Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

Мнение от dan-dam » 22 Мар 2018, 9:10

Имам още един заподозрян за проблемите на студено-системата за вторичен въздух или secondary air system.
При мен се усеща съвсем ясно как се успокоява работата на мотора след изключването на самата помпа. Мисля, че имам проблем с клапана, но съм решил да махам помпата и да изолирам системата. Някой ако удари едно рамо кои отвори трябва да запуша ще съм благодарен.
Мисля си, че махам всичко и затапвам там където ляга клапана-при гарнитурата с номер 9.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

Мнение от Ненко Вранков » 24 Мар 2018, 8:28

Проблема 99.6% е от газовата уредба. Свържи си дюзите както трябва за 1 седмица, а не да минават през газовата и после пак пиши тук как е ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

Мнение от ogata » 24 Мар 2018, 10:09

Ненко Вранков написа:Проблема 99.6% е от газовата уредба. Свържи си дюзите както трябва за 1 седмица, а не да минават през газовата и после пак пиши тук как е ;)

Да, а тия дето нямат газова от какво им е тресенето ? :mhihi:
Въздушната помпа не пее в хора тука. Общо взето притрисането като изключим стъпковия е породено от шано смес.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

Мнение от dan-dam » 24 Мар 2018, 11:06

Ненко Вранков написа:Проблема 99.6% е от газовата уредба. Свържи си дюзите както трябва за 1 седмица, а не да минават през газовата и после пак пиши тук как е ;)


Аз знам, че газовата е основната причина :) Ако погледнеш в първата страница първи аз написах в темата, че е много вероятно проблемите да идват от ГИ. Просто при мен има осезаема разлика в работата на мотора, след като помпата изключи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

Мнение от Ненко Вранков » 25 Мар 2018, 18:37

ogata написа:
Ненко Вранков написа:Проблема 99.6% е от газовата уредба. Свържи си дюзите както трябва за 1 седмица, а не да минават през газовата и после пак пиши тук как е ;)

Да, а тия дето нямат газова от какво им е тресенето ? :mhihi:
Въздушната помпа не пее в хора тука. Общо взето притрисането като изключим стъпковия е породено от шано смес.

На тях им идва от проблеми по мотора - маркучи/гарнитури за смяна, умрели сонди, датчици. Редовно са такива, защото всеки хвали колко са здрави на по 20-25 години, но на никой не му се дават 2000-3000 лв за ремонт на мотор, който цял на палета е 500-1000лв, друг въпрос, че е на същото дередже...
Мой приятел го яде тоя.. кола с М60 за 3500 стана 9 000лв за 2 месеца и продължаваше да претриса, понеже му се кълнееха как няма шанс от газовата, която е чисто нова и перфектна за тоя мотор.

dan-dam написа:Аз знам, че газовата е основната причина :) Ако погледнеш в първата страница първи аз написах в темата, че е много вероятно проблемите да идват от ГИ. Просто при мен има осезаема разлика в работата на мотора, след като помпата изключи.

Именно де... то така е при всички.. на газ е по-добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Проклятието на тресящ мотор М52 - М62

Мнение от drifty » 16 Апр 2018, 19:45

При мен на студен мотор също се усеща притрисане, странно как го нямаше като я купувах, пък беше студена. М52б28ту, без газ. Знам, че има течаща гарнитура на капака на клапаните и гарнитурите на изпускателните колектори са заминали и при студен мотор се чува едно пърпорене от генерацията - ще видя как е като сменя гарнитурите, пък вероятно и свещите. Странно, като поработи няколко минути и заспива.. Моторът грешки не записва - 1 седмица не бях я пипал - не чух стартера как върти, толкова бързо запали, та се надявам да е нещо дребно. На живи данни дебитомер гледахме, всичко е наред там уж.
Изображение

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook