Клапани парно, кой за къде е?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 540 '97
Мечтае да кара: М5

Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Nikiboy » 25 Сеп 2017, 17:16

На блока с клапаните има два броя. Кой от двата клапана за къде е? По моята картинка - Левият е за... Десният е за...

64128374995-M9.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Nikiboy на 25 Сеп 2017, 18:03, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Клапани парно, кой за къде е

Мнение от meha » 25 Сеп 2017, 17:53

левия за лява зона,дясния за дясна
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 540 '97
Мечтае да кара: М5

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Nikiboy » 25 Сеп 2017, 18:04

Благодарско, че от Риълоема не става мн ясно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Клапани парно, кой за къде е

Мнение от RORO » 26 Сеп 2017, 6:11

meha написа:левия за лява зона,дясния за дясна




Точно ! А и неможеш да ги обърнеш нали няма да ти паснат маркучите :kuku: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 1.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 525d Touring
Мечтае да кара: Сред колегиални шофьори
Детайли за колата: М пакет

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от fissikela » 29 Сеп 2017, 1:14

Тези ли са клапаните, заради които на климатик ще духа от едната страна студено а от другата топло?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Хрuсто » 02 Окт 2017, 7:17

Тези са. Намират се на бомбето за амортисьора пред водача. Тея дни ми изчезна парното на два пъти на магистралата. Слизах, чуквах ги по два-три пъти и си идвашепарното. Някой знае ли да се продават ремонтни комплекти за тея клапани? Лятоска уж ги чистих и изглеждаха добре, но продължават да правят мизерии...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от RORO » 06 Окт 2017, 19:34

Никога не съм виждал блокирали в затворено положения клапани ! Обикновенно дефектират и остават в отворено положение така че , лятото пак караш на парно .... но залепнали затворени , аз лично не съм виждал и не мога да си обясня какво би ги накарало да превъзмогнат силата на пружината ако не са електро магнитите които по принцип ги управляват .

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 28.04.2016

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от RadkoPower » 13 Окт 2017, 9:18

Момци моята кола е фейс и нямам бутон рест. Като не работи двигателя парното изчезва за 20сек. Тези клапани ли не работят?
Също като чета колата ми казва circulation pump error и печката не ми работи зимата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от RORO » 13 Окт 2017, 17:42

Стига с тия клапани ... Не ти работи ел.помпата затова като си на място топлото спира .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Хрuсто » 01 Ное 2017, 22:49

:dummy: ако карам със скорост под 90-100 имам парно, ако вдигна над 100 и карам продължително време нямам парно... къде да търся проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Elesar74 » 02 Ное 2017, 11:56

Аз съм същия. Смених клапаните, управлението на климатроника, водната помпа, има течност, но като вдигна тази и над тази скорост, парното изчезва. Ако установиш къде е проблема, пиши с големи букви решението. Аз направо се отказах, а зима идва.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от RORO » 03 Ное 2017, 7:53

А как е температурата на мотора по скрити менюта ? Да не би термостатите ви да не затварят добре ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Хрuсто » 03 Ное 2017, 8:17

Значи снощи си правих тестове. Не е свързано със скороста, а с оборотите. Ако я караш до 1500 си имаш парно, ако караш с 2000 по-дълго време парното започва да изтива бавно. Колкото по-високи обороти, толкова по-бързо изчезва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Elesar74 » 03 Ное 2017, 10:30

RORO написа:А как е температурата на мотора по скрити менюта ? Да не би термостатите ви да не затварят добре ?


Мотора ако изстива и това е свързано с термостат, ще мръдне стрелката на 100%, няма нужда да се гледат скритите менюта. Просто проблем с термостат означава сериозни амплитуди в отчитането на температурата, да не говорим, че тогава на никакви обороти няма парно, защото няма загряла течност, от където да дойде топлото. Днес карах към 40 км. и карах със 110 км/ч нарочно и малко над 2000 об. Врътката на трите червени и 23 градуса на панела. Забелязах, че като дойде топлината, започва да духа много топло, става жега в купето, после спира, почва да духа студ и следващия път, когато рече да дойде парно, вече колата е порядъчно изстинала. Ръчно намалявам оборотите на вентилатора, щото просто духа студено и понижава температурата. По някое време идва топлото, ама ти вече зъзнеш от доста време. Изкл. неравномерно поддържа температурата, в много резки граници и това, че изчезва топлината при напълно загряла кола, нямам обяснение. Всичко това в режим AUTO. Гледах през INPA клапите как работят, ами вкл. се, изкл. се, управлението не записва никакви грешки, всичко работи, печката също, но парно няма. Подозирам управлението, но вече го смених от такова от 530D фейс и не знам. Същото съм го отварял, чистил съм терморезистора, вентилатора му, смазвах. Следващия заподозрян са клапите, макар че съм ги сменял 3 пъти. Все не остават 100 лв. за подмяна на чаркове вътре, макар че съм ги отварял, раздвижвал и тествал, цъкат си и т.н., но в колата парно няма. Почвам да се чудя, дали на по-високи обороти помпата не смогва да върти водата и оттам да идва проблема. Ако примерно е с изронени лопатки или превърта вала, де да знам. Моята я сменях преди 2 г. някъде, старата си беше в перфектно здраве, проблема се оказа другаде.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Клапани парно, кой за къде е?

Мнение от Хрuсто » 03 Ное 2017, 11:30

Както ти казах по телефона не е проблема във водната помпа. Всичко ми е сменено преди три месеца... ролки, ремъци, водна помпа хепу, термостат берг... Доеечера ще пробвам да карам с откачена букса на клапите и ще видя какво ще стане. Ако парното изчезва ще вържа системата директно за да видя пак как ще се държи.
Пущам линк към нов клапан от Китай за 100лв http://s.aliexpress.com/2I77Bn22

Като цяло първите ми впечатления от е39 са... ебем ти и бмв-то плачем си за аудито :mhihi:

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook