Съвместимост на километражи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

Съвместимост на километражи

Мнение от ЗУНИ » 19 Фев 2018, 16:05

Здравейте колеги! Нов съм във форума и се надявам, че няма подобна тема, но ако има се извинявам предварително, тъй като аз не намерих нищо подобно в търсачката, което да ми свърши работа. Въпроса ми е съвместим ли е километража на е39 530и, с друг бензинов мотор. Например от 523, 525, 528 и така нататък, тоест с някой друг бензинов мотор от гамата на е39. Тъй като моят не се получи след опит на смяна на лентов кабел и по точно от китайските. С друг може и да стане, но от опит с тези китайските става един на десет. Извинявам се още веднъж, ако има такава тема. Ще съм благодарен, ако се включи и mad_presley, тъй като виждам, че той има най много практически опит с километражите. Благодаря предварително.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Съвместимост на километражи

Мнение от Bavarcho » 19 Фев 2018, 17:07

Еднакви са, само кодиране за твоята кола трябва. И ръчка и автомат също няма значение.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 27.01.2018
Пол: Мъж

Re: Съвместимост на километражи

Мнение от ЗУНИ » 19 Фев 2018, 18:09

Благодаря колега. Това ме интересуваше. А кодирането задължително ли или известно време, мога да покарам и така, че ми попадна едно от 525и с работещи пиксели.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 22.02.2017
Местоположение: Brussels
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Мечтае да кара: space shuttle

Re: Съвместимост на километражи

Мнение от BMWAudioLab » 19 Фев 2018, 19:15

Еднакви са, но не съвсем. Таблата с голям борд при Е39 се делят на две основни групи:
1. произвеждани до септември 1997 г.
2. произвеждани след цептември 1997 г.
Първите са с външно IKE, което е закрепено на задната част на километража и в него се включват бялата и синята букса. Самото IKE се свързва с километража посредство лентов кабел и не работи самостоятелно.
Вторите са с интехрирано в километража IKE и в зависимост от годината на производство може да не поддържат смяна на пробега през диагностичната букса, но по този въпрос има доста изписано във форума.

В зависимост от това коя година ти е колата трабва да внимаваш какво табло вземаш, защото по-новите стават за всички Е39, докато моделите, произведани до септември 1997 г. стават за всички Е39, които нямат CAN комуникация към километража.

Кодировката е ясна, а промяната на данните за пробега ако не станат през диагностичната букса, стават с разпояване на един малък чип и записване на информацията в него с програматор.
Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ24/ВМ54, МК3/МК4, ASK-CD и Logic7
Цифрова телевизия за моделите с iBus комуникация

http://bmwaudiolab.com/
https://www.facebook.com/BMWAudioLab/
viewtopic.php?f=63&t=426879

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 23.04.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530I M sport
Мечтае да кара: //M5
Детайли за колата: Saloon Manual Transmission

Re: Съвместимост на километражи

Мнение от g_dobreff » 20 Фев 2018, 7:29

С две думи ти трябва табло с голям борд. Аз имам същия лош опит на моята 30ска. Купих си английско табло за 30лв с голям борд без изгоряли пиксели. Кодирах го и заспа. Въпрос на свикване е да гледаш мили вместо километри. :)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook