Проблем с газово

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Проблем с газово

Мнение от stoen1 » 21 Окт 2017, 8:51

Колеги имам един проблем ,преди 3,4 дена ми поставиха газово на БМВ 523 е39 ,та проблема е че както сложиха газовото сямо ядове ,замръзва ми изпарителя на газ ,обръщам на бензин няма проблеми обръщам на газ карам 5 км и започва да замръзва ,човекът ,който постави газовото ми казва ,че е възможно водната помпа да прави проблеми ,не знам какво да правя ,преди да сложа газово нямаше никакви проблеми ,сега дори на бензин докато е студена колата не иска да си държи оборотите ,някой имал ли е подобен проблем .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Проблем с газово

Мнение от dak » 24 Окт 2017, 8:25

Имахме подобен проблем с друга марка автомобил , проблемите с оборотите на студен мотор се оправиха след като смениха компа на газовата с такъв от по восок клас с ОБД връзка който да може да се настрои по прецизно . При твоя мотор не знам дали може от това да ти прави проблем , но е редно да тормозиш газаджията до като не ти отстрани проблемите ! За изпарителя нямам идея :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем с газово

Мнение от dan-dam » 24 Окт 2017, 8:36

Трябва да си смениш майстора май... Къде по охладителната система е вързал изпарителя? Обезвъздушена ли е? Парно имаш ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Проблем с газово

Мнение от don_gori » 24 Окт 2017, 12:43

Проблема идва най-вероятно от не добре обезвъздушена охладителна система, още повече ако изпарителя ти е над нивото на най-високия маркуч за вода не минава достатъчно вода през него и заради това замръзва. След това минава на бензин, после пак на газ и се получава тоя омагьосан кръг .. кофти работа с тея газаджии ходи да ти я оправят, все пак се предполага да си им заплатил за тази услуга :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с газово

Мнение от stoen1 » 25 Окт 2017, 11:24

Значи вижте сега ,колата имаше малко проблем с обезвъздушаването ,сега вече е обезвъздушена ,но като я запаля сутрин докато не вдигне 90 градуса топлина на водата не иска да върви на газ замръзва ,след като се стопли добре работи на газ супер ,не знам вече какво да правя

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Проблем с газово

Мнение от AGT » 25 Окт 2017, 21:45

Желателно е изпарителят да е монтиран във възможно по-ниска точка .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Проблем с газово

Мнение от dan-dam » 25 Окт 2017, 22:54

пак да питам-от къде е взел охладителна течност за изпарителя?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Проблем с газово

Мнение от kener » 26 Окт 2017, 12:03

Няма значение каде е изпарителя. Системата е херметична надута на 1.5 бара и циркулацията се осъществява благодарение на две помпи, които ако работят ще закарат течност и до тавана. Просто явно електрическата помпа не му работи, от там трудно се обезвъздушава т.е не е обезвъздушена колата.
40653

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с газово

Мнение от stoen1 » 27 Окт 2017, 9:02

dan-dam написа:пак да питам-от къде е взел охладителна течност за изпарителя?

Значи водата е хваната там където е дросела

kener написа:Няма значение каде е изпарителя. Системата е херметична надута на 1.5 бара и циркулацията се осъществява благодарение на две помпи, които ако работят ще закарат течност и до тавана. Просто явно електрическата помпа не му работи, от там трудно се обезвъздушава т.е не е обезвъздушена колата.

Колега къде се намира тази електрическа помпа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 18.06.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: Две Е39ки -BMW 520, BMW 540 Touring

Re: Проблем с газово

Мнение от Ivo.Ganchew » 27 Окт 2017, 9:54

Същият проблем го имах. След смяна на водна помпа се оправи всичко.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 25.08.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с газово

Мнение от stoen1 » 28 Окт 2017, 16:27

Значи ,колата се оправи целият проблем беше ,че имаше въздух и не бе добре обезвъздушена ,но сега сутрин ,като я запаля на бензин нещо прекъсва и докато не се стопли добре гледа да угасне ,това не знам от какво го прави ,чудя се дали не е от един от дебелите маркучи към въздушният филтър където отиват ,защото ми е скъсан и съм го облепил с тиксо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 530i E39

Re: Проблем с газово

Мнение от kener » 29 Окт 2017, 20:26

Ако газовата не ти е настроена добре, ще ти избяга адаптацията, така че да работи на газ добре, но на бензин зле. Покарай я на бензин(зареди пресен) два три дена(50-100 км) и ако се оправи работата на бензин(оправи се адаптацията), отиваш(без да я прехвърляш на газ) на някой газаджия да ти я донастрои. Ако това не помогне, значи имаш някакъв проблем на безин.
40653

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook