Пука при завиване

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Пука при завиване

Мнение от sean-john » 22 Фев 2018, 10:24

Здравейте колеги,колата от няколко дни започна да пука при завиване,без значение дали е в завой или на място.Пукането е доста силно и се чува както вътре така и отвън.Ходих в сервиза на един приятел и там установихме,че пукането идва от дясното колело и по точно или от дясната част на рейката или от вътрешния накрайник.Нямах тогава много време и ще ходя тези дни пак да разглобим и видим,но ми се искаше да попитам дали е възможно рейката да пука? И то само в дясната си част (отляво или в средата не се чува нищо) или по вероятната причина е накрайника(маншона му изглеждаше здрав).Аз си мисля,че е точно той,но моя приятел мисли,че е рейката...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Re: Пука при завиване

Мнение от nasko_hd » 22 Фев 2018, 10:54

sean-john написа:Здравейте колеги,колата от няколко дни започна да пука при завиване,без значение дали е в завой или на място.Пукането е доста силно и се чува както вътре така и отвън.Ходих в сервиза на един приятел и там установихме,че пукането идва от дясното колело и по точно или от дясната част на рейката или от вътрешния накрайник.Нямах тогава много време и ще ходя тези дни пак да разглобим и видим,но ми се искаше да попитам дали е възможно рейката да пука? И то само в дясната си част (отляво или в средата не се чува нищо) или по вероятната причина е накрайника(маншона му изглеждаше здрав).Аз си мисля,че е точно той,но моя приятел мисли,че е рейката...


колата на подемник(във въздуха) ли беше като пукше или на канал(на земята)
накрайниците не пукат а като хванеш гумата на 9 и 3 часа се усеща луфт
или е шарнир или рейката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Пука при завиване

Мнение от sean-john » 22 Фев 2018, 10:59

Колата беше на канал стъпила на гумите си,а ние бяхме в канала и ясно се чуваше от къде пука,значи няма шанс да е влязъл пясък/вода(гняс) през маншона и накрайника да пука при "ябълката"?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 26.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW е46
Детайли за колата: E46 318i 1999г

Re: Пука при завиване

Мнение от nasko_hd » 22 Фев 2018, 11:03

sean-john написа:Колата беше на канал стъпила на гумите си,а ние бяхме в канала и ясно се чуваше от къде пука,значи няма шанс да е влязъл пясък/вода(гняс) през маншона и накрайника да пука при "ябълката"?


като въртиш волана нека си слага ръцете на шарнирите и ако не го сети там да погледне пружината на амортесьра и от там ако не е значи е рейката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Пука при завиване

Мнение от Convertible » 22 Фев 2018, 11:32

аз бих обърнал внимание първо на тампона на амортисьора...
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Пука при завиване

Мнение от KPETEH » 22 Фев 2018, 11:59

на първо време разкачете биалетката и вижте без нея дали пука...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Пука при завиване

Мнение от sean-john » 22 Фев 2018, 15:04

Ще пробвам нещата които казахте,дано не е рейката,но като слушах отдолу под колата точно от дясната й част идваше пукането.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Пука при завиване

Мнение от ares2 » 22 Фев 2018, 15:50

провери и външните накрайници дали са стегнати добре към шенкела
при мен много е пукало така
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Пука при завиване

Мнение от sean-john » 22 Фев 2018, 16:50

Току що се връщам от сервиза,пак гледахме,въртяхме,пукаше и нещата отиват пак на рейка.Самият звук идва от рейката,както и като я хванеш пак на нея най много се усеща.Нагоре по пружината и амортесьора няма и помен от звука както и от шарнирите на носачите и тях държах,но при самото изпукване си се усеща в рейката...настрани от нея почти е недоловимо.Утре ще отида в друг сервиз да я погледнат да си кажат и тяхното мнение.

п.с. И все още немога да повярвам,че е рейката,защото където и да чета симптомите са или теч (моята не тече) или тропане при неравности,но никъде няма нищо за пукане (4-6 изпуквания от пълен до пълен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пука при завиване

Мнение от v_p_m » 23 Фев 2018, 8:40

Колега усещаш ли някакво задържане във волана , направо ли върви колата (центрира ли се сам волана) преди и след изпукването ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Пука при завиване

Мнение от sean-john » 23 Фев 2018, 14:21

Благодаря на всички за включването,но проблема е в рейката през 2 други сервиза минах и всички са единодушни.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook