Проблем с ABS ,табло и се форсира 520i

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.08.2017
Пол: Мъж

Проблем с ABS ,табло и се форсира 520i

Мнение от dcdc » 07 Авг 2017, 20:48

След смяна на главина (задна Дясна) , ABS-ът започна да се включва на всяко натиснане (като при активно спиране) не след дълго шофиране или след няколко спирания , системата изключва и светва лампата. Сега на ABS-а свети лампата и не ми се е случвало да спирам активно , но съм почти сигурен ,че не работи . А в комплект с това на не ми работи скоростомер, разходомер-(икономайзер?) ,и количеството в резервоара (мислех го последното как да го напиша) "Онуй най вляво" :D
Колата е с газова уредба (без инжекцион) , форсира сама и счупи един мотор , втория го счупи още в сервиза като отново се форсира , сега е с трети мотор и когато измине стотина километра отново се форсира и единствения начин да се свалят оборотите е да се изключи стъпковото моторче за да стигна до някъде инак оставам и трябва да чакам до другия ден да мога да я карам (понеже се дави).
Имам обурудване за мотора по 2 пробвах със подмяна на: стъпков мотор, дюзи , ванус ,дебитомер, свещи те помогнаха значително .
Дявола ми облада колатаа помагайте :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с ABS ,табло и се форсира 520i

Мнение от meha » 08 Авг 2017, 10:11

dcdc написа: Дявола ми облада колатаа помагайте :help:


Не е дявола,а некадърни майстори :mhihi:

За ABS ,вероятно са повредили датчика на шенкела. Или повредена гривна на лагера.

За форсирането и газовите уредби се въздържам от коментар :shock: :mhihi:
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook