Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Grozdanoff » 09 Фев 2019, 12:01

windmaster написа:Добър ден. Ще започна с какво съм сменил: сменени тампони на заден мост. Сменени въздушни възглавници с пружини. Сменени задни полуоски. Предни амортисьори. Рецеклирана рейка. Сменен десен накрайник (полуоска след рейка)( не съм наясно как се казва точно)нямам криви и счупени носачи. Тампоните са ок. Отремонтиран кардан и балансиран. Сменени предни дискове с главини. 8 лети джанти с гуми(изправени и по размер за колата).Въпреки всички тези смени/ремонти колата си тресе при над 115км/ч. Клапан изгорели газове също е сменян вече два пъти. Колата е е39 комби 528i. Има газова. Тресе и на газ и на бензин. Има в много редки случаи тресене на волана при спиране но е 1 път на 100.
Тресенето аз го усещам че идва от предната част, а някои колеги от задната част.
Ако някой има идея, какво друго може да бъде, моля да споделите. Като допълнение ще добавя, че съм с автоматична скоростна кутия, която не рита и на стръмно тръгва без да дава назад. Нея съм я обслужил.т.е. е ок. Въпреки че на комп показва, че един соленоид закъснява с работата си.
Ами това е. Благодаря предварително.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk


Предполагам, че оттам си почнал, но все пак ще питам гуми и джанти балансирани ли са добре?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 26.01.2014
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от windmaster » 09 Фев 2019, 12:08

Grozdanoff написа:
windmaster написа:Добър ден. Ще започна с какво съм сменил: сменени тампони на заден мост. Сменени въздушни възглавници с пружини. Сменени задни полуоски. Предни амортисьори. Рецеклирана рейка. Сменен десен накрайник (полуоска след рейка)( не съм наясно как се казва точно)нямам криви и счупени носачи. Тампоните са ок. Отремонтиран кардан и балансиран. Сменени предни дискове с главини. 8 лети джанти с гуми(изправени и по размер за колата).Въпреки всички тези смени/ремонти колата си тресе при над 115км/ч. Клапан изгорели газове също е сменян вече два пъти. Колата е е39 комби 528i. Има газова. Тресе и на газ и на бензин. Има в много редки случаи тресене на волана при спиране но е 1 път на 100.
Тресенето аз го усещам че идва от предната част, а някои колеги от задната част.
Ако някой има идея, какво друго може да бъде, моля да споделите. Като допълнение ще добавя, че съм с автоматична скоростна кутия, която не рита и на стръмно тръгва без да дава назад. Нея съм я обслужил.т.е. е ок. Въпреки че на комп показва, че един соленоид закъснява с работата си.
Ами това е. Благодаря предварително.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk


Предполагам, че оттам си почнал, но все пак ще питам гуми и джанти балансирани ли са добре?
Да всичко при 4 различни майстори за всеки случай

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от host » 14 Фев 2019, 0:50

98-00-E39-BMW-M5-528i-Xenon-OEM-Hella-_57.jpg

колеги можете ли да ми кажете какъв вид капачка (която държи d2s крушката) е нужна за този фар (имам същите)
https://bktuning.com/product/9235/prist ... n-d2s.html
http://nspauto.bg/avtomobilni-krushki/k ... d2s-detail

само този вид намирам, но нещо не ми приличат
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от madafaka_donkele » 15 Фев 2019, 10:54

На единия заден спирачен диск имам една черна черта, подобна на най-долната черта от тази снимка:

Изображение

Не е напукано, на пипане си е гладко точно там, не задира, като напукано. Самият диск си е почти, като нов, не знам предния собственик кога и дали ги е сменял, но има минимален ръб, може би 1-2мм, не повече. Няма hot spots, силно ме съмнява да е прегрял, няма бразди/канали, гладък е диска. Накладки има доста, трябва да проверя пак колко, но последно по спомен трябва да има поне 7-8мм. Иначе не издават никакви звуци, няма шум или нещо странично при спиране, не свирят, не теглят на една страна при спиране и т.н. Спирачките си работят много добре. Сменена е само течността октомври месец миналата година.
Мислех първо, че е някаква мръсотия и ще се отмие от дъжда/снега, но си е все там. Някой знае ли какво е това и от какво се получава? Да сменям ли дисковете и/или накладки?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от georgi_1986 » 15 Фев 2019, 11:33

Колега, и аз го имам и на други марки коли съм го забелязвал и според мен не е проблем.
Друго обаче ми прави впечатление, при задните дискове зависимост от спецификацията са два вида вентилиран дебел диск 20мм и мин дебелина 18.4 и плътен 10мм с мин дебелина 8.4мм. Което ще рече ръб на страна не повече от 0.8мм. Ако според теб е 1-2мм ръба на твоя диск ще е за смяна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от madafaka_donkele » 15 Фев 2019, 11:57

Ще ги огледам хубаво утре. Мисля, че съм с дебелите, но може и да греша.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Grozdanoff » 23 Фев 2019, 21:18

Колеги, джанти от Е60/Е90 стават ли на Е39? Благодаря предварително!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.02.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от SVETOSLAVPLN » 24 Фев 2019, 14:48

Момчета с МК3 съм инсталирах нещата, бях с малкия дисплей, сменен е и той, но все още резолюцията ми седи малка. Това с разкачването на буксата от тунера го пробвах оправя се до момента, в който не загася колата... Някой с предложение и/или решение?

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от uricatoli » 24 Фев 2019, 22:48

Grozdanoff написа:Колеги, джанти от Е60/Е90 стават ли на Е39? Благодаря предварително!


За е39 джанти ставата само ако решиш от е60, но само версия със задно.. И отделно трябва да им се стърже отвора.. Играчка.. Трябва ти Ет под 20 и централен 74.1 за да стане на е39..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 13.06.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от statev74 » 12 Мар 2019, 12:15

Някой колега слагал ли е на 525tds popcorn/прекъсвач?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от gentata » 24 Мар 2019, 14:25

SVETOSLAVPLN написа:Момчета с МК3 съм инсталирах нещата, бях с малкия дисплей, сменен е и той, но все още резолюцията ми седи малка. Това с разкачването на буксата от тунера го пробвах оправя се до момента, в който не загася колата... Някой с предложение и/или решение?

Смени и TV-тунера с такъв поддържащ 16:9. Това е приемлива операция ако имаш камера за заден ход и/или имаш планове този тунер да стане способен да се ползва и за цифрова телевизия.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.12.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vanky99 » 15 Апр 2019, 19:07

здравейте пиша ви относно bmw e39 525d common rail 163hp колата е с ръчна скоростна кутия след смяна на километража с големият борд поради изгорели пиксели сложихме километраж от същата модификация само че колата е била с автоматична скоростна кутия и сега светлините.
Когато включа задна не се активират има ли някаква ввъзможносг да се оправи това нещо?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dyakov » 19 Апр 2019, 10:40

Да, просто трябва да се кодира таблото за ръчна кутия.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.12.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vanky99 » 22 Апр 2019, 8:17

Dyakov написа:Да, просто трябва да се кодира таблото за ръчна кутия.

A как трябва да стане това и кой може да го направи ? :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 20.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dyakov » 24 Апр 2019, 14:32

Някой, който знае какво да прави с NCS expert или друг подходящ БМВ сервизен софтуер или някой който се занимава с кодиране на БМВ. Възможно е обаче да се наложи да се сваля един чип от таблото и да се сложи на програматор за да се запишат правилния ВИН и километрите. Виж тук: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=35&t=407417&p=4187111

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook