Бързи въпроси и отговори

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 15.05.2017
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 525d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от evil_dream » 21 Фев 2018, 17:21

georgi_1986 написа:
evil_dream написа:
georgi_1986 написа:
evil_dream написа:Здравейте , имам е39 фейслифт 2001г. и искам да и сложа мулти волан.
Само мулти волан и лентов кабел ли ще са ми нужни за да работи всичко?

Нужни са няколко кабела да се свържат допълнително и всичко тръгва. Лентов кабел си имаш само волан ти трябва от кола пройзведена след 03.1999г. Автомат или ръчка е?


Ръчка , някакви специални кабели ли трябват ? Значи имам лентов кабел на обикновенния волан ?

Щом си с ръчна кутия ти трябва една машинка за съединителя струва 15-20лв нова. Кабелите са най-обикновени, да речем 0.5мм2 сечение, но по-важни са пиновете, трябва да са женски като на снимката долу, вземат се от морга. Лентов кабел не ти трябва, просто на твоя се добавят пиновете от снимката и се свързват кабелите към определените места. Бива ли те в свързването или не си се занимавал с такива неща. Ето и една тема която се отнася горо долу и за теб: viewtopic.php?f=35&t=387187&hilit=волан


А тази машинка за съединителя за какво е ? Не съм се занимавал с такива неща и ще дам на някого който разбира да ми го свърже просто питам за да знам какво трябва да намеря .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от georgi_1986 » 22 Фев 2018, 11:22

Тази машинка се слага на съединителя за да се изключи автопилота като натиснеш педала. Иначе ще се изфорсира двигателя, не знам дали въобще ще тръгне без нея автопилота.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.02.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: maclaren P1 , bmw m3 e46

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Psychoz » 01 Мар 2018, 21:57

Колеги здравейте, на скоро си купих е39 и от лявата страна на двигателя има табелка която казва че колата е обурудвана с печка но с колата нямаше дистънционно...така че въпросът ми е дали всички печки са с дистънционно и ако не на ксква основа работи и как се включва....колата е 525д 2002г.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от navseal » 02 Мар 2018, 16:07

В зависимост от това какъв вид ти е печката има два варианта. Ако имаш дизелова печка - включва се автоматично на определена температура. Ако си с ел. печка - включена е тогава, когато си включил и двигателя и работи докато подгрее антифриза до определена температура. Съответно и поддържа температурата на двигателя по-дълго време след като изключиш. Трябва да имаш приемник и антена за дистанционно управление, за да можеш да я включваш дистанционно.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.02.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: maclaren P1 , bmw m3 e46

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Psychoz » 02 Мар 2018, 18:06

navseal написа:В зависимост от това какъв вид ти е печката има два варианта. Ако имаш дизелова печка - включва се автоматично на определена температура. Ако си с ел. печка - включена е тогава, когато си включил и двигателя и работи докато подгрее антифриза до определена температура. Съответно и поддържа температурата на двигателя по-дълго време след като изключиш. Трябва да имаш приемник и антена за дистанционно управление, за да можеш да я включваш дистанционно.
Благодаря.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Z3Ro* » 02 Мар 2018, 20:21

Здравейте! Интерсува ме на ел. салон с памет къде се пази паметта на волан, седалки и огледала - малкото модулче с трите позиции на вратата ли? Интересува ме, понеже се чудя дали да си взема салон от англичанка и дали няма да мърда пасажерската седалка, когато натискам паметта...?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Grozdanoff » 04 Мар 2018, 13:09

Колеги показанията на борд компа за разход на гориво вярни ли са според вас? Нямал съм още възможност да си засека разхода на гориво в града, извънградско(леко каране) от София до Варна борда показа 8,4л, а засякох 8,9л което за мен е супер за 528i. За последните 60-70км градско борда показва 13,9/100, което за мен е нереално, защото по книжка колата гори 15,6л/100. Какво мислите вие за показанията на борд компа на вашите коли, има ли общо с реалността?

пс: колата е автомат
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от georgi_1986 » 04 Мар 2018, 13:18

Grozdanoff написа:Колеги показанията на борд компа за разход на гориво вярни ли са според вас? Нямал съм още възможност да си засека разхода на гориво в града, извънградско(леко каране) от София до Варна борда показа 8,4л, а засякох 8,9л което за мен е супер за 528i. За последните 60-70км градско борда показва 13,9/100, което за мен е нереално, защото по книжка колата гори 15,6л/100. Какво мислите вие за показанията на борд компа на вашите коли, има ли общо с реалността?

пс: колата е автомат

Разхода може да си го калибрираш от скритото меню 20. Ето малко теми:
viewtopic.php?f=35&t=312874&p=3452302&hilit=корекционен+фактор#p3452302

viewtopic.php?f=35&t=310747&p=3436018&hilit=корекционен+фактор#p3436018

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Grozdanoff » 04 Мар 2018, 13:20

georgi_1986 написа:
Grozdanoff написа:Колеги показанията на борд компа за разход на гориво вярни ли са според вас? Нямал съм още възможност да си засека разхода на гориво в града, извънградско(леко каране) от София до Варна борда показа 8,4л, а засякох 8,9л което за мен е супер за 528i. За последните 60-70км градско борда показва 13,9/100, което за мен е нереално, защото по книжка колата гори 15,6л/100. Какво мислите вие за показанията на борд компа на вашите коли, има ли общо с реалността?

пс: колата е автомат

Разхода може да си го калибрираш от скритото меню 20. Ето малко теми:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 302&hilit=корекционен+фактор#p3452302

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 018&hilit=корекционен+фактор#p3436018


Благодаря колега, незнаех, че мога да го калибрирам :)
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.03.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Sun5 » 05 Мар 2018, 21:23

Здравейте, какво трябва да се направи, за да има музика в е39? Имаме екрана, но модула, който трябва да е в багажника го няма. Екранът си работи, но няма звук. От къде може да се закупи и знаете ли горе долу какви пари е? След като се вземе, предполагам трябва да се инсталира. Може ли да си го направиш сам или трябва да се води на майстор?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Grozdanoff » 11 Мар 2018, 17:17

https://ibb.co/cKhH2n

Има ли изход за усилвател(бас) ?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от eXed0 » 12 Мар 2018, 14:09

Здравейте, колеги. Имам проблем, който много ме дразни. Случвало ми се няколко пъти, винаги в движение и след извеснто време се оправя. Първоначално си помислих, че влиза вода някъде при компа и затова ги прави тези мизерии, но този път стана в абсолютно сухо време, и колата беше абсолютно суха. Както си карах с с 60-70 км/ч ми се включиха интериорните светлини и на таблото ми изписа, че и 4-те врати са отворени и съотвенто спря да ми работи копчето за заключване на вратите от вътре. И ако не е изгасена колата и примерно някой от пътниците отвори врата за да слезе се включва алармата докато колата работи. И друго нещо - когато отключвам и заклювам колата централното си работи, но преди ми святкаха мигачите и имаше звуков сигнал, а сега само се заключва без примигване на мигачите или звуков сигнал. Гледах за изгорели бушони, но всички са наред. Четох из английските форуми за някакъв GM модул в жабката. Възможно ли е той да е дал фира ? Аз си мислех, че е някакъв датчик, защото след известно време се оправяше от самосебе си. Ето и снимка:
IMG_20180311_133314.jpg
Ще се радвам, ако можете да ми дадете някакви насоки къде да търся проблема.



-извинявам се за дългия пост, но се опитах да обясня проблема максимално ясно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Elesar74 » 12 Мар 2018, 14:34

Z3Ro* написа:Здравейте! Интерсува ме на ел. салон с памет къде се пази паметта на волан, седалки и огледала - малкото модулче с трите позиции на вратата ли? Интересува ме, понеже се чудя дали да си взема салон от англичанка и дали няма да мърда пасажерската седалка, когато натискам паметта...?!

В модула на шофьорската седалка.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Elesar74 » 12 Мар 2018, 14:37

Sun5 написа:Здравейте, какво трябва да се направи, за да има музика в е39? Имаме екрана, но модула, който трябва да е в багажника го няма. Екранът си работи, но няма звук. От къде може да се закупи и знаете ли горе долу какви пари е? След като се вземе, предполагам трябва да се инсталира. Може ли да си го направиш сам или трябва да се води на майстор?

Въпроса е малко странен. Какъв екран има отпред? Ако е този за навигация и телевизия(4:3/16:9), трябва радио модула, който е в багажника, съответно и инсталация до там.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Elesar74 » 12 Мар 2018, 14:40

eXed0 написа:Здравейте, колеги. Имам проблем, който много ме дразни. Случвало ми се няколко пъти, винаги в движение и след извеснто време се оправя. Първоначално си помислих, че влиза вода някъде при компа и затова ги прави тези мизерии, но този път стана в абсолютно сухо време, и колата беше абсолютно суха. Както си карах с с 60-70 км/ч ми се включиха интериорните светлини и на таблото ми изписа, че и 4-те врати са отворени и съотвенто спря да ми работи копчето за заключване на вратите от вътре. И ако не е изгасена колата и примерно някой от пътниците отвори врата за да слезе се включва алармата докато колата работи. И друго нещо - когато отключвам и заклювам колата централното си работи, но преди ми святкаха мигачите и имаше звуков сигнал, а сега само се заключва без примигване на мигачите или звуков сигнал. Гледах за изгорели бушони, но всички са наред. Четох из английските форуми за някакъв GM модул в жабката. Възможно ли е той да е дал фира ? Аз си мислех, че е някакъв датчик, защото след известно време се оправяше от самосебе си. Ето и снимка:
IMG_20180311_133314.jpg
Ще се радвам, ако можете да ми дадете някакви насоки къде да търся проблема.



-извинявам се за дългия пост, но се опитах да обясня проблема максимално ясно.


GM модула е ЗАД жабката, не в нея. Проблемите, които описваш предполагат някакъв проблем в него или комуникацията му с колата. Прегледай колата със диагностичен софтуер(INPA), със сигурност имаш записани грешки и ще се ориентираш донякъде.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook