Температура на М57?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 11 Юли 2017, 19:15

Здравейте.
Тази Е39-ка я имам от есента и днес ме учуди доста :confused:
След поредица от таралежи втора ръка днес си купих нов,че ми писна да се завирам да ги сменям.Та тръгвам си одеве от работа и си пускам климатик и се кефя.Спрях на един магазин близо до нас и преди да тръгна реших да погледна температурата от 7-мо меню.Направо изтръпнах като видях 101 градуса :censored: Запалих и за 500м температурата падна на 98 градуса.Пред гаража и подавах малко газ и падна на 95-96.
Виското се чува като и дам газ,но не толкова силно,колкото на предишните ми коли,а перката на климатик се пуска доста често.
До колко градуса е нормално за м57 да достига?Предишната ми кола със същия мотор не ми е минавала 95-96 градуса на климатик градско,а виското виеше като мотор от боинг.При тази не е така точно :confused: Без климатика не ми е достигала подобни градуси тези дни в жегите :dunno:
Термостатите и помпата са сменяни есента.
Последна промяна (bubsa) на 11 Юли 2017, 21:28, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Температура на М57?

Мнение от mfandakov » 11 Юли 2017, 19:23

При мен с M52 е същата работа,на борда в скритото меню съм виждал в Истанбул в центъра с 5 човека на 40 градуса вън .....103 градуса.
Колата си върви няма проблеми и аз не гледам вече там, :mhihi:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 11 Юли 2017, 19:34

mfandakov написа:При мен с M52 е същата работа,на борда в скритото меню съм виждал в Истанбул в центъра с 5 човека на 40 градуса вън .....103 градуса.
Колата си върви няма проблеми и аз не гледам вече там, :mhihi:

При м52 и м54 съм виждал и повече,но за там знам,че е нормално,но на м57 никога не ми е вдигало до толкова и се притесних доста :confused: Днес показваше 36 градуса на околния въздух,а преди съм карал и на 41 и пак не е било това чудо :dunno:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Температура на М57?

Мнение от Elesar74 » 11 Юли 2017, 20:29

Повече от 95-96, не е много добре. Стрелката като не мърда, няма проблем, но по принцип трябва да си стои към 91-92. Аз скоро гледах моята, навън беше 39, като я настъпах, отиде на 98, докато ускоряваше, после веднага върна на 91-92 и си остана така. После пак ускорение и пак нагоре за кратко и се нормализира, въпреки че карах със 140-150. Според мен може да имаш проблем с радиаторите.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Температура на М57?

Мнение от hummer » 11 Юли 2017, 21:04

Радиатора мил ли си го ..може да е затлачен.. също и межд радиаторите много гняс събира ..трябва си разглобяване .
При мен нещата са така ..
530да 99 италянка(не знам дали имат разлика във вискотата ,коли за топъл и студен климат)
Сменен антифриз..промита с-ма ..сменен термостат. И над 93 гр. по нагорнище в 43-5 гр. с клима по нагорнище на магистралата не съм вждал ..
Винаги ми седи на 87-8.
90 и над 90.. единствено само летните месеци ...тогава и виското фучи та се не трае..
Мине ли лятото виското не го чувам..и пак вдига 87-88..това е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Температура на М57?

Мнение от choio » 11 Юли 2017, 21:14

(bubsa) написа:Здравейте.
Тази Е39-ка я имам от есента и днес ме учуди доста :confused:
След поредица от таралежи втора ръка днес си купих нов,че ми писна да се завирам да ги сменям.Та тръгвам си одеве от работа и си пускам климатик и се кефя.Спрях на един магазин близо до нас и преди да тръгна реших да погледна температурата от 7-мо меню.Направо изтръпнах като видях 101 градуса :censored: Запалих и за 500м температурата падна на 98 градуса.Пред гаража и подавах малко газ и падна на 95-96.
Виското се чува като и дам газ,но не толкова силно,колкото на предишните ми коли,а перката на климатик се пуска доста често.
До колко градуса е нормално за м57 да достига?Предишната ми кола със същия мотор не ми е минавала 95-96 градуса на климатик градско,а виското виеше като мотор от бойнг.При тази не е така точно :confused: Без климатика не ми е достигала подобни градуси тези дни в жегите :dunno:
Термостатите и помпата са сменяни есента.


Ако перката на климатика ти се пуска без да е включен климатика,означава, че виското ти не работи ок. Иначе ако е включен на тая жега ще работи нон стоп. На 107 градуса виското зацепва с оборотите на мотора,тогава ще го чуеш истински,принципно е малко висока темп за кола в покой,смисъл при яко мачкане може и да ги вдигне,но ти не спомена да си я мачкал. Почни от виското като го провериш дали работи коректно или е тръгнало да си заминава...промивката на радиаторите също е полезна опция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Температура на М57?

Мнение от Dimitar_VN » 11 Юли 2017, 21:18

Моята онзи ден вдигна 108 на климатик,вънка беше близо 40 градуса,таралежа не ми работи коректно и перката на климатика също.Четох за нея, че като се пусне климатика и тя тръгва да върти.В големите жеги без клима 88 , а си я стъпвам 2.5д комби автомат.Ще се правят перки и промивка ,но сега се захванах с друго по колата:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 11 Юли 2017, 21:34

choio написа:
(bubsa) написа:Здравейте.
Тази Е39-ка я имам от есента и днес ме учуди доста :confused:
След поредица от таралежи втора ръка днес си купих нов,че ми писна да се завирам да ги сменям.Та тръгвам си одеве от работа и си пускам климатик и се кефя.Спрях на един магазин близо до нас и преди да тръгна реших да погледна температурата от 7-мо меню.Направо изтръпнах като видях 101 градуса :censored: Запалих и за 500м температурата падна на 98 градуса.Пред гаража и подавах малко газ и падна на 95-96.
Виското се чува като и дам газ,но не толкова силно,колкото на предишните ми коли,а перката на климатик се пуска доста често.
До колко градуса е нормално за м57 да достига?Предишната ми кола със същия мотор не ми е минавала 95-96 градуса на климатик градско,а виското виеше като мотор от бойнг.При тази не е така точно :confused: Без климатика не ми е достигала подобни градуси тези дни в жегите :dunno:
Термостатите и помпата са сменяни есента.


Ако перката на климатика ти се пуска без да е включен климатика,означава, че виското ти не работи ок. Иначе ако е включен на тая жега ще работи нон стоп. На 107 градуса виското зацепва с оборотите на мотора,тогава ще го чуеш истински,принципно е малко висока темп за кола в покой,смисъл при яко мачкане може и да ги вдигне,но ти не спомена да си я мачкал. Почни от виското като го провериш дали работи коректно или е тръгнало да си заминава...промивката на радиаторите също е полезна опция.

Перката на виското се включва само при включен климатик.Не съм я мачкал много одеве,но пък си имаше доволно движение :dunno:
Радиаторите ще ги мия при първия ми свободен ден :yes:
А щом виското зацепва на 107 градуса на 100%,значи тея 101 няма как да са фатални.Не знам на какви градуси прегрява този мотор и дано и не разбирам де :mhihi:
Виското утре ще видя дали ще мога да го спра на топъл двигател.
Последна промяна (bubsa) на 11 Юли 2017, 21:38, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 11 Юли 2017, 21:36

hummer написа:Радиатора мил ли си го ..може да е затлачен.. също и межд радиаторите много гняс събира ..трябва си разглобяване .
При мен нещата са така ..
530да 99 италянка(не знам дали имат разлика във вискотата ,коли за топъл и студен климат)
Сменен антифриз..промита с-ма ..сменен термостат. И над 93 гр. по нагорнище в 43-5 гр. с клима по нагорнище на магистралата не съм вждал ..
Винаги ми седи на 87-8.
90 и над 90.. единствено само летните месеци ...тогава и виското фучи та се не трае..
Мине ли лятото виското не го чувам..и пак вдига 87-88..това е.

Така ми се държеше и предишната.Разликата е само,че на тази още не съм и мил радиаторите :confused:
При мен случая е градско на климатик,36гр и доста движение.
Утре ще я видя пак как ще се държи и ще предприемам мерки.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Температура на М57?

Мнение от choio » 11 Юли 2017, 21:39

(bubsa) написа:
choio написа:
(bubsa) написа:Здравейте.
Тази Е39-ка я имам от есента и днес ме учуди доста :confused:
След поредица от таралежи втора ръка днес си купих нов,че ми писна да се завирам да ги сменям.Та тръгвам си одеве от работа и си пускам климатик и се кефя.Спрях на един магазин близо до нас и преди да тръгна реших да погледна температурата от 7-мо меню.Направо изтръпнах като видях 101 градуса :censored: Запалих и за 500м температурата падна на 98 градуса.Пред гаража и подавах малко газ и падна на 95-96.
Виското се чува като и дам газ,но не толкова силно,колкото на предишните ми коли,а перката на климатик се пуска доста често.
До колко градуса е нормално за м57 да достига?Предишната ми кола със същия мотор не ми е минавала 95-96 градуса на климатик градско,а виското виеше като мотор от бойнг.При тази не е така точно :confused: Без климатика не ми е достигала подобни градуси тези дни в жегите :dunno:
Термостатите и помпата са сменяни есента.


Ако перката на климатика ти се пуска без да е включен климатика,означава, че виското ти не работи ок. Иначе ако е включен на тая жега ще работи нон стоп. На 107 градуса виското зацепва с оборотите на мотора,тогава ще го чуеш истински,принципно е малко висока темп за кола в покой,смисъл при яко мачкане може и да ги вдигне,но ти не спомена да си я мачкал. Почни от виското като го провериш дали работи коректно или е тръгнало да си заминава...промивката на радиаторите също е полезна опция.

Перката на виското се включва само при включен климатик.Не съм я мачкал много одеве,но пък си имаше доволно движение :dunno:
Радиаторите ще ги мия при първия ми свободен ден :yes:
А щом виското зацепва на 107 градуса на 100%,значи тея 101 няма как да са фатални.Не знам на какви градуси прегрява този мотор и дано и не разбирам де :mhihi:


Имах предвид,че когато има проблем с вискто и колата загрява компа пуска перката на климатика,на некоя от ниските степени за да помага,и това е сигурен знак че виското не работи ок. След 112 градуса мисля че стрелката тръгваше леко в десно :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 12 Юли 2017, 5:39

Сега пробвах виското и когато температурата на антифриза беше 91гр си го спрях без никакво усилие.Иначе не вдигна повече за 15км и малко на място.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Температура на М57?

Мнение от turbonetic » 12 Юли 2017, 6:07

Моята пък зима лято повече от 96 не е качвала.Вчера на 38+ с пуснат климатик 90-95 през цялото време м52ту е мотора.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Температура на М57?

Мнение от ивчо » 12 Юли 2017, 7:32

И пак се търси под вола теле !
Описаната ситуация е нормална - карал си доста в жегите, спираш и циркулацията на антифриза и тя спира ! Тоз мотор таз топлина няма къде да я отдаде освен на антифриза (отварям скоба да поясня, че неговата концентрация не трябва да е за под -30 градуса !), после палиш и веднага за това скрито меню !
Подмий ги тия радиатори, евентуално смени виското щом може да го спреш с ръка и така !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Температура на М57?

Мнение от choio » 12 Юли 2017, 8:06

(bubsa) написа:Сега пробвах виското и когато температурата на антифриза беше 91гр си го спрях без никакво усилие.Иначе не вдигна повече за 15км и малко на място.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk


Не би трябвало да можеш да спреш виското на 91 градуса,спокойно....ориентирай се към него.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Температура на М57?

Мнение от (bubsa) » 12 Юли 2017, 9:25

Поръчвам го!А бер или беру е по-добро?На едни пари са.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook