Проблем с подгрева на шофьорска седалка

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от BT9028BA » 25 Ное 2017, 20:40

Преди седмица си сложих комфортни ел. седалки с подгрев. Всичко си работи на седалките освен подгрева на шофьорска седалка. Пашажерската си загрява и работи перфектно.
Шофьорска седалка като е на контакт, като натисна копчето само премигва и угасва. Като запаля колата свети по 10-тина сек. и угасва.
Всичко ми е свързано по тази схема и мисля, че проблема не е там а някъде другаде
Изображение

Ето и видео с проблема
https://www.youtube.com/watch?v=da0Ux6In9-M

Някой ако е имал подобен проблем, нека подскаже

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от Ivo_Borisov » 25 Ное 2017, 20:49

При мен премигваше от лош контакт близо до конзолата. Аз съм си правил ретрофита и просто имаше разхлабен контакт. Имаш или лош контакт някъде или късо. Размени пиновете на конзолата на двете седалки и пробвай. Ако като е свързана към дясната и пак прави номера, значи проблема ще е в седалката или буксата на седалката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от PeReZ » 26 Ное 2017, 0:13

При мен изгасваше, заради прекъсване в подгрева на шоф. облекалка. Проблем, докато бях с врътка за подгрева, нямах, а се появи, когато минах на конзола. Товарно съпротивление 20 ома оправи проблема и тогава разбрах, че подгревът в шоф. облегалка е за смяна. След смяната му всичко си заработи, както трябва.
Така че това, което казва Иво, е може би достатъчно добре синтезираната причина и за твоя дерт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от Elesar74 » 27 Ное 2017, 9:13

При мен същата работа, като при Иво. На едната букса един пин беше влязъл навътре и не правеше контакт.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от BT9028BA » 27 Ное 2017, 13:20

Забелязах че като натискам копчето след като угасне се затопля съвсем малко седалката. Трябва да си проверя всички кабели за да нямам слаб контакт. А как мога да разбера ако имам прекъсване на подгрева

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от ildivvy » 27 Ное 2017, 14:31

Премерете реотана с мултицет за "верига"! Ако е прекъснат ще даде безкрайно съпротивление!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от stony1 » 27 Ное 2017, 15:55

Има и термоелемент в седалищния подгрев, който връща информация за температурата на седалката. Ако той е прецакан, поведението на конзолата е 1:1 с описаното.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от PeReZ » 27 Ное 2017, 16:20

И нека да обобщим. При всякакъв проблем, който конзолата установи, подгревът се изключва.
А какъв е самият проблем, вече е въпрос на желание и търсене.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от ares2 » 27 Ное 2017, 17:50

свали буксата и измери реотаните на седалката от там за да се увериш, че са ок. Ако те са наред вече търсим лоша връзка, и после този термоелемент за който каза колегата Стоянов :)
и да е прекъснат подгрева се опрравя или директно или с мост кабел и пак ще е ок
Борисов даде много добра идея за да локализираш страната поне
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от BT9028BA » 27 Ное 2017, 17:55

ares2 написа:свали буксата и измери реотаните на седалката от там за да се увериш, че са ок. Ако те са наред вече търсим лоша връзка, и после този термоелемент за който каза колегата Стоянов :)
и да е прекъснат подгрева се опрравя или директно или с мост кабел и пак ще е ок
Борисов даде много добра идея за да локализираш страната поне


Събота ще проверя всичко което ме съветвате и ще гледам да разбера какво е

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от Elesar74 » 28 Ное 2017, 10:01

Предполагам, че колата няма да се сърди,че ползвам темата, ама как ви работят подгревите колеги? Аз докато усетя топлото, вече съм минал 10 км. Пък работи, не записва грешки. В тази връзка, да кажа, че ако подгрева не работи, централната конзола записва грешка и може да се види какъв е точния проблем, най-вероятно termal sensor, с INPA.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от stony1 » 28 Ное 2017, 11:03

Elesar74 написа:Предполагам, че колата няма да се сърди,че ползвам темата, ама как ви работят подгревите колеги? Аз докато усетя топлото, вече съм минал 10 км. Пък работи, не записва грешки. В тази връзка, да кажа, че ако подгрева не работи, централната конзола записва грешка и може да се види какъв е точния проблем, най-вероятно termal sensor, с INPA.

Много бързо караш, ще ти вземат книжката :mhihi:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от Elesar74 » 28 Ное 2017, 11:52

Шегаджия, но преди 5 дни ме спряха и проверка на документи. Взеха ги и след 10 мин. чакане ги върнаха и това беше. Зачудих се и споделих с един приятел, той каза, че ме проверявали за неплатени глоби. И ако съм имал такива, щели да ми вземат книжката там, на място. Преди време се возих в една А8-ца, подгрева ми стопли Д-то доста бързо. Та направих неволното сравнение и се разочаровах. И затова попитах, въобразявам ли си или така е нормално.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от stony1 » 28 Ное 2017, 12:51

Elesar74 написа:Шегаджия, но преди 5 дни ме спряха и проверка на документи. Взеха ги и след 10 мин. чакане ги върнаха и това беше. Зачудих се и споделих с един приятел, той каза, че ме проверявали за неплатени глоби. И ако съм имал такива, щели да ми вземат книжката там, на място. Преди време се возих в една А8-ца, подгрева ми стопли Д-то доста бързо. Та направих неволното сравнение и се разочаровах. И затова попитах, въобразявам ли си или така е нормално.


Да ти кажа 10 км при корост 50 км/ч се изминават за 12 минути. Не съм засичал, за колко време реално ми загрява задника, но се сещам, че ти прави нещо със салона. Кажи с кой подгрев си 80W или 120W и с кое управление за подгрева - отделните бутони или конзолата?
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Проблем с подгрева на шофьорска седалка

Мнение от Ivo_Borisov » 28 Ное 2017, 12:57

Моя за 5 мин е стоплил, на 5-тата минута го намалявам на една чертичка и след още толкова го изключвам. Не ми работи повече от 10-15 мин, че достатъчно ме затопля.
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook