BMW странен/здразнещ проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 12 Фев 2018, 17:36

Колега днес забелязах че някаква червена гарнитура на всмукателния колектор се вижда ... тоест стърчи единия край ще се опитам да приложа снимка да видиш за какво иде реч и ще я сменям то се вижда.

http://prikachi.com/images.php?images/718/9264718L.jpg

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 19 Апр 2018, 18:14

Колеги ... продължение измерихме помпата на бензина рейки и всичко ... 3.5 бара вдига в норми е не изпуска от клапана и т.н филтъра пак го смених макар че стария не е много стар :)
Казаха ми сипвай газ да осветяване ... в цилиндрите и сменяй маслото,хубаво 2 дена го киснах мотора в газ... разликата е голяма набира много по добре даже супер заработи мотора спря да бута брутално масло ... но уви проблема с биенето на муцуна остана... понеделника я оставих в сервиз в Свищов много хвалят момчето и викат че от 2 кабела цяла ел инсталация може да направи ... диагностики и всичко има при него,ще я види тия дни и ще пиша до къде съм стигнал

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от RORO » 21 Апр 2018, 6:03

А датчика на коляновият вал от БМВ оригинален ли го купи или от магазин за авточасти ти казаха , че е оригинален . Понеже тоя филм със заместители на ВЕМО , ВДО и какво ли още не за по 30-60 лв...... и аз го играх и накрая си купих от БМВ представителство за 114 евро ( само че , датчик на изпускателният вал М52 ТУ) и проблемите приключиха . Та съветът ми е ако имаш приятел с безпроблемно работещ двигател ,да смените за проба датчика !

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 23 Апр 2018, 6:53

Имам ще го сменим за проба :) но на диагностиката на майстора не излизат никакви грешки възможно ли е все пак да работи но да е с занижени стойности и да не го хваща диагностиката

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от RORO » 23 Апр 2018, 19:48

Това казвам , на диагностика са Ок. не ги хваща като дефектни но на практика не работят .Аз съм имал такива случаи .

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 28 Апр 2018, 12:15

Колеги дмес бях на живи данни и се оказа че вануса хич го нямал... хич не де включва и датчика на разпределителния вал ми казаха да си купя нов ... и тогава да видим вануса какво му е ? Какво може да се направи като варианти ? Също и ламбда м-у 3.4 цилиндър е дефектирала... вануса може ли да се спаси или трябва нов ? Датчика на разпределителния вал щр се купи е ясно но тоя ванус ме притеснява

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от bioz » 30 Апр 2018, 9:40

G4SBG написа:Колеги дмес бях на живи данни и се оказа че вануса хич го нямал... хич не де включва и датчика на разпределителния вал ми казаха да си купя нов ... и тогава да видим вануса какво му е ? Какво може да се направи като варианти ? Също и ламбда м-у 3.4 цилиндър е дефектирала... вануса може ли да се спаси или трябва нов ? Датчика на разпределителния вал щр се купи е ясно но тоя ванус ме притеснява


А бе колега тия живи данни нещо май те мятат по върбата. Какво значи вануса хич го няма. На вануса единствено се сменят о пръстените, но и без да ги сменят няма проблеми да се кара. И за финал каква е тая ламбда м/у 3.4 цилиндър, това са пълни глупости....

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 07 Май 2018, 20:26

Е.ах ли му маата вече,така ми казаха така и пиша датчик вече купих нов оригинален но още не съм го сменил... насочи ме към сайт някъде да ги взема и тия о пръстени поне и тях да сменя.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем

Мнение от G4SBG » 09 Май 2018, 16:09

Датчика горе на вала го сложих ... много зше почна да набира колата на 2к пак бие муцуна направо ужасно работи с новия вал ... взех диагностика от един авер и си я закачих сам ... даде ми грешка доло на коляновия вал но колата пали и работи свалих датчика на кошяновия вал и гледам го някакъв ЕРА... намерих за проба и за горе датчик ера и колата заработи осезаемо по добре и не бие така осезаемо муцуна ? Тия двата датчика е ясно че са от мега голямото значение но дали зависят един от друг и дали датчика доло на вала играе роля за това забиване,или да го изключа като вариант тоя датчик на коляновия ?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 24.10.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW e39 m52b20

Re: BMW странен/здразнещ проблем/РЕШЕН

Мнение от G4SBG » 07 Сеп 2018, 18:15

Проблем решен !
Бинзинова помпа инжектори и бензинова рейка от 2.8...
Сега спи колата
Благодаря на отзовалите се!
:)

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook