Голям проблем

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 31.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520I и 525D

Голям проблем

Мнение от iohybmw » 06 Дек 2017, 13:01

Здравейте колеги! Колата е Е39 520I бензин.Проблема е ,че както си карам за една минута напрежението пада на 9v. лампата за зареждане светва и двигателя съответно изгасва.Изчаквам около двадесетина минути,набирам минувачи да бутнат и чудо колата запалва и започва да си зарежда нормално 14,2-14,5v.Смених два алтернатора ,смених плочка с четките [регулатора].Акумулатора държи без да пада цяла седмица и си пали.Като ,че ли някакъв товар се образува или късо и срива за нула време напрежението,такова чувство имам.Помагайте кой с каквото може,за да не я качвам на репатрака.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Голям проблем

Мнение от zvetiko » 06 Дек 2017, 15:07

iohybmw написа:Здравейте колеги! Колата е Е39 520I бензин.Проблема е ,че както си карам за една минута напрежението пада на 9v. лампата за зареждане светва и двигателя съответно изгасва.Изчаквам около двадесетина минути,набирам минувачи да бутнат и чудо колата запалва и започва да си зарежда нормално 14,2-14,5v.Смених два алтернатора ,смених плочка с четките [регулатора].Акумулатора държи без да пада цяла седмица и си пали.Като ,че ли някакъв товар се образува или късо и срива за нула време напрежението,такова чувство имам.Помагайте кой с каквото може,за да не я качвам на репатрака.



Колега, пробвай с друг акумулатор.


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 31.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520I и 525D

Re: Голям проблем

Мнение от iohybmw » 06 Дек 2017, 15:33

Колега смених го преди три седмици,беше 60ah sega e s 70ah .Два три пъти го прави и със стария.Сложих му алтернатор 140А,стария беше 90А .И двата са BOSH.Вече не знам какво да правя?То да си стоеше проблема да го открие човек,а при мен, има го няма го.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook