Шпер диференциал как и колко?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от Батман » 20 Ное 2017, 14:57


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от PeReZ » 17 Яну 2018, 12:22

Почти го получих, 1 месец отне доставката де*а. Сега е в митницата и дано не се забавя много с освобождаването. Подготвил съм си един диференциал от 540, в който да го ръгна и се надявам до няколко дни да мога да напиша отзив.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от Батман » 18 Яну 2018, 10:42

A има ли инфо за проценти и т.н?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от Хрuсто » 18 Яну 2018, 11:04

Ок де... дал си 300 евра за джаджата, сега ще платиш мито и разните им такси. Нямаше ли да е по-добре да сложиш нещо от родината за 1к?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от PeReZ » 18 Яну 2018, 15:01

Дали ще доживея да напишеш нещо смислено в този форум... Май не. Закъде ги трупаш тези безполезни постове?
Все пак ще ти отговоря.
Намери ми за "1К" и ще си купя и него, благодаря за страхотната идея и аритметиката на моите финанси.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от Хрuсто » 18 Яну 2018, 15:46

Не виждам повод за реакцията ти относно въпроса ми! Нито съм разпитвал сериозно и инфото ми за цените е от разни обяви... попадал съм на обяви с цени от 1100лв и заради това попитах. Ти щом реши да се правиш на интересен няма ядове, бъди си бастун и си се прави ;) Ако ви преча във великия форум, то спокойно може някой модератор/админ да ме отстрани! Само ако знаеш колко ми пука за това дали ще влизам във форум с 90% концентрация на бастуни... сещай се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от PeReZ » 18 Яну 2018, 16:07

Хрuсто написа:Не виждам повод за реакцията ти относно въпроса ми! Нито съм разпитвал сериозно и инфото ми за цените е от разни обяви... попадал съм на обяви с цени от 1100лв и заради това попитах. Ти щом реши да се правиш на интересен няма ядове, бъди си бастун и си се прави ;) Ако ви преча във великия форум, то спокойно може някой модератор/админ да ме отстрани! Само ако знаеш колко ми пука за това дали ще влизам във форум с 90% концентрация на бастуни... сещай се.


Цената от 1К, която си видял, докато безхаберно си си блуждал из OLX, е за по-малкия диференциал.
При същите хора за 540i ми бе обявена цена от 2100лв. за шпер, които нямам нищо против да дам, но реших първо да пробвам със споменатия по-горе от мен.
Така че това за "1К" беше поредната глупост, която ти не ни спести на нас - бастуните. Та идеята ми беше, ако нямаш нищо против, повече да не се опитваш да ми правиш разбор на покупките. Виж, ако имаш някой смислен въпрос, нямам нищо против да ти отговоря и помогна, но бих се радвал, ако не ме занимаваш с идеите си.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от Bavarcho » 24 Фев 2018, 22:39

PeReZ написа:Почти го получих, 1 месец отне доставката де*а. Сега е в митницата и дано не се забавя много с освобождаването. Подготвил съм си един диференциал от 540, в който да го ръгна и се надявам до няколко дни да мога да напиша отзив.


Дали си го взе и тества вече?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от Conqueror » 01 Мар 2018, 2:44

И на мен ми е интересно ще излезе ли най-накрая нещо добро от сърбите :smoke:

А аз се опитвам да сглобя шпер за тумора 540и - 3.38 е38ТДС автомат (пиньон и корона) и касета от е36 ево в дифа на е39ката...
За сега без успех с намирането на частите, ако не накрая ще прасна една ръчка от 3.5 с кардан и дифф и там вече сме на т188 :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от PeReZ » 11 Мар 2018, 9:00

Монтирах го най-накрая. Монтажът се оказа доста по-труден, отколкото изглеждаше в упътването им и добре, че попаднах на майстор, на който му се занимава :).
Сателитните зъбни колела се шлайфат при стругаро-фрезист.
Изображение

Иначе съм мега доволен от шпера, дано заключва така по-дълго време. Брутално щастлив съм, че най-накрая имам шпер.
Това е снимка от тест1 (с чисто нови 265 18-ки съм и затова засега тестовете се провеждат на мокро или на пясък, но ще туря други гуми утре, че да му де нарадвам).
540i-lsd.jpg


Оставих 2 диференциала при майстора (един от 530д автомат, един от ръчка), на които да ми сложи шпер (+нови семеринги и LSD масло), но ще си потърся и по-къс диф, така че ако някой има интерес или има 3.15 typ210 диференциал или иска координати на майстора, да пише ЛС.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от zzvvmm » 11 Мар 2018, 10:19

Интересно ми е дали износва зъбните колела, в които опира и колко време ща кара. Иначе като поведение можеш ли да дадеш повече информация какви са ти впечетленията? При обратен завой с газ примерно, на сухо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от PeReZ » 11 Мар 2018, 10:23

Съдейки по това колко пъти стругарят си заточи ножа, докато шлайфа 2мм от зъбните колела, съм убеден, че няма начин шайбата (на която измерихме твърдостта, ходих до Пазарджик, където имат уред за измерване на твърдост на стомани (измерихме всичко по шпер кита, за да съм наясно)) да изяде зъбните колела. Хитро е измислено, шайбата е по-мека от зъбните колела, но доста по-твърда от плочката (на шпер кита).

Какво при обратен завой? Питаш ме дали има някакви щракания и мизерии като от заварен диф? Няма.
Като поведение на колата не намирам никаква разлика от оригиналния шпер, който имах в Е36 на времето.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от vld » 11 Мар 2018, 17:49

По скоро дали има камшик при пързаляне на сухо, тръгва ли е рязко задницата на страни като я смачкаш от мястото, ако решиш да направиш някой донът пали ли си вътрешната гума или просто се върти с лекота и се насочва точно на където и зададеш посока?
Вероятно не си пробвал всичко все още видях писал си, че са ти нови гумите, ама все пак ще е интересно да се знаят тези неща. Аз гледах клипове в тубата и не останах очарован, една е46 се мъчеше да се завърти но знам ли може и някоя умряла 20ка да е била.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от PeReZ » 11 Мар 2018, 21:16

vld, аз знам какво ще е интересно и ще се опитам да направя видео, в което да се види.

Иначе колкото рязко тръгваше 328-цата с нейния шпер на времето, толкова рязко тръгва и тази, такова ми е усещането, както вече споменах.
Дадеш ли й газ, тръгва настрани, а досега тръгваше наникъде :)., така че първите ми впечатления са добри, а разбира се, като имам нови впечатления, ще пиша.

Аз така или иначе ще сложа 2 други гуми отзад и ще се повъртя, за да си направя кефа, но хич не ми се иска да задълбочавам в обясненията, понеже накрая става така, сякаш е възможно да подведа някой с нещо, а изобщо не искам и не би следвало да се забърквам с такава отговорност.

На следа, поне по моето скромно мнение, го докарва. На усещане, пак според моето скромно мнение, също.
https://youtu.be/sAwIofd3a5Y
Ще направя видео в следващия удобен момент и дано този път имам оператор :).

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Шпер диференциал как и колко?

Мнение от vld » 12 Мар 2018, 9:09

PeReZ написа:vld, аз знам какво ще е интересно и ще се опитам да направя видео, в което да се види.

Иначе колкото рязко тръгваше 328-цата с нейния шпер на времето, толкова рязко тръгва и тази, такова ми е усещането, както вече споменах.
Дадеш ли й газ, тръгва настрани, а досега тръгваше наникъде :)., така че първите ми впечатления са добри, а разбира се, като имам нови впечатления, ще пиша.

Аз така или иначе ще сложа 2 други гуми отзад и ще се повъртя, за да си направя кефа, но хич не ми се иска да задълбочавам в обясненията, понеже накрая става така, сякаш е възможно да подведа някой с нещо, а изобщо не искам и не би следвало да се забърквам с такава отговорност.

На следа, поне по моето скромно мнение, го докарва. На усещане, пак според моето скромно мнение, също.
https://youtu.be/sAwIofd3a5Y
Ще направя видео в следващия удобен момент и дано този път имам оператор :).

:yes:
Аз лично чакам с нетърпение да пишеш като имаш повече впечатления :yes:
Така, че не ни оставяй на сухо с информацията, предполага и други имат сериозен интерес.
Все пак това е на 1/3 от цената на оригинална шпер касета в моя диф и за тия пари изобщо няма да се замисля :D
Само трябва да си намеря един диф и ще действам 8)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook