Проверка на датчик разпределителен вал

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от jorfii » 22 Ное 2017, 22:20

Колата е е39 530д. Въпроса е как мога да проверя дали работи коректно датчика на разпределителния вал. Проблема е колата пали трудно когато си реши. Може и месец да пали нормално, но като реши изведнъж че няма да запали и трябва да я мъча по няколко пъти и да я държа на стартер по 5-10 секунди някой път докато я излъжа да запали. Прави го и топла и студена. На диагностика с инпа и дис не излиза нищо. Поне нищо свързано с паленето. Насочил съм се към въпросния датчик, но ако някой знае как да проверя дали е наред преди да купувам, моля да сподели.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от BABHOMED » 22 Ное 2017, 22:31

Със осцилоскоп се мери.
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от jorfii » 22 Ное 2017, 22:40

Ами то не че имам осцилоскоп под ръка ама какви стойности трябва да дава датчика, ако намеря случайно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от cerberus » 22 Ное 2017, 22:59

Не знам колко е адекватна такава проверка, най добре с диагностика, но ето стойностите според аутодатата :wave:
CamSensor.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от jorfii » 22 Ное 2017, 23:15

cerberus написа:Не знам колко е адекватна такава проверка, най добре с диагностика но ето стойностите според аутодатата :wave:
CamSensor.jpg

FB_IMG_1511384982222.jpg

Ще перефразирам: Заеби ще си взема нов датчик
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от Z3Ro* » 23 Ное 2017, 0:02

Ако е той виновникът, обикновено пали трудно топла. Датчикът прави магария, когато се нагрее, затова като не иска да пали и колата е топла, полей го с малко студена вода и пробвай... Ако запали лесно, много вероятно в него да е проблемът. Друг вариант е да вдигнеш капака и да почакаш да изстине сам. Но, ако не иска и студена да пали, може да има друг проблем...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от BABHOMED » 23 Ное 2017, 4:57

cerberus написа:Не знам колко е адекватна такава проверка, най добре с диагностика, но ето стойностите според аутодатата :wave:
CamSensor.jpg

Съмняваш се в меренето на датчик на хол с осцилоскоп ? Точно това е най-сигурния начин а не диагностика.Стига да знаеш какво да гледаш .
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от zvetiko » 23 Ное 2017, 12:38

BABHOMED написа:
cerberus написа:Не знам колко е адекватна такава проверка, най добре с диагностика, но ето стойностите според аутодатата :wave:
CamSensor.jpg

Съмняваш се в меренето на датчик на хол с осцилоскоп ? Точно това е най-сигурния начин а не диагностика.Стига да знаеш какво да гледаш .


Ако някой счита, че това може да се види с мултицет...:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от cerberus » 23 Ное 2017, 13:31

zvetiko написа:...


Точно в мултицета се съмнявах, колегата каза че няма осцилоскоп. За това предположих, че с диагностика ще е по-вярно, вместо мултицета :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от bioz » 23 Ное 2017, 13:51

Нека не забравяме, че не всеки е от София както и не всеки сервиз разполагат с осцилоскоп да не кажа, че повечето нямат и мултицед. Все пак форума е направи си сам, иначе ако ще се ходи на сервиз не виждам смисъл от темата като цяло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от jorfii » 23 Ное 2017, 18:13

bioz написа:https://www.youtube.com/watch?v=jUZAiHpuF0s&ab_channel=BentleyPublishers

Ето значи какво ще правя през уикенда. Благодаря колега. Иначе осцилоскоп нямам. Пък и да имах като гледам няма да се оправя. Ще пробвам пък ще видим. Предполагам че ще дава някакъв сигнал датчика, защото проблема се появява от време на време. С други думи ако проблема е в този датчик то явно един път работи друг път не. Иначе един колега ми предлага чисто нов датчик делфи за 50 лева. Как ви се струва цената. Порових се из нета и го намирам същия на 52 лв. Примерно, но по надолу пак излиза датчик делфи ама на 80лв. От какво идва разликата не знам. А и ако тази цена е реална по добре да не го взимам за сега. Все още не знам дали от него е проблема. В смисъл ако вече съм сигурен мога да ида и да си го взема от магазина. Тия 50 лв. май не са толкова добра оферта както изглежда на пръв поглед.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от bioz » 23 Ное 2017, 18:55

Датчик само оригинален.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от laviatan » 24 Ное 2017, 10:22

bioz написа:Датчик само оригинален.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

:yes:



Забравете ги тези делфит-а и тем подобни боклуци / фае-мае , топран и т.н./. Не работят коректно . После ако работи не се знае колко време . Най - добри си е / ако се знае със сигурност дали е той виновника/ - оригинален . Хела също момента за датчици са :censored:


Делфи в момента обаче са с най-бъгавите ел.компоненти .
Мнението се отнася за датчик разпределеителен и колянов :idea:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Проверка на датчик разпределителен вал

Мнение от jorfii » 28 Ное 2017, 20:54

Z3Ro* написа:Ако е той виновникът, обикновено пали трудно топла. Датчикът прави магария, когато се нагрее, затова като не иска да пали и колата е топла, полей го с малко студена вода и пробвай... Ако запали лесно, много вероятно в него да е проблемът. Друг вариант е да вдигнеш капака и да почакаш да изстине сам. Но, ако не иска и студена да пали, може да има друг проблем...

През уикенда се занимавах с други работи по колата и не можах да стигна до този датчик. Но както колегата е описал симптомите почвам да си мисля, че не е от него. Проблема се появява най вече при студена кола. Иначе вечер като се прибера от работа винаги оставям колата да поработи поне 15 20 минути за да държа акумулатора в кондиция. Иначе работата ми е на четири километра и не вярвам да се зарежда добре. И така вечер колата вече загряла колкото и пъти да я гася и паля няма проблем. Най много да се замисли малко за някакви стотни от секундата едва ли не, които само аз ги усещам защото си я познавам. На сутринта слизам и някой път пали нормално. Друг път се забавя с половин една секунда. А трети път не ще въртя примерно пет секунди пускам после пак и така докато запали. До сега все съм успявал да запаля но тепърва идват студовете. Не знам дали няма да ме изостави и акумулатора някой път. Работата ми е такава че изцяло завися от колата. Някой път излизам в два и половина през нощта друг път в четири и така нататък. Без кола съм загубен. Проблема зачестява между другото.
Screenshot_20171128-201932.png
Ето снимка на грешките които ми излизат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook