Проблем със заключване

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i седан 1993г.

Проблем със заключване

Мнение от ratamahata » 05 Дек 2017, 11:54

Здравейте, имам странен проблем с E39-ката, който нямам на идея как да го оправя. Заключвам си колата и след няколко секунди тя се отключва и сваля прозорците сама!!! Това не го прави постоянно, за 6 месеца ми го направи 3 пъти, но вече имам фобия и седя по няколко минути до колата, да чакам да не го направи пак. Прави го при заключване дистанционно и при заключване директно с ключа. Днес едвам я заключих от 10-тият път! Видях няколко теми по въпроса и никъде нямаше изнесено решение на проблема. Ако някой се е зблъсквал с тази тъпотия и знае какво да направя, ще съм му много благодарен, да сподели

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем със заключване

Мнение от Elesar74 » 05 Дек 2017, 14:14

Виж я на диагностика и по-конкретно комфорт модула в дясната врата.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем със заключване

Мнение от gentata » 05 Дек 2017, 22:38

Коя година е колата и по-точно с кой ключ е? Ако е с по-стария, махни батерията му и заключи колата чрез ключалката и виж дали ще се отключи след това. Възможно е бутона за отключване на ключа да се е прецакал нещо и да остава натиснат или пък да има наслоен графит по падчето на което контактува бутона и ефекта ще е същия.
Общо взето така се държи колата ако се задържи бутона за отключване на ключа или ако се задържи ключа завъртян наляво (за отключване) ако това става чрез ключалката на шоф. врата. Вече по-сериозния проблем е GM-модула или механизма управляващ централното зад ключалката в шофьорската врата или този на багажника ако е седан.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i седан 1993г.

Re: Проблем със заключване

Мнение от ratamahata » 09 Дек 2017, 12:00

Колата е 2001г, седан със старият ключ (ромбовидният). На диагностика не излиза грешка на комфорта, а днес я тествах с резервният ключ, който няма бутони и едвам я заключих през ключалката. Предполагам е проблем с патрона на вратата. Някаква идея, как и кой може да го оправи това нещо ?

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.06.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 525d ,2001г.

Re: Проблем със заключване

Мнение от vesoyanev2011 » 09 Дек 2017, 12:18

И аз съм имал проблем с механизма на патрона.Просто е клеясъл..,малко WD-40,после отключи/заключи няколко пъти и си готов. :lalala:

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook