за които са ме убеждавали по телефона че са много запазени) :mhihi:

Общо взето това е което исках да споделя...


ми брат, то това го знае всеки. Със сигурност има и малки изключения (хора, които си поддържат колите) ама повечето са мундари. То такава ни е и всичката работа - мундарска. Ние сме си по ефектите - важното да е БМВ или Мерцедес, ама на колко години, как е поддържана, и т.н. са подробности. То затова и последната спирка на колите втора употреба е България.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Grozdanoff » 03 Мар 2018, 20:09

dextuar написа:
Grozdanoff написа:
@2bar написа:Идеята на темата е по - скоро да се похвалиш


НЕ! Най-искренно ти казвам, че идеята не беше толкова да се похваля, колкото да споделя, че намирането на Е39 е трудно!!! Когато писах темата бях вече щастлив, че съм си намерил кола и същевременно бях все още изнервен от дългото обикаляне за кола, в което всеки продавач ме убеждаваше, че курникът, който продава е "уникат" и, че такава друга няма да намеря. Направих темата, за да споделя, че колите нов внос са значително по-запазени от почти всички коли, които бяха на частни лица... Просто за мен хората в БГ не си поддържат колите като хората, за мен един човек няма ли пари да кара БМВ е по-добре да си купи една корсичка/голфче и да не потрошава един премимум автомобил, който други хора била оценили истински...
Мисля, че бях написал в предишен мой пост, но пак споделям от над 10 коли, които съм гледал 2 ставаха, случайност или не, и двете бяха нов внос от Швейцария. Повечето коли на частни лица имаха ръжда по долната част на вратите(някои не само там), някои от колите автомата не превключваше добре/ двг не върви като хората, ходова част, яко протрити кожени салони(за които са ме убеждавали по телефона че са много запазени) :mhihi:

Общо взето това е което исках да споделя...


Колега, и пак се връщаме на темата, че си намер супер колата на СУПЕР цената. Обзалагам се, без дори някога да съм гледал как вървят Е39-ките, че ако беше изкарал 12-13 бона от джоба, щеше да намериш перфектната Е39-ка и тук, поддържана от нашенец. Въртим, сучем и в крайна сметка все до парите стигаме.


Не колега ти въртиш и сучеш към парите... Аз за пари не съм говорел толкова, не и казвал, че имам "супер автомобил", казах че имам не започнала да гние Е39, със стегната ходова част, двг и запазен салон... Да за тези пари е невероятно наистина, защото доста коли съм гледал и знам! Относно цената, да се сетим пак че колата е 99г и без фейслифт, това оказва влияние!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 24.09.2017
Пол: Мъж

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от firstduo93 » 04 Мар 2018, 11:31

Не то аз бях пусна някаква тема в раздела на е60 , после видях запазената 39-тка на колегата и казах че е по-добре да си купя една такава и да си я стегна отколкото да давам 2 чувала пари за е60 и още 2 чувала за ремонти . Те дойдоха тук и започнаха да ме нападат къде отишъл кефа от е60 и тн и тн.и от там тръгна всичко . После се породи спор 39 срещу 60 който е безмислен тъй като е логично по-новият модел да има повече екстри и по-добро пътно поведение . Но това не значи автоматично че 39та е лоша кола . Дори хора от фирмата на бмв преди време бяха казали че е39 м5 е една от 3-те най-добри коли която фирмата някога е правила , така че всеки да си кара каквото му е насърце . По темата наистина 39тка трудно се намира запазена .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от FaceOff » 04 Мар 2018, 15:20

Последно не беше ли на Е60 530хд преди фейса ''на добра цена''? :mhihi:
Не разбираш, аз за теб го правя.. резултата от пикъпа с Е39 няма да ти е 1 от 30, ами....... отрицателен :mhihi: ;)

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Knoxville_ » 06 Мар 2018, 11:06

Колегата само искаше да се похвали, че е щастлив с новата си покупка, направихте му темата на нищо :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Искам да Ви споделя, пък и да се изфукам :)

Мнение от Elesar74 » 06 Мар 2018, 16:19

Да си призная, аз нямам пари за Е60. Обаче тук се върти една максима, че новите модели задължително са трошляци, а пък старите са по-читави. Това на каква реална база почива? Може би следната. Имам 10 000 лв., ама читавите Е39 струват около тези пари, обаче пък те са вече стари, не, не става. Или имам 10 000 лв., но това е прага за най-смотаните Е60, не, не ми се дават пари за такъв трошляк. И хоп, имаме максима. Да, но изпитаната и правилната максима, е, че всичко хубаво(вкл. колите) струва пари, понякога много. Тоест, количеството на парите в джоба, е твоят компромис с тази максима. Колите имат едни три нива да ги наречем от даден модел, ниско, средно и високо. И цената зависи от това, къде си се прицелил ти. А ако знаете запазено и стегнато Е30 на 25-30 г., което има климатик, колко струва, ще ви побелеят косите :). Ама сигурно знаете.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook