Борд. компютър за навигации с Андроид.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от SuSaMeCa » 23 Яну 2019, 23:51

https://xtrons.ibus-app.de/index.php?ti ... einrichten

Тук има информация как да се подкара ама освен да поръчам едно елмче от ебай от линка друг вариант не виждам :/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от jorfii » 28 Яну 2019, 14:10

mustang1986 написа:Дотук 4бр Елм хардуерна версия 1.5-нито един не сработи.Сега чакам да пристигнат версия 2.1и версия 2.2,и ще пиша.

Аз пробвах с версия 2.1 и не стана. Хваща че е някакъв боклук, защото ми пише да пробвам с ОРИГИНАЛНА версия 1.4 /1.5/2.1/2.2. А този го взех от ОЛХ.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от SuSaMeCa » 29 Яну 2019, 11:35

Имам вече повече инфо. Трябва да се флашне firmware-a на самия елм. Процесорчето трябва да е PIC18. За блутута е препоръчително да е с BC417 понеже с BK3231 губи връзка от време на време. Тааа за сега мисля да поръчам програматор и 4 5 елма и да тествам. Нищо ново като цяло просто ми потвърдиха, че без флаш не става :Д

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.04.2019
Пол: Мъж
Кара: E39 540i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от oGi_84 » 09 Дек 2019, 8:56

Колеги, OBD таба има бутонче Load и ми иска DeepOBD файл конфигурация да му посоча.. :?: ама нямам...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Батман » 01 Фев 2020, 16:18

Tуй, кога ще се види в БГ? Някой инфо?

1580106742078.jpg


1580106167373.jpg


1580106706245.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от philip_vd » 12 Мар 2020, 9:39

20200312_084908.jpg
Здравейте колеги!
От известно време при запалване на колата след като започва да се зарежда приложението в 99 % от случаите ми изкарва прозореца който е в прикачения файл. Ако му дам изчакване изчезва прозореца и приложението си работи. Ако го затворя и след това го отворя си зарежда без проблем. Преинсталирах приложението няколоко пъти, рома на на навигацията, бърках в настройките но нямя ефект. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от bohcho » 17 Мар 2020, 17:04

Аз да попитам някой дали няма по-нова версия на приложението (отключено)?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 25 Мар 2020, 0:16

philip_vd написа:
20200312_084908.jpg
Здравейте колеги!
От известно време при запалване на колата след като започва да се зарежда приложението в 99 % от случаите ми изкарва прозореца който е в прикачения файл. Ако му дам изчакване изчезва прозореца и приложението си работи. Ако го затворя и след това го отворя си зарежда без проблем. Преинсталирах приложението няколоко пъти, рома на на навигацията, бърках в настройките но нямя ефект. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?


Може да пробваш едно от следните 3 решения:
1. Ако си с РОМ от сорта на Malaysk/Hal9K или друг по-шарен, влизаш в:
Mod Settings -> Settings -> Hardware -> махаш отметката от Advanced GPS receiver.
2. Android setup -> Apps -> I-BUS app -> Storage -> Delete data.
3. Деинсталираш сегашната ти версия, след което си инсталираш най-новата официална версия. Ако тя също крашва, може да опиташ по-хард решение от сорта на Wipe cache data от Recovery mode.


ТЪРСИ СЕ:
ЕДИТ: ВЕЧЕ се намериха. Благодаря.
Търся 3-ма мераклии, които да бъдат бета тестъри за DEEPOBD интерфейса и по-скоро за програмата DEEPOBD, част от която може да бъде видима в полето OBD в IBUS-APP.
Какво предлагам? По един безплатен DEEPOBD интерфейс.
Какво се изисква от тях? Да имат телефон или мултимедия с Андроид, поне минимални познания и опит с Андроид, както евентуално поне минимален опит с INPA, но това не е чак задължително.

DEEPOBD е откачено приложение, което предлага живи данни може би по-подробно и богато от INPA. Работи с Е-серии (не само Е39/Е46, но и всички по-нови).
Изглежда плашещо сложно, изисква доста неща от потребителя, например да свали 2.3GB файлове в телефона/мултимедията си.
Освен работата на интерфейса, в която честно казано не се съмнявам особено, по-скоро ме вълнува дали средностатистически потребител, макар и отговарящ на условията по-горе, би се справил без да се изнерви.
Пишете на ЛС, ако сте желаещ.

Иначе какво представлява интерфейсът. Това е един обикновен elm327 адаптер, който обаче е със заменен firmware с подходящия за DEEPOBD и на който интерфейс са добавени някои дребни преправки, че да може да работи с по-стари БМВ-та, например ключ между 7ми и 8ми пин.
Лично аз пробвах с 3 различни изпълнения, с 2 от които сработи лесно (след описаното от DEEPOBD девелопъра ъпгрейдване).
Ако някой предпочита да си направи интерфейса сам, бих го посъветвал да ползва v1.5.
Последна промяна PeReZ на 05 Апр 2020, 17:18, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от philip_vd » 30 Мар 2020, 8:25

Още преди пробвах и трите варианта и след първите 3-4 включвания на навигацията отново се появява проблема. След като изключих gps и ъпдейта на програмата крашването спадна до 50 %. Обмислям по нататък да кача друг ром различен от малайск и ще споделя какъв е ефекта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от philip_vd » 30 Мар 2020, 8:51

От време на време, много рядко когато започне да зарежда приложението ми изписва "няма съвместим usb четец", което ме навежда на мисълта дали i-bus четеца не се бъзика нещо. Много рядко също(1 на 100) като зареди приложението всичките данни не се показват с изключение на конските сили. Другото което ми идва на ум е че от както смених километража на колата комуникацията ми се ебава от време на време, но продължавам да търся решение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 30 Мар 2020, 9:49

Според мен трябва в онзи 1 случай, когато не си отчете ibus интерфейса да изключиш и включиш USB-то му и да видиш дали се оправя. Честно казано има някакъв проблем с USB-тата, които ползваме за ibus interface-те. Няколко пъти се стига дотам, че нещата не са наред, а след монтирането на още едно usb удължение (просто за да контактува с чисто ново USB, в което все още не са ръгани други USB устройства), нещата заработват.
Или да се провери с Navcoder (или expert mode на приложниието) дали когато не сработи приложението се вижда някакъв проблем с комуникацията.

Вече имаме 2-ма кандитати за DEEPOBD, остава ище един. Бавя се с изпращането на интерфейсите, защото не ми стига времето, но скоро ще пиша и действаме. Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от philip_vd » 04 Апр 2020, 19:26

Днес си поиграх малко с приложението обаче на телефона чрез микро usb преходник. 100 пъти завирах четеца в телефона и зареждаше без проблем , като нито един път не крашна при зареждането. Преди това всеки път затварях всички приложения на телефона. Според мен проблема е в самата навигация. Вероятно заради по бавното зареждане и прочитане през usb-тата, приложението крашва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 05 Апр 2020, 13:47

PeReZ написа:Според мен трябва в онзи 1 случай, когато не си отчете ibus интерфейса да изключиш и включиш USB-то му и да видиш дали се оправя. Честно казано има някакъв проблем с USB-тата, които ползваме за ibus interface-те. Няколко пъти се стига дотам, че нещата не са наред, а след монтирането на още едно usb удължение (просто за да контактува с чисто ново USB, в което все още не са ръгани други USB устройства), нещата заработват.
Или да се провери с Navcoder (или expert mode на приложниието) дали когато не сработи приложението се вижда някакъв проблем с комуникацията.

Вече имаме 2-ма кандитати за DEEPOBD, остава ище един. Бавя се с изпращането на интерфейсите, защото не ми стига времето, но скоро ще пиша и действаме. Благодаря!


Светльo, ако все още не си си намерил 3-ти човек, пиши ми, ще ти съдействам за DEEPOBD -то ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от E36TM » 23 Апр 2020, 19:05

Вече понеже премина от BMW-ист към Range Rover-ист, което пак си е кажи речи BMW :mhihi: та са попитам - кой модел бюджетна навигация за L322 към настоящия момент. Джипа е с първата навигация, която обаче ѝ изтече дисплея и не откривам смисъл да се ремонтира.

Благодаря предварително за инфото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Борд. компютър за навигации с Андроид.

Мнение от PeReZ » 16 Юли 2020, 13:35

То е минало доста време, но все пак. Всяка мултимедия за Е39 (а не за Е53) ти върши работа за L322 Range Rover.

А сега причината да пиша... Аз нямам такава подходяща кола от доста време и затова малко по-бавно попадам на интересните новости, но някой от вас пробвал ли е, ползва ли и какво ви е мнението за този launcher за Android, защото на мен ми се струва невероятен:
Описание: https://idrive.ibus-app.de/index.html
ЛИНК за Download: https://idrive.ibus-app.de/iDrive%20Lau ... 01.5.1.apk


ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook