Размер на резбата на дюза на 530d

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 12 Дек 2017, 11:51

Търсих, но не намерих колко е размера на резбата на дюза за 530d. Ако някой знае, моля да каже. Трябва ми да си направя една скоба да си сваля дюзата, че е запекла.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Z3Ro* » 12 Дек 2017, 13:36

Коя резба те интересува? Ако е тази на бобината към дюзата, свали бобината и направо с нея при стругаря. Ще ти трябва обаче камък, прорязан от едната страна заради буксата на бобината...
За да извадиш дюзата без скоба, капни малко нафта със спринцовка около нея на не много загрял мотор - примерно около 60 градуса. После завий кривата тръба за нафтата към дюзата и изчакай 10-15 минути. После хвани тръбата за кривката и с леки движения първо настрани и нагоре опитай да я размърдаш - тръгне ли малко, ще излезе...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от mi6obmw » 12 Дек 2017, 13:53

Ако не тръгне сама, си трябва обратен чук. Ако стигнеш до стругар( както аз) му кажи да внимава да не ти прецака резбите, на дюзата е доста тънка стената и моя стругар я сви докато правеше чука. Най добре му занеси някоя стара и развалена да прави по нея. Само по данни за резбата, се съмнявам да се оправи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 12 Дек 2017, 14:07

За нея резба иде реч. Свалил съм бубината, но не може да се измери резбата.
Взех един обратен чук, който се захваща за щуцера нс дюзата. Той напува малко в друга посока, но и с него не става.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 12 Дек 2017, 18:54

Резбата е 27 х 1. За тази резба говоря.
Изображение
Гледам, че има скоби за вадене на дюзите, които са м16 и м17. Те някъде вътре ли се навиват. Маха се тази пеперудка отгоре и се изкормва дюзата ли, що ли? Още се мъча с тази дюза. Утре един познат ще ми прави гайка, която да завия на това място и да лопам с инерционния (обратния) чук. Вярно ли е, че като се развие тази глава (бубинката) и се разцентровала дюзата. Тя така и така ще минава на стенд де. Вече е чудя дали да си купя една дюза и да ги занеса на стенд и тази като я извадя веднага да монтирам готовите. Някой дали ползва този инструмент? Гледам, че има адаптер 27 х 1 за BOSCH.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ceko88 » 12 Дек 2017, 20:17

Малко клипчета от нета как се прави правилен и грешен демонтаж, въпрос на желание просто.
Правилен
Грешен
Дюзата е с повредена резба не използваема вече

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от jorfii » 12 Дек 2017, 21:02

Явно само аз нещо не съм разбрал ама все пак да кажа. Имах проблеми с дюзата на пети цилиндър миналата година. Изпускаше ми налягането от нея и само тази дюза съм свалял по следния начин: Шпилките от двете страни на които е нанизана дюзата имат как да кажа нарязани са са за определен вид торсове. Аз просто започнах да отвивам самите шпилки. По спомен от долната страна на дюзата имаше гайка и демек при отвиване на шпилката гайката отдолу държи контра и дюзата излезе супер лесно. Не знам защо никъде не виждам коментари от тази гледна точка. Вярно че при монтажа скъсах главата на едната шпилка ама то защото аз все да е стегнато добре, преди на 36 цата скъсах болта на шенкела в главината ма то е друга тема. И друго е добре да се уточни преди колегата да започне да сглабя колата а именно: Трябва ли да се нагряват новите дифтунги за да се отвърнат преди монтажа или не. Аз я монтирах така без нагряване и после се сетих че едно време ги нагрявахме тия работи и не знам дали не съм сгрешил.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 12 Дек 2017, 21:15

Пробвах и така както каза ти- с развиване на двете шпилки. Счупих скобата, коята притиска дюзата. Явно бая е запекла. Другите излязоха супер лесно, само с едно побутване с отверката. А за нагряването на дифтунгите да каже някой запознат. На мен за първи път ми се налага да правя такъв генерален ремонт :D Да отивам да взимам един мотор 193 к.с. Чомека го дава с дюзи, рейка, помпа и датчици. Другите неща ще ги прехвърля. Само не зная дали ще бачка с моето ECU. Ще трябва да се адаптира към нещата може би.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от jorfii » 12 Дек 2017, 21:22

ivopicha написа:Пробвах и така както каза ти- с развиване на двете шпилки. Счупих скобата, коята притиска дюзата. Явно бая е запекла. Другите излязоха супер лесно, само с едно побутване с отверката. А за нагряването на дифтунгите да каже някой запознат. На мен за първи път ми се налага да правя такъв генерален ремонт :D Да отивам да взимам един мотор 193 к.с. Чомека го дава с дюзи, рейка, помпа и датчици. Другите неща ще ги прехвърля. Само не зная дали ще бачка с моето ECU. Ще трябва да се адаптира към нещата може би.

На това му се вика запичане. Явно не случайно са ги измислили тия инструменти. По всичко личи че без обратен чук няма да стане работата. А за дифтунгите и нагряването наистина някой трябва да каже нещо, защото ми се вижда важно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Ivo_Borisov » 13 Дек 2017, 9:14

Има спрей за вадене на дюзи и свещи, на протек е. Като пръскаш изстудява дюзата и я свива. Аз така съм вадил запекла дюза. Ползвах и обратния чук разбира се.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 13 Дек 2017, 11:13

Колега, с какво ли не пръсках... Почнах с нафта, WD 40 и накрая с едно руско жидкий ключ, което според майсторите е най- доброто. Иначе дюзата се клати, но не зная от къде. Няма начин да не излезе, въпросът е кога. А после като се райберова леглото на дюзата стружките ако попаднат в цилиндрите как действаме. Бо трябвало с тези шлаувки от теста на дюзите да стане да се поиздърпат с прахосмукачката.
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Z3Ro* » 13 Дек 2017, 14:10

По-лесно се слагат на дюзата, когато ги нагреем - става и със запалка и клещи. Иначе за отвръщането - те така или иначе ще се нагреят, като се затопли моторът...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от Elesar74 » 13 Дек 2017, 15:17

Колега ivopicha, ако дюзата е събрала нагар между тялото и отвора в главата и да пръскаш и да не пръскаш, файда няма никаква. Спасението ти е обратен чук, с достатъчна тежест(няколко килограма) и блъскане. Аз ползвах такъв от един познат, който се навива на тази резба 27х1. По-професионалните разглобяват дюзата, за да се навие на вътрешното тяло чука, но аз съм вадил с въпросния чук няколко дюзи успешно. И внимавай да не падне нещо в цилиндъра, нагар или стружки, че после майка плаче, ядох тази хурка юли месец.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1166
Регистриран на: 19.11.2003
Местоположение: Павликени
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 530D
Мечтае да кара: BMW 760Li
Детайли за колата: сива, 06.2004 г.

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от ivopicha » 13 Дек 2017, 17:17

Значи като райберовам леглото да сложа отдолу едно парцалче и после внимателно да го извадя. Все оак ако падне нагар като при теб, как се действа. Сваля се главата ли?
Как да използвате щеката за масло на БМВ:
Вадите я и я забучвате в снега. Ако нивото на снега е над показанието МАХ, оставяте колата в гаража до пролетта. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d

Re: Размер на резбата на дюза на 530d

Мнение от vanko0504 » 13 Дек 2017, 17:37

ivopicha написа:Значи като райберовам леглото да сложа отдолу едно парцалче и после внимателно да го извадя. Все оак ако падне нагар като при теб, как се действа. Сваля се главата ли?


Завърташ на стартер със свалените дюзи и повярвай ми всичко ще излезне през дупките.

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook