Питане и избор на амортисьори за E39 Touring, S227

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e39 Touring
Мечтае да кара: Mach 1, Hemi Cuda и Chevy SS
Детайли за колата: Много хубави :)

Питане и избор на амортисьори за E39 Touring, S227

Мнение от jackass3D » 18 Ное 2017, 1:41

Здр. пфф, не знам как да почна и формирам тема, но ще пробвам така. Бая изчетох и в нашия и bimmer форума, и останах с впечатление че хората на вън не избират чак толкова като нас и просто вади пари плаща и слагат KONI-та или BOGE. Което за мен за в момента е непосилно, а и е лудост да се извадят такива пари според мен. По VIN колата ми излиза с опция 227 което е Sp/suspension W Self-leveling Suspension, и при сверка в realoem-a номерата на предни и задни са (31311096865 за предни) и (33521094057 за задни). Купуването им от представител на BMW също ми се вижда лудост защото там цените са много страшни. Потърсихме с едно приятелче което се занимава с авточасти из складове в БГ и намерихме. Sachs-ове в intercars отговарящи на същите номера на нормални цени но има само предни, задни няма. Също в intercars поддържат и наличност на Bilstein B6 за задни които отговарят на този номер 24-060967 и ги дават съвместими с OEM-ските даже може би и малко по добри. Моля за съвет ако някой е сменял с нещо. Мисля да пробвам да взема предни Sachs и задни Bilstein B6, има добри отзиви за B6 в чужди форуми, или да си държа на комплект 4 от марка. да търся 4 Bilstein-a или 4 Sachs-a. За съжаление B6 предни няма, има само B8, а и между другото намерихме задни Sachs-ове има в euro07 но цената пак е не реална. Просто не знам какво да правя, има хора ми казват че ако не сложа каквито трябва няма да ми харесва как вози, ще си намразя колата щяла да бъде като лодка и т.н. Моля за съвети и като цяло някакво инфо, ще бъда много благодарен ако някой ми помогне при избора.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Питане и избор на амортисьори за E39 Touring, S227

Мнение от Фидел Кастро » 18 Ное 2017, 22:01

BMW OE 31311096865:
1. TRW JGM240T
2. SACHS 556834
и двата идват за 1-2 работни дни. Разликата в цената е двойна и естествено SACHS са по-скъпите.

BMW OE 33521094057:
TRW JGT416T - налични и са на цената на предните TRW.

Само ти давам инфо за възможностите за бърза доставка!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.12.2015

Re: Питане и избор на амортисьори за E39 Touring, S227

Мнение от braat01 » 21 Ное 2017, 0:54

Аз също съм с комби и със същото окачване.
Купих закс 2бр. предни, нови. Преди 20000км. и засега съм доволен от поведението и возията. Закупих ги от елиткарс. Провери там.
Предните с на приятел отстъпките по спомен комплекта беше 450-500лв.
Задните към 330-350 лв. Но тях не съм ги сменял. Отзад смених 4-те тампона на моста и колата се почувства друга.


Изпратено от моят A0001 с помощта на Tapatalk

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook