Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

Мнение от PeReZ » 23 Дек 2017, 20:21

Може и да не разбирам целта на поста ти, за което се извинявам, но ако случайно се чудиш дали газаджийте не са ти наговорили глупости, аз ще ти отговоря, че според моя опит, те са ти казали абсолютно доказани истини. Винаги проблем със свещи, бобини, вакууми, както и много други проблеми, се проявяват много по-сериозно на газ, отколкото на бензин.
Другото, което са ти казали, че винаги е най-хубаво, когато всичко се сменя накуп (всички бобини заедно), също е вярно, но естествено, не е задължително.
Аз смених всичките ми 8 бобини и от, да речем, година и половина забравих за този род дертове.

Пише се бОбина, а точката е долу вдясно на клавиатурата.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.12.2017
Пол: Мъж

Re: Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

Мнение от GjDivAkA » 23 Дек 2017, 23:24

PeReZ написа:Може и да не разбирам целта на поста ти, за което се извинявам, но ако случайно се чудиш дали газаджийте не са ти наговорили глупости, аз ще ти отговоря, че според моя опит, те са ти казали абсолютно доказани истини. Винаги проблем със свещи, бобини, вакууми, както и много други проблеми, се проявяват много по-сериозно на газ, отколкото на бензин.
Другото, което са ти казали, че винаги е най-хубаво, когато всичко се сменя накуп (всички бобини заедно), също е вярно, но естествено, не е задължително.
Аз смених всичките ми 8 бобини и от, да речем, година и половина забравих за този род дертове.

Пише се бОбина, а точката е долу вдясно на клавиатурата.


Така .. благодаря за този коментар. Не искам да се оправдавам или нещо , НО когато писах предния си така дълъг пост бях на работа.. имах работа.. и видимо съм писъл мега зле и се е получило заради факта , че бързах и целия текст съм го писал на 6-7 пъти извинявам се за което и знам , че се пише бобина както и знам къде се намира точката хаха. Просто в бързината съм писъл мани мани.. както преди няколко поста бях писъл подгревни свещи вместо запалителни .. просто в бързината драскам глупости и не се замислям по сериозно какво пиша. Извинявам се за което.
Сега по същество..
Правилно си разбрал темата за какво е и много добре се включваш. Питането ми беше ако съм за свещи и бобини евентуално към коя марка да се насоча и с помоща на колегите съм се спрял на марките "НЖК" или "Беру". 2рото нещо което ме интересуваше е дали това което газаджийте ми бяха казали за бобините , че е по хубаво да се сменят всичките го разбрах от теб и други колеги , че попринцип е по-добре , но тъй като не са свързани може да се сменят само неработещите (което аз ще направя поради липса на финанси , не че не искам да сменя всичките и аз като теб да забравя) И 3тото беше дали ме лъжат , че е от бобини (понеже както казах карам от месец на бензин и нямам проблем) , но явно от коментара ти разбирам , че не мя лъжат.
Благодаря на всички и мисля , че темата се изчерпа защото ми дадохте съвети и аз съм ги приел .. сега остава да се задействам след празниците и да отида и да си оправя проблема и да си карам на газ отново :D

Весели празници на всички!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

Мнение от Conqueror » 25 Дек 2017, 1:49

Бреми 35лв нова бобина.
И си намери други газаджий
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

Мнение от koziak » 25 Дек 2017, 8:21

Elesar74 написа:И да си знаеш колега, на бензин подгревни свещи няма, горивни са :D.


Аз до сега пък ги знаех като запалителни свещи. Явно съм бил в грешка


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

Мнение от G0-SH0W » 27 Дек 2017, 10:03

Здравей колега, ще разбереш газаджия дали ти казват верните неща, след като смениш частите. Ако не се оправи, почваш наред да проверяваш. И аз ще сменям свещи и съм се спрял на NGK Laser LPG1 или както ги водят 1496. Вчера свалях корите да проверя бобините и какво да видя, от 6 бобини 3 са BREMI, произведени Май, 99, месец преди колата, 2 са BOSCH, произведени Юли 2010 и 1 е BMW Pulse от Януари 2012 (made in China). Всичките до една са "цъфнали" по ботушите където влиза свеща но пък работят. Бих искал да ти ползвам темата, и аз да попитам, колеги, мислите ли че трябва да ги сменя или да ги карам докато дадат фира? И една снимка на капачката за маслото слагам, според вас, тая 'гняс' от конденз ли е или да търся друга причина? Колата е 328i с ГИ Романо.

Ето малко снимки:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Нови бобини и свещи за БМВ е39 528и 2000г

Мнение от dbanchev » 27 Дек 2017, 12:15

Това са ти лулите колега сменят се отделно по 7 до 10лв са по спомен. Капачката си е 6 карай смело.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: StefanG

Последни теми
Facebook