Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж
Кара: Е39 530D

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от bmw20009 » 21 Сеп 2018, 19:55

Колеги доволни ли сте от ксенон на обикновен фар с H7 на късите, питам понеже единия ми фар е така с някаква представка е сложена D2S и някак си свети по лошо от оригинално D2S.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от philip_vd » 22 Сеп 2018, 10:09

Здравеите колеги. Малко съм встрани от темата но да си кажа болката. Купих от алито лед крушки за дългите hb3 за преди фейсови фарове и ги монтирах без проблем. Светят много добре, но ми смущават радиото и не мога да хвана почти нищо. Четох по форумите, че за намаляване на смущенията в радиото се добавя филтър с кондензатори и дросели, но така и не намерих точните им параметри и схема. Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да помогне. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от Tsureto » 08 Окт 2018, 7:08

Колеги има ли адаптивни светлини на е39? Питам защото вчера като свалих предните гуми, ичаше някакъв странен датчик на едната щанга и не говоря за ABS датчика, ами това е закачено точно на едно от хоризонталните щанги. Колата е с фейс фарове, оригинален ксенон :dunno:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Варна/Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Детайли за колата: М52B20TU

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от sedd » 08 Окт 2018, 7:24

Cvetun написа:Колеги има ли адаптивни светлини на е39? Питам защото вчера като свалих предните гуми, ичаше някакъв странен датчик на едната щанга и не говоря за ABS датчика, ами това е закачено точно на едно от хоризонталните щанги. Колата е с фейс фарове, оригинален ксенон :dunno:
Има датчици които отчитат как е наклонена колата/ колко човека има в колата или е по натоварена/ и спрямо това регулира височината на фаровете. Може да забележиш като пускаш фаровете как се регулират във височина. Ако не се лъжа има по един датчик на предна и задна ос.

Sent from my BLN-L24 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от bioz » 08 Окт 2018, 9:09

Cvetun написа:Колеги има ли адаптивни светлини на е39? Питам защото вчера като свалих предните гуми, ичаше някакъв странен датчик на едната щанга и не говоря за ABS датчика, ами това е закачено точно на едно от хоризонталните щанги. Колата е с фейс фарове, оригинален ксенон :dunno:


Това е сензор за нивото на ксенона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от Tsureto » 08 Окт 2018, 9:25

Демек регулира автоматично нивото на фаровете спрямо нивото на колата ? Или как по-точно работи ?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от gentata » 08 Окт 2018, 18:26

Cvetun написа:Демек регулира автоматично нивото на фаровете спрямо нивото на колата ? Или как по-точно работи ?

Има още един такъв датчик и отзад. При промяна на положението на купето (височина предна задна ос) автоматично се променя и височината на светене на фаровете. Това е "адаптивното" на фаровете при Е39 и е автоматично само на колите с ксенон (фабричен).

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.07.2018

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от Icaka78 » 12 Окт 2018, 14:37

Здравейте колеги.Фаровете ми са забити ниско.И късите и дългите.Адаптивни са като паля и се надигат мърдат.Но пак са ниски.Нямам копче отвътре да се нагласят.Въртях врътките на самите фарове ,пак не се вдигат достатъчно.Има ли някакъв друг вариянт да ги вдигна?Колата фейс оригинален ксенон.Благодаря превдварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Варна/Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Детайли за колата: М52B20TU

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от sedd » 14 Окт 2018, 12:08

Icaka78 написа:Здравейте колеги.Фаровете ми са забити ниско.И късите и дългите.Адаптивни са като паля и се надигат мърдат.Но пак са ниски.Нямам копче отвътре да се нагласят.Въртях врътките на самите фарове ,пак не се вдигат достатъчно.Има ли някакъв друг вариянт да ги вдигна?Колата фейс оригинален ксенон.Благодаря превдварително.
Провери дали са здрави държачите на рефлектора, чрез тях се регулират фаровете. Ако са счупени и да въртиш врътките няма да стане нищо. Хвани отзад гнездото на крушките и пробвай леко да го мърдаш нагоре-надолу, ако се движи значи тези пластмасови държачиса счупени. Има писано как се сменят и не е много лесно.

Sent from my BLN-L24 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от deathwingbg » 15 Окт 2018, 16:41

Ако са счупени държачите. Ето ти идея как да ги оправиш бързо лесно и ефективно завинаги само за 1 лев: https://www.youtube.com/watch?v=gyRL25OucQo&

Изпроб(и)вано лично.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.07.2018

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от Icaka78 » 17 Окт 2018, 16:39

Хотро да :) А да попитам дали няма да прече на това което се мърда.Нали като запаля колата и ср мърдст фаровете нагоре надолу.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от gentata » 17 Окт 2018, 21:35

Icaka78 написа:..А да попитам дали няма да пречи на това което се мърда. Нали като запаля колата и се мърдат фаровете нагоре надолу.

Аз пък горещо ще те посъветвам да не опитваш този вариант за "ремонт" защото сам си се досетил какво би се случило. А именно, при всяко включване на фаровете се движат нагоре-надолу, прави се чек на тази система. Сега са счупени само държачите но след този смешен "фикс" ще имаш и надраскани рефлектори. Те и сега едва ли са в цветущо състояние но възтановяването им ще е по лесно от колкото след номера с "винчетата".
Така че ти препоръчвам да си направиш фаровете както си му е реда и да не прибягваш към подобни бързи ремонти като по-горе посочения, защото винаги евтините ремонти излизат скъпо. Има не един и двама които се занимават с рециклирането на фарове и не е като "за 1 лев", но резултата след интервенцията е "ефекта уау" :mhihi: т.е. ще имаш фарове работещи и светещи като нови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: Тесличка

Re: Настройка на фарове. Покажете как ви светят фарчетата

Мнение от deathwingbg » 19 Окт 2018, 15:17

Icaka78 написа:Хотро да :) А да попитам дали няма да прече на това което се мърда.Нали като запаля колата и ср мърдст фаровете нагоре надолу.


Вадиш буксите на моторчетата (подобни на тези за крушките са) ... и си ти. (Подарявам моторчетата ако му трябват на някой)

Аз пък те съветвам да си спестиш доста време и пари за рециклиране и темподобни глупости.

Наложи ми се да си взема рециклирани фарове (300 лева дадох, което не е много за 2 оригинални рециклирани фара). Всичкото много хубаво ... добре изглеждат отвънка. Като изключим че всички щипки са счупени и омацани със силикон.
Но и двата фара правят по една точка над линията което малко ме дразни. Слагам ги викам си супер тези са със сменени повдигачи. Включвам моторчетата. Цъкам фаровете ... единия свети много "долно" :ranting:
Въртях врътките какво ли не правих, сигурно 1ч си изгубих не можах да го вдигна. :banghead: :banghead: :banghead:

Да си призная домързя ме да ги разпробия и тези фарове (работа за 30-тина мин) защото ме осени гениалната идея да ги хвана с металните кръгли скоби дето държаха лупата на старите фарове. 5 мин работа и си свиркам до ден днешен :driving: Само се изнервих че тъпите повдигачи са здрави и оказват много голямо съпротивление.Светят си идеално там където трябва ... никога на равен път не осветявам вътре в купето на колата пред мен независимо от разстоянието. Същото е положението с пешеходците от ляво и от дясно.

Наскоро ми се случи един майстор да реши че трябва да ми включи моторчетата ... но и да са включени не е проблем. То мести целия фар, няма такива глупости като надраскан рефлектор...
Пък ако някой от датчиците които ти носят информация колко нагоре да ти светят фаровете сдаде фира се почват едни други филми.
Цялата тази система е много хубава, но да не забравяме че е на 15+ години.

В крайна сметка ти си решаваш дали си заслужава времето, ядовете, парите и възможността накрая да не останеш доволен.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook