Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от georgi_1986 » 31 Май 2017, 15:26

Смених предните амортисьори с нови Закс и като че ли предницата се вдигна. От центъра на главината до калника е 42см. без товар в колата, а при вас колко е? На снимката разстоянието при вас също колко е, изглежда ли ви нормално, преди да ги сменя ми се струваше че долната опора на пружината беше по-близо до гумата? Вдигнах колата на крик да видя дали е докрай мушнат амортисьора долу, но всичко ми изглежда наред. Колата е с нормално окачване.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от Z3Ro* » 31 Май 2017, 15:42

При мен разстоянието от основата на пружината изглежда същото, както при теб. Аз съм с амортисьори Боге на около 3 години... Когато ги сменях, смених първо тези отпред и за една седмица и моята предница седеше вирната, но старите ми имаха много свободен ход и тропаха.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от alekangg » 31 Май 2017, 18:29

Предполагам не знаеш с колко точно се е вдигнала.
Ако предните са били умрели, е нормално след като се сложат нови да се вдигне с 1см поне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от georgi_1986 » 31 Май 2017, 20:24

Амортисьора е монтиран максимално на долу и повече няма как да слезе защото ще опре в шарнира на носача. Явно такъв си е модела, но на старите амортисьори долната основа на пружината беше на не повече от 1см от гумата, а сега е 3см. Уж Закс били най-добрия афтърмаркет, ама май не са.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 14.02.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от kluna_ » 31 Май 2017, 20:39

До колкото си спомням имаше някаква посока на шапката на която стъпва пружината при монтажа...
и ляво и и дясно също...
огледай ги за някаква маркировка...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от georgi_1986 » 31 Май 2017, 20:50

Да, огледах го това нещо, маркировката долу "L" и "R" са на правилното място срещу процепа на отвора амортисьора ако мога така да се изразя, точно както е на всички клипчета в youtube на който обясняват правилния монтаж. Пружините също са правилно монтирани, явно проблема е в амортисьорите и ще карам бъги.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 530I
Мечтае да кара: E39 520I
Детайли за колата: Бавна

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от Lumornistar » 31 Май 2017, 22:24

Така става след замяната на заминали амортисьори с читави такива, повдигането на предницата е почти неизбежно.
Ето тук е указано как се мери височината, при 16 цола джанти и съответното натоварване:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от Dirty M5 driveR » 02 Юни 2017, 5:52

Ако си сменил тампоните на маферсъните и от тях се вдига лекичко, защото старите слягат. Иначе от снимката ти прореза на чашата, където ляга пружината трябва да сочи настрани, а твоя е малко назад. Поне тези, които съм разглобявал досега са били така. Не че ще промени височината, но все пак. Ако имаш възможност вземи една рулетка и измери старите и новите амортисьори, че ми е интересно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от georgi_1986 » 02 Юни 2017, 7:24

Да, сменени са и тампоните, а старите амортисьори одавна са на буклука и няма как да ги измеря. Но по спомен тази чашка(опора) дето съм дал с капачката от бира е на 2см по високо отколкото със старите, а амортисьорите се максимално на долу. Монтирани са както е показана на снимката по-долу.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 10 Юни 2017, 11:19

При смяна с нови амортесъори и макферсони е нормално да се вирне колата, със стандартно окачване предницата при Е39 е малко по-висока от задницата. С карането ще слегнат предните амортесъори и ще се нормализират

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Съмнение за проблем след смяна на амортисьори

Мнение от Dirty M5 driveR » 10 Юни 2017, 11:49

На амортисьорите няма какво им се сляга... Всичко зависи от разстоянията между точките на монтаж, съответно амортисьор към шенкел и пружина към амортисьор. Затова всяка част се налага една до друга и ако има разлика просто не се монтира. В случая предницата може да се вдигне от новите тампони на макферсъните, но съмнителното е тази разлика, която колегата е показал на снимката.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook