Няколко въпросчета за E39

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.01.2018
Пол: Мъж

Няколко въпросчета за E39

Мнение от korabamaika » 07 Яну 2018, 12:51

Здравейте колеги, за много години най-напред!

Карам от няколко месеца една прекрасна Е39-ка (най-страхотния автомобил, който съм имал :п), но имам няколко въпросчета;

- Колата не е с автоматични фарове, има ли вариант и ако да - как - да се сложат автоматични? Знам, че има някакви лайт модули, които могат да се поръчатот ибей, но просто се слагат или какво?

- Има ли как след отключване да се включват късите/габаритите, стоповете отзад и аварийните без да мигат? Същите да остават включени и за Х време след като се заключи колата?

- Има ли как да се направи колата автоматично да се заключва след определена скорост, както е на по-новите моели фабрично?

- Какви са крушките на габарита, защото изгоряха и двете и също какви крушки ще ми препоръчате за стоповете, късите и дългите? Предпочитам ЛЕД и не искам да дават грешки с компютъра.

- Могат ли да се добавят щори на задните стъкла и между багажника и задния ред сеалки, ако си намеря от някоя за части или е нещо специфично ?


Иии, за сега това се сещам. Ако има теми по въпросите, извинявам се, нов съм, ако може линк ще съм благодарен.
Благодаря много на отзовалите се ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Няколко въпросчета за E39

Мнение от PeReZ » 10 Яну 2018, 21:44

Здравей, колега, добре дошъл във форума!

1. Може да си добавиш (или както е популярно в БМВ средите да се казва: ретрофитнеш) фабричния комплект за автоматични фарове. Фабричната такава екстра прави следното:
през деня, когато навън е светло, колата е на дневни светлини (на дългите), а когато се стъмни или влезеш в тунел, колата автоматично преминава от дневни на къси светлини и освен късите, светват и задните габарити, таблото и т.н.
Комплектът който е необходим, за да си добавиш тази екстра, съдържа следното:
а) лайтмодул 3B, 4 или 4B (купува се от колата на части и е директен "plug and play" в твоята кола, както и в кое да е Е39.
б) RLS (rain and light sensor) - това е датчикът, който трябва да се монтира на предното стъкло, вместо сегашния ти сензор, който е само за дъжд. Това с преминаването от сензор за дъжд към сензор за дъжд и светлина е единствения леко неприятен момент от цялата процедура, защото лещата, която е залепена на предното стъкло, трябва да се свали и на нейно място да се залепи новата такава, която сме взели заедно с RLS-а.
в) врътка (ключ) за фаровете с положение AUTO. Това също е plug and play.

2. Има модул, който по някаква случайност именно аз правя, нарича се modLight2: viewtopic.php?f=63&t=410863
Една от неговите функции е да светват габарити при отключване и заключване на автомобила. Остават 10-15-20 или 25 секунди (колкото си избереш) и освен габарити, може да го настроиш да светват и халогени или и къси, или пък дълги + халогени и светлини за заден ход.

3. Да, фабрично се поддържа функцията за автоматично самозаключване на колата при достигане на определена скорост. Това може да бъде активирано чрез кодиране с BMW scanner, NCS expert или друга диагностична програма.

4. Крушките на габарита на фейслифтовите фарове (т.е. на колите след септември 2000) са "специални", т.е. вървят с пластмасовата си фасунга.
Това е партномера им, който може да напишеш в Google и ще се ориентираш: 63126904048
Но реално може да се смени и само крушката, която е BA9S 10W (или H10W).

5. Да, могат да се добавят щори. Даже не само щори, може да се добави каквото се сетиш, предлагано в Е39, така че просто си намери нужните части, разгледай малко из интернет и действай.

6. Пиши заглавия, които да подсказват повече за въпросите, които задаваш, защото иначе темите ти ще си стоят без отговор.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook