Проблем с m52b28

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.06.2017

Проблем с m52b28

Мнение от husmen.i22 » 06 Окт 2017, 13:28

Здравейте, извинете ако темата не си е на мястото. Имам проблем с m52b28 e39 гори масло вчера бяхме погледнали свещите всички бяха ОК само на 3 цилиндър беше омаслена и не ставаше. Преди този проблем надуваше маркучите, сменях водна помпа и термостат нямаше ефект и ми казаха, че духа гарнитура махнахме главата портнахме я сменихме гарнитурата, но резбите не държаха на блока. Решихме да направим втулки направиха ги, но блока се спукал както и да е. Взех оборудван блок същия от морга правеха струваха затворихме двигателя, сълзеше водния радиатор и него сменихме с нов. Всичко стана запалихме колата работи без да надува маркучите и без да загрява , но взе да пуши бял дим и да мирише на масло казаха ми, че ще се оправи, но не се оправи. Върнах колата в сервиза майстора я гледа и ми каза, че някой си сегмент залепнал. Моля някой ако може да помогне. :( :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Проблем с m52b28

Мнение от turbonetic » 06 Окт 2017, 15:48

На първо време смени майстора :yes: .Уж ремонт правите на мотора,а не сте видяли сегментите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Проблем с m52b28

Мнение от Cyberloner » 06 Окт 2017, 18:22

turbonetic написа:На първо време смени майстора :yes: .Уж ремонт правите на мотора,а не сте видяли сегментите

Подкрепям!
Така и така сте отворили мотора, блок е сменян и т.н. и да не погледнете състояните на сегментите и цилиндрите е грехота.
Огледахте ли хубаво никасиловото покритие на цилиндрите в какво състояние е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Проблем с m52b28

Мнение от RORO » 06 Окт 2017, 19:44

Да наистина срамота ! И ако е сложил твоите сегменти на " новият " блок НИКОГА няма да спре да гори масло , защото са износени по различни начини имат различни елипси....и никога няма да "легнат" .При такъв ремонт задължително нови сегменти !!! А тоя филм със втулките м14 външно и м10 вътрешно , съм го играл и то доста успешно това е на другата ми седмица още я кара синът ми .Наложи се сам да си направя мотора на тротоара пред Тодор стругаря в Надежда 2 ,след като "големият" майстор Милен който , има сервиз в Суходол ми изскуба резбите и ми каза ,че съм за блок ДА ама НЕ !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Проблем с m52b28

Мнение от Cyberloner » 06 Окт 2017, 20:33

За резбите отдавна има Time Sert и подобни, не е драма :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Проблем с m52b28

Мнение от Dimitar_VN » 07 Окт 2017, 8:27

Как би залепнал сегмент след като буталата са сваляни и поставяни на друг блок.А филтъра на картерните газове?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Проблем с m52b28

Мнение от RORO » 07 Окт 2017, 18:59

Dimitar_VN написа:Как би залепнал сегмент след като буталата са сваляни и поставяни на друг блок.А филтъра на картерните газове?






С бързо залепващо ! Е чак пък бяло да пуши от клапана .... то ако сипваш с канчето няма да пуши бяло.....

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 520i E39 98'

Re: Проблем с m52b28

Мнение от zebo_ » 07 Окт 2017, 19:06

RORO написа:
Dimitar_VN написа:Как би залепнал сегмент след като буталата са сваляни и поставяни на друг блок.А филтъра на картерните газове?






С бързо залепващо ! Е чак пък бяло да пуши от клапана .... то ако сипваш с канчето няма да пуши бяло.....


Колега, на М52Б20 (доколкото знам, не е толкова съществена разликата освен ход и диаметър на цилиндър и бутало) от клапан картерни газове колата отзад е правила димна завеса, така че на огледалото едвам виждах задната кола, при това почти от веднъж започна да пуши. Според мен е напълно възможно да е от него и/или запушени маркуч и тръба свързани с него.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook