Температура охлаждаща течност m52

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от PeReZ » 14 Апр 2018, 18:36

А ти си смятал, че всички термостати на планетата са с лабораторна точност до хилядна от градуса?
Да, може да се каже, че знаехме това, което написа.
А ти знаеш ли, че прозводителят е казал точно това, което описваш, просто не го е "казал" върху щампата на термостата, понеже не му е стигнало мястото да го обясни там :)?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от Grozdanoff » 14 Апр 2018, 18:40

PeReZ написа:А ти си смятал, че всички термостати на планетата са с лабораторна точност до хилядна от градуса?
Да, може да се каже, че знаехме това, което написа.
А ти знаеш ли, че прозводителят е казал точно това, което описваш, просто не го е "казал" върху щампата на термостата, понеже не му е стигнало мястото да го обясни там :)?


Добре де какво ми се нервираш, като го знаеш радвам се за теб, но сигурно има и хора, които не го знаят. Просто споделям опит...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от drifty » 14 Апр 2018, 19:47

То с тия ментаци няма как - по-миналата година бях на астрата с един ментак - по магистралата все около 100 градуса стоеше, а преди да го сменя стоеше на 80. А иначе, както каза колегата, има градуси на отваряне и градуси, в които е напълно отворен. На астрата например ми е 92 - 107 градуса, на бмв-то не съм го гледал как е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от turbonetic » 14 Апр 2018, 20:18

Лятно време с климатик градско съм по-съгласен да стигне до 102-3° ,но сега в момента ,не е чак толкова топло,че да вдигат още от сега над 100°. За мен перфектната температура за един мотор е 90-95°

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от vladobate » 14 Апр 2018, 20:45

turbonetic написа:Лятно време с климатик градско съм по-съгласен да стигне до 102-3° ,но сега в момента ,не е чак толкова топло,че да вдигат още от сега над 100°. За мен перфектната температура за един мотор е 90-95°

Няма такова обобщение като перфектна темп. за всички мотори. М54 работи на по-висока темп. както и доста други двг. А климатика пък защо да има общо като задължително работи с допълнителна охлаждаща перка. Преди няколко поста се намеси и М54 , където има управление на охлаждането и температурата се държи странно поради"прищявките" на ЕКУ :mhihi: и последващите мнения са ненамясто . А монтирайки термостат с по-ниска задействаща темп. отлагате неизбежно прегряване на мотора в един прекрасен момент "заравяйки глава в пясъка" пред евентуален проблем в охл. система. ПС1: Пример: мойта колицата лятото със клима градско бута темп. под тази на термостата и поддържа 92-93°С вместо нормалните 99-101°С. Странно на пръв поглед , но факт логичен. ПС2: 2-3°С разлика в поддържаната темп. не е проблем , докато системата реагира адекватно на различните режими на работа на двг и фактически си върши работата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от Hip-hopotam » 14 Апр 2018, 21:02

Сменил съм много термостати на всякакви коли ,начина ми на работа е като сменя винаги загрявам колата до перка и наблюдавам реална температура.Сложа ли BEHR или mahle всичко е ок ,издържат доволно време, и когато им свърши живота остават в отворено положение.До сега не съм случвал на дефектен.За сравнение евтините са 10-15 лева качествените са 20-25.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Температура охлаждаща течност m52

Мнение от turbonetic » 14 Апр 2018, 21:03

При моята с климатик държи 93-94° без климатик стига до 96-97° и повече от тези 97° не минава ..

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook