Дюзи common rail 530d

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Дюзи common rail 530d

Мнение от princereaper » 22 Фев 2018, 17:26

Здравейте, имате ли представа къде могат да ми направят кадърно замерване на дюзите? Имах проблем с притрисане и ритане при висока скорост на малки обороти и отидох на диагностика и ми казаха, че проблема е в дюзите.. та свалихме ги и ги пратихме във Варна да ги замерят и след 2 седмици получих обаждане, че не можели да разберат кои дюзи са проблемни и трябвало всички да се сменят, ама все пак ме обрулиха 150лв за замерването, ама в края на краищата не можели да ги замерят, тъй като са били комън рейл дюзи и са били стари... естествено няма да повярвам на аматьорското им отношение и не съм се отказал. Та въпроса ми е къде мога да ги диагностицирам, защото като знам че със сигурност 6-те дюзи не са за смяна, няма да сменям здрави дюзи.. а ако все пак е наложително да сменя всички дюзи няма да са чисто нови, защото това е гарант да карам колата още много дълго време.

Колата ми е 530д 00' м57

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от Z3Ro* » 26 Фев 2018, 20:15

viewtopic.php?f=116&t=288904

Здравей, колега! Прочети последните десетина страници от горната тема - за е60 е, но има коментирани сервизи и отзиви, поне да се насочиш. За проверка и ти можеш да си направиш елементарна такава, която ако не е 100% сигурна, поне е ориентир. Просто потърси в нета клипове за injectors leak-off test. И накрая един съвет - преди да скачаш на ремонти на дюзи, с цел спестяване на излишни разходи първо измери компресията на всички цилиндри и се увери, че подгревните свещи и релето им са изправни...
Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от ivopicha » 28 Фев 2018, 20:23

Колега, не зная от къде си. В Севлиево има един майстор и един работник, който се занимава само с дюзи и помпи. Аз ходих при него преди месец и половина и да ти кажа- много са добри! Тестват ги и ако има нещо за реглаж или смяна ти казват. Излиза един лист с показанията при различните режими и къде какво трябва да пипне. Момчето доста си игра с 2 мои дюзи докато ги нагласи в нормата. Цените са така-
проверка- 20 лв
ако трябва да се регулира нещо по дюзата - 50 лв труд
При мен за 8 занесени дюзи и от тях да направи 6 работещи ми взе 340 лв. 3 бр. бяха в зелено, а другите в жълто. За 2 часа и малко бяха направени 6 перфекти дюзи. При мен проблема не беше в тях, но пък не съжалявам.
Ако искаш може да ти пратя номера на човека. Казва се Здравко, може и в нета да го има.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от princereaper » 06 Мар 2018, 12:29

@ivopicha колега от В.Търново съм, не съм го чувал този майстор, като цяло аз вече взех да се изнервям от тия "пишман майстори" като ще ми вземат парите поне да си свършат работата..

Засега ще изпратя дюзите в София дизел център казаха ми, че се занимават с комън рейл дюзи стискам палци да ги оправят.. другото което е много ми пуши колата дали проблема е от дюзите или запушен егр, запушени тръби за вредните газове.. идеи? казват ми че така си пуши от чипа, но по-рано не беше баш толкова.. пушека е сив, маслото е на 7к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от Z3Ro* » 07 Мар 2018, 11:49

Кога пуши сиво - студена, топла, при първи старт, при работа на място или в движение под товар?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от ivopicha » 07 Мар 2018, 20:14

princereaper написа:@ivopicha колега от В.Търново съм, не съм го чувал този майстор, като цяло аз вече взех да се изнервям от тия "пишман майстори" като ще ми вземат парите поне да си свършат работита..

Засега ще изпратя дюзите в София дизел център казаха ми, че се занимават с комън рейл дюзи стискам палци да ги оправят.. другото което е много ми пуши колата дали проблема е от дюзите или запушен егр, запушени тръби за вредните газове.. идеи? казват ми че така си пуши от чипа, но по-рано не беше баш толкова.. пушека е сив, маслото е на 7к км.

На този Здравко от Севлиево синът му еаботи във В. Търново, някъде към Шемшево. Но Здравко има стенд и си мисля, че ще ти свърши работа. Може да отидеш до Севлиево, не ти е далеко. Някъде бях снимал стендовете, ако намеря снимките ще ги постна.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от princereaper » 08 Мар 2018, 6:46

@ivopicha Вече изпратих дюзите към София, надявам се да се установи проблема в кои дюзи е, ако не съм доволен от тях ще потърся този майстор, благодаря!

@Z3Ro* пуши най-много при запалване и първите 10-15 минути, абе да кажем докато е студена, но после също пуши, но малко по-малко..казаха ми че това ще е от дюзите, ще видим как ще е след рециклажа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от LUCIFER'S » 08 Мар 2018, 18:14

Веднага си вземи дюзите обратно. София Дизел Център не са майстори и ще береш ядове с дюзи правени при тях!!! 3 (три) пъти гаранционно им връщах дюзи и и след 30 мин работа на мотора и тресе и извън норма излизат поне две от рециклираните им дюзи... Изобщо не съм доволен от работата им... Ще хвърлиш едно 1200 лв на вятъра....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от vanko0504 » 08 Мар 2018, 20:18

На мен в тоз сервиз ми правиха гнп на 320d прословутата vp44.И двата пъти не можаха да я направят както трябва,а иначе по техни думи на стенда била перфектна.Така че ,не бих отишъл там независимо за какво.Колегата от предишния пост ти даде най-добрия съвет.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от ivopicha » 08 Мар 2018, 21:23

@princereaper, хубавото при Човека от Севлиево е, че стоиш там през цялото време. Гледаш какво прави и ако няма нужда от нещо, той не го прави. Така си спестяваш някой лев. Чувал съм и негативни мнения за Здравко, но като цяло хората са доволни от него. Все си мисля, че ако бях пратил дюзите в София щяха да напишат части, които не са сменяли или пък биха сменили разпръсквачи и шишове с нови, а не да си играят да сменят подложки (или както там им казват) за да регулират дюзата.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от princereaper » 09 Мар 2018, 6:16

Момчета късно ви чета мненията, вече им казах да ги ремонтират т.е сменят разпръсквачите на 6-те дюзи 150лв на дюза и на 3 от дюзите ще сменят о-ринговете(май това казаха), абе иди речи 1000лв, гаранцията им е един месец силно се надявам да са ги оправили и да съм от малкото доволни :D
В понеделника ще монтирам ремонтираните дюзи и ще ви пиша как са.. естествено ще врътна 100-200 км да ги накарам да се давят в нафта

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от FaceOff » 09 Мар 2018, 10:49

Гаранция един месец? Ама цял месец ли? :mhihi:
Интересно, на мен ми казаха 250 на разпръсквач :mhihi:

пп. Колега, сега се сещам, ще ми бяха казали за дюзи по 150лв/бр , уж "проверени" , не рециклирани (купуват ги на килограм от Италия) , но оставяш и твоите. Предполагам ще си личи ако са сложили чисто нови разпръсквачи на твоите дюзи, а не са ти дали други..
Последна промяна FaceOff на 12 Мар 2018, 0:50, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от Хрuсто » 10 Мар 2018, 15:05

Като чета подобна тема ми настръхва косата. И аз искам да прекарам моите през стенд, но като знам родните измекяри...
Тоя човек в Севлиево мога да го посетя лятоска...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от streetracing12 » 12 Мар 2018, 9:57

София дизел център в Драгалевци отвратителни гадни мушенници правих дюзи при тях слагам ги колата работи по-зле стойностите са в червено тресе пуши и ускорява като 1.2.Не ми се занимаваше повече с тях дадоха ми 1 месец гаранция и фърлих кам 600лв миналата година.След смяна на дюзите от друга колата всичко е точно.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 29.09.2017
Пол: Мъж

Re: Дюзи common rail 530d

Мнение от princereaper » 15 Мар 2018, 18:53

Днеска си взех колата, карах я малко с рециклираните дюзи определено има някаква промяна. По-рано пушеше ужасно много като зил, сега не.. има по-голям вътък на пътя, но когато карам с над 100 и подам газ има едно придърпване от какво може да е ? мисля си гнп, едва ли ще е от дюзите..

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook