Датчик за ъгъла на волана

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Датчик за ъгъла на волана

Мнение от jorfii » 09 Окт 2017, 20:28

Здравейте имам проблем с въпросния датчик от както съм купил колата. При мен свети само DSC-то и нищо друго преди триех грешката караше известно време и пак светкаше. Но вече въобще не се трие грешката. Онзи ден в събота за пореден път гледах клипове как се калибрира и не че ми се изясни много но с лаптопа под мишка и при колата. Установих обаче, че датчика не подава вече никакъв сигнал. Въртя волана и никаква промяна гледано с inpa. През уикенда ще се разровя да видя дали нещо буксата не прави проблем или някой кабел, но по всичко личи че ще трябва да купувам датчик. За съжаление в момента мога да си позволя само втора ръка и тук се корени въпроса ми от всички ли е39 става датчика или има нещо номер който трябва да е еднакъв? А и ако някой е правил процедурата някакви насоки относно демонтажа и монтажа че разбрах че не е много просто.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от Ivo_Borisov » 09 Окт 2017, 20:34

Ето една интересна тема:
http://sedefcha.blogspot.bg/2013/03/5-53.html?m=1

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от jorfii » 09 Окт 2017, 20:51

Ivo_Borisov написа:Ето една интересна тема:
http://sedefcha.blogspot.bg/2013/03/5-53.html?m=1

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

Мерси колега всъщност съм я гледал тази тема и аз съм с регулиране на волана може от там да идва проблема. Гледах и клипове за разглабянето на кормилния прът но там ми се видя че много лесно движат долната част тази отново към рейката надолу, което ме накара да мисля че трябва да се откачи и от рейката в темата която си дал не се споменава такова нещо. Дано да е така. Иначе да разбирам че ако нещо не стане с новия стар датчик да се опитам да направя от две едно?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от onewg » 10 Окт 2017, 7:53

Сменя се само с О Е М датчик и се калибрира през експерта...
:yes: :yes:

и не си купувай китайски боклуци или втори употреби, защото ще си хвърлиш парите на вятъра..
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от kerpicha » 10 Окт 2017, 8:30

onewg написа:Сменя се само с О Е М датчик и се калибрира през експерта...
:yes: :yes:

и не си купувай китайски боклуци или втори употреби, защото ще си хвърлиш парите на вятъра..


Е, какво му е на нов датчик, но на Феби примерно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от jorfii » 10 Окт 2017, 10:48

onewg написа:Сменя се само с О Е М датчик и се калибрира през експерта...
:yes: :yes:

и не си купувай китайски боклуци или втори употреби, защото ще си хвърлиш парите на вятъра..

За калибрирането знам, но още не съм се научил как точно става, още по малко с експерта. Най вероятно с INPA-та ще го мъча. А за нов датчик няма как да стане точно сега ще се наложи да рискувам с втора употреба.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от jorfii » 15 Окт 2017, 14:32

Така, купих датчик от колега за който знам че има доста е39-ки на части. Свалих моя и гледам номерата са различни. Освен това имат и външни разлики. Моят е с болтчета, този от колегата е капсулован. Сложих другия датчик и с inpa-та го калибрирах. Чистих грешки и вече като чета грешки в steering ungle sensor, няма но като вляза там при asc, asr и не помня какво още беше грешката си стои и не мога да я изтрия. Следователно на таблото си свети dsc-то и блокажите не работят. Разглобих моя сензор и очаквано "мигличките"бяха в окаяно състояние. То и доста лесно се въртеше датчика имаше даже някакъв луфт нагоре надолу а другйя се въртеше доста по стегнато. Като грешка с новият ми даваше steering angle sensor identification а със стария грршката беше steering angle sensor internal вече се чудех да разглабям и другия и да прехвърлям части от него на стария. Понеже новият беше на колата реших да пробвам да го калибрирам и с dis-та. Не възлагах големи надежди и гледайки клипчета в нета се захванах с процедурата и о чудо в края на процедурата всички лампи на таблото изгаснаха. Вече имам работещ DSC много съм доволен, че се реши този проблем. Колата така я взех и две години се мъча. Въпроса е колко ще изкара новият стар датчик, но се надявам поне няколко години да не се занимавам вече с него.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 25.04.2017
Местоположение: in the car
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 2000cc. 143hp. DOUBLE VANOS
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: BMW E46 2000cc. 143hp. VALVETRONNIC DOUBLE VANOS

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от onewg » 19 Окт 2017, 7:55

Е колкото изкара, ти вече знаеш процедурата :yes:
:driving:
Изображение
Тиез коне искат да ядат.... :bowdown: :conf: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Датчик за ъгъла на волана

Мнение от Хрuсто » 20 Окт 2017, 1:07

При коли от ваг групата датчика на волана трябва да е в границите на +/- 5 градуса при изправен волан. Ако не е в тези стойности лампата ще святка след няколко метра.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook