Слаба компресия и въпрос за добавки?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 98
Мечтае да кара: Много са :)

Слаба компресия и въпрос за добавки?

Мнение от bobazzia » 12 Фев 2018, 8:32

Здравейте, Колеги,

Моето прекрасно Е39 при не много голям наклон започна да се движи :). Според няколко човека, които уж разбират, става въпрос за слаба компресия. Моторът ми е M52B20S3 и е малко над 400 000 км., като от около 60 000 от тях са на ГАЗ. Рових се из интернет и видях, че има добавки, които възстановяват компресията на мотора: Ресурс, Хаво, на Бардал и още не малко. Въпросът ми е някой от Вас ползвал ли е такива добавки, работят ли, имат ли странични ефекти и като цяло има ли смисъл от тях? Както и ако не, какво бихте ме посъветвали като ремонт за моторчето, и въобще да го правя ли или да си натегна хубаво ръчната :)?

Благодаря Ви за отговора и лек и безавариен ден :)!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Слаба компресия и въпрос за добавки?

Мнение от philip_vd » 12 Фев 2018, 17:59

Колега бих ти препоръчал да направиш промивка на мотора с газ за горене. По този начин можеш да разбереш състоянието на всеки един от цилиндрите и сегментите. Но задължително измери компресията им преди това и виж състоянието на свещите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Слаба компресия и въпрос за добавки?

Мнение от Dirty M5 driveR » 14 Фев 2018, 6:26

Измери компресията първо... Огромна грешка е да се мисли за решение на проблем, който не е констатиран. Ако колата върви ок и разхода на гориво е нормален просто си я карай.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Слаба компресия и въпрос за добавки?

Мнение от Hristo » 14 Фев 2018, 19:26

Dirty M5 driveR написа:Измери компресията първо... Огромна грешка е да се мисли за решение на проблем, който не е констатиран. Ако колата върви ок и разхода на гориво е нормален просто си я карай.

Подкрепям! На една служебна кола, бензинка още преди 100-120х.км изтърваше компресия по наклони, но си върви и до сега. Бута си масло, но понеже е Опел не мисля че е само заради компресията. Вървеж естествено ще се влошава, но то си е нормално това с оглед амортизацията.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: Слаба компресия и въпрос за добавки?

Мнение от navseal » 15 Фев 2018, 6:18

Здравей, колега! И аз съм на мнение, че най-логичният проблем в случая, е слаба компресия и трябва да я измериш. Но трябва да се има предвид, че това се случва предимно при износени двигатели. С намаляването на компресията се увеличаяат паралелно разходът на масло и гориво, както и мощността спада. Всмукателният колектор и дросел клапата например, ще бъдат замърсени вследствие на повишената вентилация на картерните газове, така че лесно може да се установи проблема. Все пак причината може да се крие и другаде.. успех!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 98
Мечтае да кара: Много са :)

Re: Слаба компресия и въпрос за добавки?

Мнение от bobazzia » 20 Фев 2018, 9:35

Благодаря Ви за съветите, Колеги,
явно никой не е ползвал от тези добавки с нано щуротии, което ми подсказва да не се хвърлям и аз. Ще замеря компресията, ще се посъветвам с някакви майстори и ще пиша в случай, че предприема нещо, както и за резултатите след това.
И безаварийно!!! :)

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook