Проблем печка

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.01.2013
Пол: Мъж

Проблем печка

Мнение от ivan_shikerov » 11 Яну 2018, 17:42

Здравейте колеги.Първа зима ми е с 39-та(530д)и се оказа че имам проблем с печката.Бушонът беше изгорял и го смених.На следващата сутрин акумулатора ми беше паднал,заредих го качвам на колата и чувам че се мъчи да запали печкатаа,температурата беше към14-15 градуса.На някой дали му се е случвало подобен проблем.Сложа ли бушона и се мъчи да запали постоянно печката.Като цяло има нещо изгоряло защото не съм е чул работеща, но интересното е защо постоянно се опитва да запали.Ще съм благодарен ако някой има идеа да сподели,че така и не намерих писано на подобна тема

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 12.08.2011
Местоположение: Русе, Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 193 к.с.
Мечтае да кара: Със здраве

Re: Проблем печка

Мнение от F1L » 15 Яну 2018, 22:33


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем печка

Мнение от Elesar74 » 16 Яну 2018, 10:16

Диагностика колега. За да не пали печката, има два основни признака, ако проблема не е някакъв друг. Горово под резервата (8л.) или акумулатора е с напрежение под 12 v.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Проблем печка

Мнение от PeReZ » 17 Яну 2018, 17:05

Според мен проблемът на колегата е в електрониката на печката. Има писано точно за този проблем.
Иначе причините да не тръгва печката са доста:

1. Проблем с датчик за температура (намира се на платката).
2. Проблем със свещ.
3. Проблем с циркулационна помпа.
4. Проблем с KBUS комуникация
5. Липса на гориво
6. Липса на ток
7. Грешна кодировка. Вече 2 пъти ми се случи да дойде човек за дистанционно за печката и да сподели, че печката му не работи и ще търси решение. После се оказа, че някои хора, когато отключват печката, кодират таблото, така че печката има shutoff клапан, а колата няма и вследствие на това печката си записва грешка "shut off valve". След правилното кодиране, печката си заработва.
8. Има и още причини, сигурен съм, но за тези се сещам сега на бързо четене.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.01.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем печка

Мнение от ivan_shikerov » 20 Яну 2018, 17:47

това са грешките,който ми излизат Latent heat storage system Temperature sensor Auxiliary water pump Park heating Locking valve, Latent heat storage system Cut off valve Park heating Wake up line Latent heat storage system Shut off valve

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Проблем печка

Мнение от vanko0504 » 21 Яну 2018, 12:22

На моята започваше да върти вентилатора веднага след отваряне на шофьорската врата.Проблема беше в платката.Пращах платката два пъти по еконт на майстор,той отстрани проблема,но пак не пали.В модула на печката не записва грешки,а във модула на климатроника записва циркулационна помпа.Въпреки че помпата работи.С инпа я паля и работи.Предполагам трябва нещо да се кодира.Ако има някой от софия който знае и може да оправи нещата или координати на някой нека пише на лично.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook