Алтернатива на м-тех окачване

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Hristo » 05 Яну 2018, 22:14

Споделете какво окачване трябва да се вземе, за да отговаря на м-тех 2. От готови китове някакви или от отделни пружини и амортисьори. Мисля че койловете са все доста твърди, сега съм с ФК и си мисля че с еквивалент на М-тех ще е по-комфортна колата, макар и така да ми се струва по-тромава, не маневрена и пенсионерска от е36/да не ме заклеймите само/ може би е заради по-бавната секторна кутия на осмаците и цялостния габарит на колата.
Понеже не излиза запазен м-техник за осем цилиндъра, а и донякъде какво значи запазено 15-20год. окачване мисля да вземам нещо ново, но да не е по-хард като показатели от м-тех 2.
Има ли разлика в параметрите на амовете при фейс и пре-фейс? Фейсовите пасват ли на преди фейса?
Най-лесно е да намеря еквивалент на м-тех амортисьори-примерно закс, кайаба, билщайн, боге...
Но нямам идея как да намеря съответстващи пружини. Има разни китове на айбах, кв, ама кой е правилния :|
Давайте съвети за марки и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от In_Memoriam » 06 Яну 2018, 20:48

Bilstein B12
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Hristo » 07 Яну 2018, 9:59

In_Memoriam написа:Bilstein B12

Точно снощи рових за мнения и аз до този извод стигам. Щях да пиша и тук да видим има ли някой с такова и как е комфорта сравнен с мтеха. За височина разбрах че отпред сваля 1см а отзад без промяна спрямо мтех2 Поне си е сет и за знае че са съвместими пружините и амовете.
Някакви идеи кой ги внася и от къде е най-добре да се вземе

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Hip-hopotam » 07 Яну 2018, 10:32

Тех-ко са вносители на билщайн но няма наличност нито цена за кита. Трябва да се запита и поръча. Поръчвал съм Б6 за друга марка автомобил нямаше проблеми до 10 дена дойдоха.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Бавно....
Детайли за колата: 40-ска с газ ;)

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Morridin » 08 Яну 2018, 9:24

В онлайн магазина на Билщайн, сет-а е на пЕрмоция в момента, 907 евро ;)

http://www.bilstein-shop.com/bilstein-b ... 54f5nni473

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от In_Memoriam » 08 Яну 2018, 10:32

Hristo написа:
In_Memoriam написа:Bilstein B12

Точно снощи рових за мнения и аз до този извод стигам. Щях да пиша и тук да видим има ли някой с такова и как е комфорта сравнен с мтеха. За височина разбрах че отпред сваля 1см а отзад без промяна спрямо мтех2 Поне си е сет и за знае че са съвместими пружините и амовете.
Някакви идеи кой ги внася и от къде е най-добре да се вземе

http://www.ebay.de/itm/Bilstein-B12-Pro ... SwBt5ZLuL8

Иначе има два варианта за височина, Pro kit и Sportline. Второто сваля 50/30, ако ти е прекалено ниско заложи на Pro. Като качество, комфорт, стабилност е най-доброто, което може да вземеш в този ценови клас.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от host » 08 Яну 2018, 10:41

За комфорт по-скоро колегата би гледал нещо такова >
https://www.autopower.bg/%D0%B0%D0%BC%D ... 04015.html

https://www.autopower.bg/%D0%B0%D0%BC%D ... 04872.html

това би трябвало да е много близък аналог на M-tech ... задните са с фиксирани рейтове, предните са с горен реглаж, слагаш ги на най-меко и би трябвало да си много близо до M-tech и са предвидени и за понижаващи пружини

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от In_Memoriam » 08 Яну 2018, 14:52

https://www.ebay.de/itm/KONI-Sportfahrw ... SwLdBaF8~d

Ето и цял кит с пружини. Може би е една идея по-меко от Билщайна, затова ако комфортът е на първо място е по-добър вариант.
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Bavarcho » 08 Яну 2018, 18:34

Най близо до М тех ще е амортисьори каквито излизат за М тех + пружини Eibach pro kit. Имаш возия и височина на 90% с оригинала от завода.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Hristo » 10 Яну 2018, 10:24

Bilstein b12 e eibach pro kit пружини с амортисьори предвидени за тях. Може и да е една идея по- хард от м тех, но в сравнение с китайските койли мисля ще го преживея и ще съм доволен.
Интересува ме тампоните на амортисьорите за м тех дали имат разлики или са еднаквис тези на нормално окачване. Какво още е добре да се вземе за монтажа. Койловете ще ги сваля цели и новия монтаж ще е на чисто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Z3Ro* » 12 Яну 2018, 12:06

Да ползвам темата за едно въпросче и аз - гледа амортисьори Билщайн б6 спорт - интересува ме ще паснат ли на оригинални пружини, понеже са ми на година време? И дали ще има малко подобрение относно клатенето в завой, оонеже сега съм като гондола с амортисьори Боге? Ако не, с какви пружини да ги комбинирам?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от FaceOff » 13 Яну 2018, 17:22

Z3Ro* написа:Да ползвам темата за едно въпросче и аз - гледа амортисьори Билщайн б6 спорт - интересува ме ще паснат ли на оригинални пружини, понеже са ми на година време? И дали ще има малко подобрение относно клатенето в завой, оонеже сега съм като гондола с амортисьори Боге? Ако не, с какви пружини да ги комбинирам?
Брат, аз нещо не разбрах - с оригинални пружини на една година си, и колата е като гондола?
Моите наблюдения са, че за твърдостта и стабилността на возията по-голямо значение имат пружините, не амортисьорите. Например на билщайн б12 разликата между про кит и спортлайн е в пружините, с еднакви амортисьори, но разликата в твърдостта и стабилността е голяма, а и на всички спортни окачвания разликата е най-вече в пружините.
Аз съм със стандартно окачване на комби, но заводски с пружини отзад, и горе-долу е добре откъм стабилност. Но намирам и разлика между зимните 225/55/16 на 7джи и летните 225/50/17 на 8джи (леко седи разпъната гумата). Мислил съм да сменя и стабилизиращата щанга с по-дебела, но гледах кит, предна и задна на Айбах - 350лири май беше, и към момента не ми се дават. Преди това може би ще и взема разпънка между ботушите, но читава не намирам, навсякъде гледам няква алуминиева за около 90лв, ама и с нея и без нея..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Hristo » 15 Яну 2018, 22:07

Teh-ko ме отрязаха, че не ги предлагат б12-ките. Ще пробвам и някои други вериги, но ме съмнява да доставят нещо и то на приемлива цена :confused:
Този сайт предлага доста изгодно, но не знам как са като качество на продуктите и изобщо коректни ли са? Плаща се предварително с пей-пал или по сметка. Нещата май са от Германия или сайта е само немски
https://www.avtochastionline24.bg/bmw/5 ... amortisori

Иначе цената е по-добра от на билщайн магазина, е-бей, амазон и др.такива
Пак там SACHS Advantage комплект предни + задни идват 900лв, а комплект пружини про кит на айбах са 315лв - тотал 1215лв срещу 1475лв за б12 кит-а с билщайн амортисьори, но билщайните са с вградени буфери отпред, което сваля някой лев разлика. Май не си струва икономията на 200-250лв въпреки че за тях ще си взема повечето периферия :confused:

А тука има само пружини про кит за 350 камъка, не знам как става поръчката, но си е български сайт...
https://www.xtuning.bg/c/eibach-pro-kit ... sedan-5378

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от Bavarcho » 16 Яну 2018, 14:50

Мога да ти помогна с Eibach pro kit на 340лв. за 1 ден доставка
Също и за Sachs-а пак за 1 ден на 850лв. (предни с номер 82 4904 004 865 отговарящ на 1 096 859 ОЕМ и задни 81 4903 000 051 ОЕМ 1 093 647 )
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Алтернатива на м-тех окачване

Мнение от FaceOff » 16 Яну 2018, 15:20

Първия сайт, дето е посочил колегата може и да доставят, но докато си финализираш поръчката, цената се увеличава поне с 1/3, иначе всичко е най-евтино там.. да те зарибят.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook