Няколко въпроса относно 520i

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 20.08.2017

Няколко въпроса относно 520i

Мнение от gogo2335 » 20 Авг 2017, 17:13

Здравейте , колеги от скоро съм собственик на бмв 520и ръчка 98г и искам да задам няколко въпроса относно колата.
1. наскоро смених предни и задни накладки и няколко дена след това педала на спирачката леко потъва на вътре и чак тогава започват да хващат спирачките , иначе спират без проблеми от какво може да е това че малко бавно спирам така и ме притеснява това.
2. от както съм купил колата при натискане на съединителя се чува едно скърцане , помислих си че от педала но не е , шумът идва отдолу под колата , иначе нямам никакъв проблем със съединителя.
3. забелязах че казанчето което е за хидравликата е омаслено цялото , ще го сменя съвсем скоро , но при смяната нужно ли е да сменям и маркучите. До сега не съм карал бмв и не знам как е но волана ми се струва доста тежък това нормално ли е , забелязах че при въртене на волана се чува един шум , май идва от помпата.
Това исках да попитам да знам какво да правя от тук нататък , иначе до момента съм много доволен от колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Няколко въпроса относно 520i

Мнение от bioz » 21 Авг 2017, 9:19

gogo2335 написа:Здравейте , колеги от скоро съм собственик на бмв 520и ръчка 98г и искам да задам няколко въпроса относно колата.
1. наскоро смених предни и задни накладки и няколко дена след това педала на спирачката леко потъва на вътре и чак тогава започват да хващат спирачките , иначе спират без проблеми от какво може да е това че малко бавно спирам така и ме притеснява това.
2. от както съм купил колата при натискане на съединителя се чува едно скърцане , помислих си че от педала но не е , шумът идва отдолу под колата , иначе нямам никакъв проблем със съединителя.
3. забелязах че казанчето което е за хидравликата е омаслено цялото , ще го сменя съвсем скоро , но при смяната нужно ли е да сменям и маркучите. До сега не съм карал бмв и не знам как е но волана ми се струва доста тежък това нормално ли е , забелязах че при въртене на волана се чува един шум , май идва от помпата.
Това исках да попитам да знам какво да правя от тук нататък , иначе до момента съм много доволен от колата.


1. Имаш нужда от смяна спирачна течност и обезвъздушаване, най-добре иди при някой които знае как се прави с комп.
2. Някой мастор трябва да погледне.
3. Казанчето е омаслено щото няма опръстен на капачката, като си земеш ново гледай да вземеш такъв. Хубаво е да смениш и маркучите ако ти се занимава и ти се дават пари защото от тях също омаслява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Няколко въпроса относно 520i

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 22 Авг 2017, 23:01

gogo2335 написа:Здравейте , колеги от скоро съм собственик на бмв 520и ръчка 98г и искам да задам няколко въпроса относно колата.
1. наскоро смених предни и задни накладки и няколко дена след това педала на спирачката леко потъва на вътре и чак тогава започват да хващат спирачките , иначе спират без проблеми от какво може да е това че малко бавно спирам така и ме притеснява това.
2. от както съм купил колата при натискане на съединителя се чува едно скърцане , помислих си че от педала но не е , шумът идва отдолу под колата , иначе нямам никакъв проблем със съединителя.
3. забелязах че казанчето което е за хидравликата е омаслено цялото , ще го сменя съвсем скоро , но при смяната нужно ли е да сменям и маркучите. До сега не съм карал бмв и не знам как е но волана ми се струва доста тежък това нормално ли е , забелязах че при въртене на волана се чува един шум , май идва от помпата.
Това исках да попитам да знам какво да правя от тук нататък , иначе до момента съм много доволен от колата.


По т.3 за хидравличното казанче най-вероятно е запушено,тъй като самото казанче вътре има филтър,който е много фин и се запушва, съответно недостига налягане до помпата и затова тя започва да вие. Търси си оригинално казанче ново , разликата с алтернативните е в филтъра вътре и наличието на О-пръстен. При алтернативните филтъра е с по-едри дупки. Огледай си хубаво маркучите, поне 2-та на казанчето е хубаво да смениш ,защото са се омаслили и от топлината се разширяват и немогат после да захваната хубаво със скобите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.03.2011
Местоположение: Sofia, Lozenetz
Пол: Мъж

Re: Няколко въпроса относно 520i

Мнение от dreadx » 22 Авг 2017, 23:23

На колегата ми само го изплакнахме с бензин и се прочисти, а филтърът е една цедка, завинтена за дъното на хидравличното казанче. Хидравличната течност също не е лошо да смениш, ако е стара.
- kaji kvo stana,kopele kvo stana?!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook