Проблем с релето за подгревните свещи

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Проблем с релето за подгревните свещи

Мнение от jorfii » 05 Дек 2017, 19:51

Знам че има много теми относно този проблем, но до сега ги преглеждах и не можах да реша точно коя да съживя. Още повече че повечето не са от нашия подфорум а и не намерих подобен проблем. Забелязах че имам някакъв проблем с това реле още преди да паднат температурите. При престой на колата без да е палена един два дни се включваше подгрева. Това при външна температура от единайсет градуса, което не е нормално. Сега от както застудя сутрин да речем на нула градуса не включва подгрева в смисъл няма го надписа pre heating а след обяд, като си тръгна от работа при два градуса примерно го включва. С други думи включва го, когато си реши. На диагностика няма грешки. Прочетох че мога да го пробвам с инпа, но за съжаление няма да имам възможност преди събота да пробвам, а и предполагам че релето ще сработи след като го накарам принудително. То и сега работи ама когато си реши, без да спазва правилата. Под шест градуса май трябваше да сработва. Пробвал съм по няколко пъти да подавам контакт, когато е студено ама не ще само ми изкарва предупреждението че 1,5 градуса примерно. Pre heating го няма. И друг въпрос при мен релето трябва да се намира в кутията с компа под десния въздушен филтър нали? Колата е 530д 193 коня.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с релето за подгревните свещи

Мнение от Elesar74 » 06 Дек 2017, 11:19

Там е. Аз на +5 градуса не съм виждал preheating на дисплея.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Проблем с релето за подгревните свещи

Мнение от jorfii » 06 Дек 2017, 18:23

Elesar74 написа:Там е. Аз на +5 градуса не съм виждал preheating на дисплея.

Добре де не съм сигурен на колко градуса включва, ама преди малко на 4,5 градуса го включи. А друг път при 1,5 градуса не иска. А съм го виждал и на 11 и на 8 градуса да го включва, но това обикновено при престой от два дена на колата. Ошашкало се е нещо това реле ама ще видим.
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook