Размер на резбата на дюза на 530d

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Dimitar_VN » 13 Дек 2017, 18:58

Да попитам. При монтажа на дюзата хубаво ли е да се намаже с тънък слой медна паста с цел превенция за последващо запичане?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от FaceOff » 13 Дек 2017, 19:55

ivopicha написа:Значи като райберовам леглото да сложа отдолу едно парцалче и после внимателно да го извадя. Все оак ако падне нагар като при теб, как се действа. Сваля се главата ли?


Къде ще го сложиш това парцалче, в цилиндъра? Аз нямах драми като райберовахме леглата, излезе си малко мърсотия, но тя остава по райбера. Може би идеята на колегата да завъртиш стартера след райбера е добра..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Cyberloner » 13 Дек 2017, 20:19

Най-лесно ми се вижда да лепнеш едно малко неодимово магнитче на гърба на фрезера, за да си полепнат металните стружки по него. След фрезоването за всеки случай може да дръпнеш с прахосмукачката в дупката за дюзата.

По повод медната паста - според мен няма нищо страшно ако се направи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Elesar74 » 14 Дек 2017, 9:16

Ако се пуска райбер, инструмент за целта, той си има едно удължение, което влиза в дупката, където влиза и долния край на дюзата и по този начин няма опасност да падне нещо в цилиндъра. Думата ми е след като се направи тази операция, да се внимава да не падне нещо при други манипулации. Може да има нагар по самата дюза, което значи да се райберова и леглото й. Аз да мажеш дюзата с медна смазка, не виждам смисъл. Ако дихтунгата изтърва, такъв нагар ще набие около дюзата, че никаква смазка няма да те спаси.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 14 Дек 2017, 22:35

Изображение
Изображение
Направих скоба, но пак не иска да се извади тази дюза. Вчера я оставих да поразмисли дали ще излиза. Е, неще :D Явно ще играе голямата сопа. Ще се процедира по начина даден от колегата секо88 като грешен. Започвам да се замислям сериозно за смяна на мотора с такъв, който е 193 к.с. Бях ви питал преди, но никой не каза нищо по въпроса дали ще тръгне с моя компютър или ще трябва да се вземе от донора. Другото, което ми е интересно- тези 193 кс са с два термостата. Има ли някаква друга разлика между двата мотора. Допълнителни кабели и букси дали ще трябва да се пускат. Пасват ли компресора за климата, перката, турбото и другите неща. Човека дама само двигателя с помпа, дюзи и рейка.
Да попитам и нещо друго. Става ли глава от 193 к.с на моя мотор 184 кс. Това ще е по малкото главоболие май. И дали ще може да се махне главата както е с дюзата? При смяната май трябва да се прехвърлят валовете и ще трябва да се отваря ангренажа!
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Elesar74 » 15 Дек 2017, 14:48

За една дюза ще сменяш цял мотор? :shock: . Тоя обратен чук дето го държиш, е да вадиш зъби с него. Шега. Трябва ти доста по-сериозно тяло, да е на ос по-дълга, най-малко половин метър, да имаш място за движение на чука. Щом не излиза, събрала е нагар по тялото. Пък това, от клипа, дето се мъчат да я вадят с тая тръба, не става така. Освен сила, трябва и да има маса на чука. Няколко килограма поне. Не ти да дърпаш, а чука да упражнява силата. Като го засилиш, така да удари, че да има удар и да излезе, не да я дърпаш по този начин. Така няма и да я повредиш, а те така я въртят насам натам и нищо не правят. Хич не се учудвам как се мъчат.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 15 Дек 2017, 22:49

Утре ще си поиграя с направата на по- сериозен чук. Самата дюза се клати във всички посоки по 1-2 мм, обаче не излиза. Струва ми се, че с по- голям чук ще стане. Ще махна капака, за да има пространство.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook