Температура на М57?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Температура на М57?

Мнение от klintan66 » 12 Авг 2017, 11:46

hummer написа:Радиатора мил ли си го ..може да е затлачен.. също и межд радиаторите много гняс събира ..трябва си разглобяване .
При мен нещата са така ..
530да 99 италянка(не знам дали имат разлика във вискотата ,коли за топъл и студен климат)
Сменен антифриз..промита с-ма ..сменен термостат. И над 93 гр. по нагорнище в 43-5 гр. с клима по нагорнище на магистралата не съм вждал ..
Винаги ми седи на 87-8.
90 и над 90.. единствено само летните месеци ...тогава и виското фучи та се не трае..
Мине ли лятото виското не го чувам..и пак вдига 87-88..това е.


Колега , с какво си промил системата. Преди да сменя антифриза искам да направя процедурата.
Както и някой колега ако е правил промивка да каже с какво?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Температура на М57?

Мнение от hummer » 12 Авг 2017, 13:25

Карах една вечер само с дестилирана вода...после точиш и си сипваш оригинален антифриз на bmw концентрат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Температура на М57?

Мнение от klintan66 » 12 Авг 2017, 22:36

(bubsa) написа:Смених го Толкова мъла не съм брал,а това ми е поне десето виско.
Сега при 30гр без климатик загрява най-много 93гр,а с климатик до 96гр.На място връща до 91.
ИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk


Сигурно нещо не загрявам :dunno: но защо на място охлажда с включен климатик???
И при мен е точно така между другото , но за мен при изправна система градусите не трябва да минават 92-93.


hummer, само с дестилирана вода :shock: това го чувам за първи път, че промива.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Температура на М57?

Мнение от hummer » 13 Авг 2017, 1:14

Ами наливайте си каквото искате ..при мен това беше достатъчно...
На пазара има всякакви химикали :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Температура на М57?

Мнение от klintan66 » 13 Авг 2017, 8:03

Не че нещо но с дестилирана вода ще е имало ефект само ако системата е била чиста и тогава не е промивка а изплакване.
Аз ако исках да сипя нещо направо щях да го сипя но попитах тук за да не правя грешки.
Карай, ще измия стоповете , сигурно ще има ефект. :yes:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Температура на М57?

Мнение от Z3Ro* » 13 Авг 2017, 8:53

klintan66 написа:Не че нещо но с дестилирана вода ще е имало ефект само ако системата е била чиста и тогава не е промивка а изплакване.
Аз ако исках да сипя нещо направо щях да го сипя но попитах тук за да не правя грешки.
Карай, ще измия стоповете , сигурно ще има ефект. :yes:


Добре се промива със суроватка/цвик/, но прецедена преди това. Пълниш системата и оставяш колата за два дни. Източваш и измиваш с вода, след което наливаш антифриз... Не палиш мотора, докато суроватката е вътре!
За да напълниш добре може да се наложи да откачиш и горния маркуч на радиатора и да наливаш през него.
Последна промяна Z3Ro* на 13 Авг 2017, 11:23, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 919
Регистриран на: 12.11.2005
Местоположение: Враца
Пол: Мъж

Re: Температура на М57?

Мнение от kalingk » 13 Авг 2017, 9:30

Аз съм промивал с оцет.Сипах към литър и така карах няколко часа....това беше на е30ката преди 20години.но бута котленият камък.

Изпратено от моят SM-G800F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Температура на М57?

Мнение от hummer » 13 Авг 2017, 9:51

ЗАтова съм писал ,че при мен нямаше нужда,ти ако искаш и Калгон му слагай :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Температура на М57?

Мнение от Z3Ro* » 13 Авг 2017, 11:28

kalingk написа:Аз съм промивал с оцет.Сипах към литър и така карах няколко часа....това беше на е30ката преди 20години.но бута котленият камък.

Изпратено от моят SM-G800F с помощта на Tapatalk


Става, да. Важното е да е нещо кисело и солено. Може и с концентриран воден разтвор на морска сол да се покара малко - също чисти добре... :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Температура на М57?

Мнение от klintan66 » 13 Авг 2017, 14:50

Благодаря за насоките, колеги ! :bchug:
hummer, писал си промих не измих и останах с впечатление че дестилираната вода има способност да разтваря котлен камък . Има някаква разлика и ти ако искаш "ПРОмий " с дъждовна вода :mhihi:

Преди няколко дни мих радиаторите от към двигателя напред, защото не ми се сваляше бронята а и не знаех как. Колата я купих преди 20 дни.
Ефект имаше с 2-3 градуса надолу от 99 на 96 . Реших че с миенето съм приключил но нещо ме съмняваше ,че работата е недовършена, защото на джипа кове на 90 и не мърда!
И така днес свалих бронята и - мама миа :banghead: Ще сложа и снимки. Боклуци на вид имаше не много , но ламелите бяха пълни почти на 60-70 процента от радиатора.
Постарах се да измия както трябва и работата стана - 93 градско със климатроник и то само ако я настъпя и при нормално каране пада на 91 и 89-90 без!

Когато оглеждах радиатора отпред преди да сваля бронята , до колкото е възможно изглеждаше чист но не беше!!!
Пиша това защото виждам, че в доста мнения във форума, за този двигател се твърди, че температура от 95-99 ормална ,че и 110 дори !

Миене е първото с което трябва да се почне!!!

Поздрави на всички!

Screenshot (33).png
Screenshot (33).png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 13 Авг 2017, 20:27

Смея да твърдя,че охладителната ми система е в перфектно състояние в момента и всичко е ново и радиаторите са измити прилично.В големите жеги при каране извън градско си държи 90-91гр.
Градско се върти в диапазона 90-94гр(само веднъж видях 95 за малко),което вече е добре според мен!Това след 30-тина мин каране в задръстването.Интересното е,че това виско не бучи и това си е :dunno:

ПС Вече станах за смях с това ръчкане в скритото меню при всяко тръгване на някъде :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Температура на М57?

Мнение от Dimitar_VN » 13 Авг 2017, 20:48

Здравейте,ония ден ходих на село с колата и се стресирах малко на каменарския баир ,който не е кой знае какво, но 5 минути изкачване дигна 97 градуса,докато в градски условия в жегите варира от 89 до 90.По пътя към село варираше 90 94.Разбутах силата на вентилатора на климатроника имам (проблем с таралежа) за смяна е , и температурата падна на 87градуса на отиване.На следващия ден се прибирах повече от 91 не качи външната температура си беше около 35 38 градуса според термометъра. колата е 525д комби автоматик. Не съм чистил още радиаторите ,климатичната перка не работи ,а и климатика го пускам някои път , но зорко следя температурата ,защото един път ми заби 108 градуса заради него.Този баир се намира във Варна за село каменар тези които са от Варна знаят не е нещо което би затруднило колата особено.Климатика беше изключен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Температура на М57?

Мнение от adovet » 13 Авг 2017, 21:37

На моята и вдигнах 112 и нямаше никакви проблеми

Изпратено от моят P00A с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Температура на М57?

Мнение от klintan66 » 14 Авг 2017, 7:58

(bubsa) написа:Смея да твърдя,че охладителната ми система е в перфектно състояние в момента и всичко е ново и радиаторите са измити прилично.В големите жеги при каране извън градско си държи 90-91гр.
Градско се върти в диапазона 90-94гр(само веднъж видях 95 за малко),което вече е добре според мен!Това след 30-тина мин каране в задръстването.Интересното е,че това виско не бучи и това си е :dunno:

ПС Вече станах за смях с това ръчкане в скритото меню при всяко тръгване на някъде :mhihi:


Като се закучи си е ....
При мен на 93 на място като помпя газта виското фучи а в движение не го чувам и аз.При теб как е на място?
Имаш ли малък термостат колега, че имам една версия за мърдането на градусите.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Температура на М57?

Мнение от Elesar74 » 14 Авг 2017, 9:06

Що се занимавате? :D. Гледайте уредите на таблото, не скритото меню. За сведение, карах по едно време най-редовно до около 100 и малко отгоре градуси, мотора гореше антифриз, вода, к'вото има. Ходех с една туба да наливам, за 20 км издухваше 2 литра. Една година беше така, имам тема във форума. Мислех, че съм издухал гарнитурата на главата, оказа се охладителя на EGR-a. Преди две седмици свалиха главата, заради крив клапан, описан от мен проблем в друга тема. Мислех, че от онова време ще има някакъв ефект, от това каране с вода и антифриз цяла година и тия високи температури. Но не би. Всичко беше ок, с изкл. на кривия клапан от моята намеса. Така че, излишно се филмирате.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook