Премахване на миризма от климатика

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как се демонтира?

Мнение от FaceOff » 03 Авг 2017, 16:24

Dimitar_VN написа:Мисля ,че колегата имаше в предвид ,че дупката на таралежа дава достъп до изпарителя или бъркам?А този спрей е за дезинфекция нали?
Ето нещо ново научих, утре и аз мятам тази процедура и без това таралежа ми се нуждае от ремонт ще понапръскам.Наистина миризмата не е много приятна , а смених филтрите на купето,горкото бмв отдавна не бяха сменяни .Благодаря на колегата за отклика :mhihi:
Колега, и двете дупки дават достъп до изпарителя.. нали не мислиш, че съм си пръскал накладките през тая дупка..

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/AC/smell.htm

Ето, на който както му харесва, отпред... отзад, а може би най-добре и двете

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Как се демонтира?

Мнение от bioz » 03 Авг 2017, 17:13

Мен ме мързеше да разпробивам дупки и манах филтъра на купето както и шорхела. От там се открива чудесна гледка към вентилатора под него е предната част на въпросния изпарител. Напълних го с спяна докато не почна да излиза нагоре и го оставих да седи 30 мин. След това 10тина минути работа на климатика за да може конденза да измие химията и готово. Според мен предната част е по-мръсна от задната защото нормално възуха върви от пред към купето и въпреки ,че имаме филтри след тях е пълна тиня и прашоляк.

Другия вариант за чистене който не съм пробвал е да се махне пак единия от филтрите и да се пусне климатика да работи на силно. След това се зима спрей от тип мъгла, а не пяна и се пръска там където смуче въздух малко по-малко. След като въздиха минава през изпарителя се очаква и препарата да мине и дезинфекцира.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как се демонтира?

Мнение от FaceOff » 03 Авг 2017, 18:02

https://youtu.be/duey0y-GrfU

Ето и от двете страни, освен това се вижда, че през дупката откъм педалите се открива 100% от площа на изпарителя.

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Как се демонтира?

Мнение от ben_g » 04 Авг 2017, 0:16

FaceOff написа:
ben_g написа:Аз го правих това упражнение, но честно казано голям ефект не усетих да има.. Имаше едно клипче в нета как разглобяват таблото и всичко около него и вадят изпарителя на климатика - там се вижда че с пръскането отстрани се достига до 20-30% от площа на изпарителя..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Странно, защо да се достигат само 20-30% ? Сега не ми се гледа в риалоем, но логично е там въздуховода да обхваща цялата площ на изпарителя (иначе би било неефективно) и като се вкара удължението на флакона, пяната да достига навсякъде, освен това да влезе и хубаво между ламелите на изпарителя. Миналото лято, преди да попадна в чужд форум за пробиването на отвор на това място, два пъти изпръсквах по един флакон във въздуховодите, но почти нямаше ефект. Сега веднага се усети, че има по-голям ефект от процедурата, ще видя колко ще е дълготраен..

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk


Аз съм се заблудил явно. Действително има достъп до едната цяла страна на изпарителя (тази откъм купето), но препарата с който пръсках аз навремето, не беше с пяна, а тип спрей (пак с такъв дълъг накрайник), но не постигнах ефект. С пяната нещата изглеждат по-оптимистични :yes:

А иначе това е клипчето, което бях гледал преди времето на тема достъп до изпарителя: https://www.youtube.com/watch?v=Nnw3H8wX_Jk&t=5s

Разбира се алтернативата с пробиването/ таралежа / филтрите на купето, е за предпочитане :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Как се демонтира?

Мнение от ozBMW » 06 Авг 2017, 21:12

Сам при мене ли не съмрди на порове,без да съм пръскал препарати ? :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Как се демонтира?

Мнение от Ivo_Borisov » 07 Авг 2017, 10:50

И при мен не смърди :wave:
Но клипчето което е постнал колегата е много полезно :yes:
Сподели после как е положението след чистенето.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Как се демонтира?

Мнение от Elesar74 » 09 Авг 2017, 9:19

И при мен не смърди, но искам да направя тази операция профилактично. Непременно колегата да пише за резултата и какъв спрей използва.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Как се демонтира?

Мнение от FaceOff » 09 Авг 2017, 20:45

При мен ефекта за момента е 100% , след доста пускания и спирания на климатика няма и помен от неприятната миризма. Е, винаги като спра климатика оставям минута да подуха вентилатора, но това е ясно.. Въпросът е, че миналата година пръсках два пъти през духалките, но ефект почти нямаше, докато сега съм много доволен. Спрея, който ползвах, съм го купувал миналата година от Илиенци, и чакаше въпросната процедура, защото не ми се даваха повече пари на вятъра, и беше този - http://unique.bg/%D0%B3%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA/%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA.html но предполагам повечето подобни спрейове ще свършат същата работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 11.06.2006
Местоположение: София бате центъра на....
Пол: Мъж
Кара: ше 30,38,39 вече само Гранд Чероки
Мечтае да кара: Грейдер на Ибиза

Re: Премахване на миризма от климатика

Мнение от RORO » 12 Авг 2017, 9:42

Смърди защото се ползва не правилно ! Писал съм по тая тема в нашият раздел Е38 ...Та как процедирам аз : Ползвам климатика , 5-6 минути преди да спра и изгася колата спирам само климата но оставям вентилаторите да въртят .По то зи начин прииждащият от вън топъл въздух изравнява температурата във въздуховодите и ги подсушава като не им позволява да кондензират (изпотят) . Тогава вече няма влажна и прашна среда благоприятна за появяване и развитие на мицели , плесени , гъбички и незнам си още каква смръдлива сган . Просто преди да пристигнете , оставете хубаво да обдуха докато през духалките започне да се усеща топлият външен въздух . Изпитано години на ред ! :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: Премахване на миризма от климатика

Мнение от Хрuсто » 12 Авг 2017, 21:20

Подкрепям колегата над мен! Вонята се появява, защото не се спира компресора на климатроника и не се оставя да духа няколко минути само вентилатора. След дълъг път оставям колата да поработи на място за 2-3-4минути като съм усилил вентилатора на макс. Откакто го правя това нямам миризми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Премахване на миризма от климатика

Мнение от Elesar74 » 14 Авг 2017, 9:26

Хм, логичен и полезен съвет. Благодаря.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook