Колата сама постепенно вдига обороти

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 920
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: варна на морето
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: бмв М3,M5,X6
Детайли за колата: E60 530D 218коня

Колата сама постепенно вдига обороти

Мнение от spens_82 » 08 Яну 2018, 18:39

Привет колеги,тази вечер колата ми 520и 1997г един ванос (има газов инжекцион) сама постепенно вдига високи обороти които не спадат,натискам педала с крак или с ръка -вдигат се пак но не намаляват.Педала на газта го разгледах но няма механичен проблем,отворих капака на двигателния отсек ,и там с ръка бутах жилото на газта но нито се вдигат нито спадат от там.Някой имал ли е подобен проблем и къде да търся проблема.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Колата сама постепенно вдига обороти

Мнение от red_bull92 » 08 Яну 2018, 19:25

Смени с жилото на газта с ново оригинално (по спомен струваше около 60 лв) и ще ти се реши проблема. С времето бронята на жилото корозира и жилото почва да запъваи оттам идва проблема с оборотите. :yes: :bchug:
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата сама постепенно вдига обороти

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Яну 2018, 19:36

Аз си мисля, че по-скоро стъпковото моторче има пръст в това.
А да не отварям специално тема ще питам тук, така и така колегата над мен подвигна въпроса - ако си купя ново оригинално жило ще почне ли педала да се натиска с лекота като на нова кола? :mhihi: Щото все си мисля, че по-леко трябва да се движи. То е ясно, че няма да стане като педал с електронна газ, но все пак... Или пък нещо пружината на дросела ми оказва по-голямо съпротивление?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 920
Регистриран на: 3.05.2007
Местоположение: варна на морето
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: бмв М3,M5,X6
Детайли за колата: E60 530D 218коня

Re: Колата сама постепенно вдига обороти

Мнение от spens_82 » 08 Яну 2018, 20:16

Колеги сега запалих колата и си е добре,все едно нищо и няма,а между другото (да не ми се смеете) :oops: дето има едно жило то май е за асц-то(тракшън контрола) като го бутам на пред на зад. не променя оборотите, но с педала като натисна се променят.То ли е вилото на газта или някъде другаде или е електронна газ? :oops:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата сама постепенно вдига обороти

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Яну 2018, 21:09

Жилото на АСЦ е това, която виждаш отпред в ляво. На педала на газта е като погледнеш надолу до всмукателните колектори.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook