Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота - РЕШЕН!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота - РЕШЕН!

Мнение от FaceOff » 17 Юни 2017, 12:54

Колеги, от известно време имам следния проблем (525д автомат) - при пускане по инерция или просто намаляване на скоростта като стигне около 40 км/ч започва една вибрация, нещо като резонанс, ту се появява, ту изчезва и си върви гладко. Появява се под 60, най-изразено го усещам около 40 км/ч. Не е нищо по окачване или гуми, не са такива вибрации, а сякаш от мотора, скорости или кардан.. Освен това при включване на D / R, на място естествено, се чува един дрънчащ звук, предполагам предно или задно каре на кардана, до скоро не всеки път го чувах, но напоследък май постоянно. Възможно ли е да има връзка с тези вибрации, освен това са само когато скоростта намалява и педала на газта не е натиснат..?
Последна промяна FaceOff на 08 Ное 2017, 19:42, променена общо 4 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от hummer » 17 Юни 2017, 14:10

Виж на канал гуменото каре как е .

Тъкмо имам перфектно за продажба :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Юни 2017, 6:00

Виж и топлинните щитове над генерацията. Често се късат от гайките и дрънчат/вибрират/шумят. Също и обвивката на катализатора - прави същото.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от FaceOff » 19 Юни 2017, 10:56

За съжаление не е от топлинните щитове. Преди се чуваше рядко този звук на метал, при включване на задна на място, вече по-често, понякога и при включване на Д. На няколко пъти го чух и при ударното сваляне на предавка при намаляване на скорост (което пък беше изчезнало след ъпдейт на софта на скоростната кутия, но май след ремапа пак се появи)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от Z3Ro* » 23 Юни 2017, 0:02

Аз вчера бях тръгнал да сменям гуменото каре, тъй като имам подобни оплаквания - почукване и резонансен шум, с лека вибрация понякога. Оказа се, че карето е напълно здраво, но тампоните на кутията се разпаднаха направо. Смених само тях и сега няма ядове... Та, провери и тях, колега...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от FaceOff » 24 Юни 2017, 15:01

Z3Ro* написа:Аз вчера бях тръгнал да сменям гуменото каре, тъй като имам подобни оплаквания - почукване и резонансен шум, с лека вибрация понякога. Оказа се, че карето е напълно здраво, но тампоните на кутията се разпаднаха направо. Смених само тях и сега няма ядове... Та, провери и тях, колега...


Вероятно и при мен са тампони, защото последно като гледах карето, си беше добре, мерси!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от hummer » 24 Юни 2017, 15:42

Към 1500rpm се получава една гадна вибрация от тампони на мотора

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация

Мнение от FaceOff » 24 Юни 2017, 17:13

hummer написа:Към 1500rpm се получава една гадна вибрация от тампони на мотора


Да, мисля всички тампони да прегледам, на мотор, скорости и диф. Понякога има и ритане при включване на D/R и съм чел че е и от тампони на мотора..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от FaceOff » 05 Юли 2017, 17:12

Колеги, забелязах, че проблема (вибрация, промяна на звука на мотора) няма нищо общо с движението на колата. Проблема е дори и на място, дори и на P. Между 850 до 880 оборота се появява нещо като по-твърда работа на мотора, по-ръмжащ звук, нещо като вибрации.. в момента в който сваля или дигна оборотите всичко е съвсем нормално.. само в този промеждутък..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от Dimitar_VN » 05 Юли 2017, 19:58

Колега и аз ги имам тези вибрации с 2.5д автомат комби , когато съм на P или N и подам плавно газ до към 1000/1500 оборота се усещат леки вибрации ,но при падането на оборотите ги усещам малко повече в този диапазон от който и ти се оплакваш, за мене най-вероятно са тампоните на двигателя ,тъй като колата е в покой и не се движи.Лично мене не ме притесняват изобщо ,защото като работи на място и съм хванал волана не се усеща грам вибрация.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от FaceOff » 10 Юли 2017, 19:13

Че бяха тампони, бяха.. ама на крайното гърне :mhihi: Зимата един се натресе в мен, и ми скъса тампоните на гърнето, вряза се точно между бронята и гърнето (нали е извито надолу) и ми съса тампоните, които явно бяха оригинални, защото бяха адски дебели. От тогава няколко пъти вече сменям едни супер тънки при едно арабче до нас.. и се късат през седмица две, та последно гърнето висеше на един само и явно пада надолу.. Отидох при Роби и за 2! лв бройката ми даде хубави тампони, още пред магазина ги сложих.. и.. няма ги вибрациите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от FaceOff » 24 Авг 2017, 1:44

Хиля си се ехидно аз, ама вибрациите продължавам да си ги имам.
Въпросните вибрации и лека промяна на звука на мотора са само между 850 и 880 оборота, без значение дали е на място или в движение, което според мен изключва всичко от мотора назад, прав ли съм? Защо само в този диапазон, много ми е странно?? Някакви преположения?
Всъщност да, след като си сложих хубави тампони на крайното гърне, чувствително намаляха като сила вибрациите, което пък ме навежда на мисълта дали не е нещо по изпускателната система..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от hummer » 24 Авг 2017, 7:02

Тампоните на мотора дори да изглеждат здрави ,пак са си заминали..
Аз се найграх да взема втора употреба и изкара около месец ...после пак вибрации.
Взех си нови lemforder и всичко млъкна..а като ги сравняваш са едакви на вид...
Освен ако не е скъсан ,тогава ми тече маслото :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от FaceOff » 24 Авг 2017, 10:37

Ще взема да ги сменя, от две години откакто съм я взел, все си мисля да го направя. Лемфьордер сигурно са ок, макар разликата с оем да е минимална.. Дали ще мога да си ги сменя сам, като ги гледам май не е сложно, ама не намирам клипче в тубата :mhihi:
В bmw workshop погледнах че се откача въздуховода след дебитомера и тръбата след турбото, това за да се отвие горния болт ли? На подемник/канал пак ли ще е нужно това?

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Резонанс/вибрация при 850 до 880 оборота

Мнение от hummer » 24 Авг 2017, 15:20

Ами нали трябва да ВДИГНЕШ мотора за да извадиш/вкараш тампоните...
Мен не ми трябваше канал...качих я на 3 реда тухли колкото да взяза отдолу да развия гайките на тампоните...
После с крик крокодил вдигаш мотора ...махаш тампоните...слагаш новите ...вакумите връзваш и гас

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook