Пропукана гарнитура/глава/блок?

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от mihal » 20 Май 2017, 19:43

Приятели, както споменах в една друга тема наскоро си взех 520i m54b22 автоматик , и искам да обърна малко повече внимание на двигателя. Има няколко притеснителни факта.
Още като взех колата(преди седмица и половина и 500км) ми святкаше съобщение за ниско ниво на антифриз. Доливах 2 пъти по половин литър, антифризът е червен, може би и вече доста разреден. Днес направих и обезвъздушаване на системата , с отвиване на 2-те пробки и пълнене на казанчето догоре (докато е на контакт с пуснато парно) , после източване на излишното. До тук добре, но....
- сега след малко извънградско каране маркучите са около 1,5 - 2 атмосфери (горещ)
- сутринта при отваряне фъшти доволно . ФССССССССССССССССССССССССССС а аз очаквам само фссст :D :D :D ...
- мирише странно от аспуха, на някаква по силна миризма.... все едно има и ацетон :confused: :confused: :confused:
-при форсаж на място до към 5000rpm вади черен облак като дизел

плюсове:
-върви добре, според мен точно колкото трябва
-пали много бързо , с новия акумулатор :D
-по слух двигателя звучи прекрасно според мен
-колата е със запазен салон , 210000км и според EWS са верни

Прилагам и снимки на свещите , по опитните да познаят.
IMAG1599.jpg

IMAG1600.jpg



Благодаря ви колеги, моля посъветвайте ме нещо разумно. От Варна съм
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от gentata » 20 Май 2017, 23:13

Нещо ми изглежда съмнителна описаната процедура по обезвъздушаването така че прегледай, има писано как става това.
Има ли АГУ колата?

Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от mihal » 21 Май 2017, 5:53

няма АГУ , все още
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от 6apa » 21 Май 2017, 10:49

Докато не се отвори, едва ли ще разбереш.


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от dbanchev » 21 Май 2017, 14:19

Направи тест за изгорели газове във охл. система. Във всеки нормален сервиз го има. Ако е избушила ще си покаже.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от vladobate » 21 Май 2017, 16:41

Кво те притеснява не разбрах , че чак диагноза сложи и двг ще отваряш . И аз го губя ама от радиатора някъде пропуска и на това го отдавам , ама трудно се забелязва че се изпарява. Черния пушек не е антифриз , виж сместа , тримовете ще покажат . Налягането как го измери пък и мисля си е в норма . Фъскането и то , къде го пише колко време трябва да фъшти , капачката на радиатора новичка ли е. Странният мирис от ауспуха може да е богата смес ( на студен двг и на мен ми замирисва ) , може и катализатори , пък ако ги няма още повече се чувства ако сместа е избягала . Що не си следиш температурата на живи данни. Ето нещо странно от мен , не ми работи ел. перката , с ново виско съм , и градско кат се кара на климатик температурата я държи 2-3 градуса по-ниска отколкото без . Не търси под вола теле , с тоз управляем термостат и странен софтуер температурата я държи далече от каква да е опасна . Следи си я .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от mihal » 21 Май 2017, 18:10

vladobate написа:Кво те притеснява не разбрах , че чак диагноза сложи и двг ще отваряш . И аз го губя ама от радиатора някъде пропуска и на това го отдавам , ама трудно се забелязва че се изпарява. Черния пушек не е антифриз , виж сместа , тримовете ще покажат . Налягането как го измери пък и мисля си е в норма . Фъскането и то , къде го пише колко време трябва да фъшти , капачката на радиатора новичка ли е. Странният мирис от ауспуха може да е богата смес ( на студен двг и на мен ми замирисва ) , може и катализатори , пък ако ги няма още повече се чувства ако сместа е избягала . Що не си следиш температурата на живи данни. Ето нещо странно от мен , не ми работи ел. перката , с ново виско съм , и градско кат се кара на климатик температурата я държи 2-3 градуса по-ниска отколкото без . Не търси под вола теле , с тоз управляем термостат и странен софтуер температурата я държи далече от каква да е опасна . Следи си я .

Притеснява ме това че маркучите не са меки сутрин на студено, ами фъщи здраво. А като е всичко точно знам че почти няма никакво налягане на студено, даже вакумче може леко. Забравих само да си изкарам температурата онзи ден докато карах извън града, но в града, на къси разстояния се върти около 90-91.

Иначе гледам да не отварям двигатели :))
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от ildivvy » 22 Май 2017, 7:03

То,така,както го описваш си по-скоро за една нова капачка! Явно клапана не и работи вече както трябва! Дори и само за проба да я вземеш и да не излезе от нея,не е много пари!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 14.02.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E39 520i

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от kluna_ » 22 Май 2017, 12:41

+1 за капачка и си огледай маркучите моите се бяха надули от старост -смених ги и сега са шест
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от bioz » 22 Май 2017, 13:10

Каква капачка бе колеги, тя изпуска на 2 бара и то само ако има проблем в охладителната система. За какво му е тая нова капачка?

Аз да попитам сменял ли си антифриза с точната концентрация 50:50? Оригиналния антифриз на бмв не е червен по-скоро зеленикаво син. Огледай за течове...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от mihal » 22 Май 2017, 13:47

bioz написа:Каква капачка бе колеги, тя изпуска на 2 бара и то само ако има проблем в охладителната система. За какво му е тая нова капачка?

Аз да попитам сменял ли си антифриза с точната концентрация 50:50? Оригиналния антифриз на бмв не е червен по-скоро зеленикаво син. Огледай за течове...

И мен това ме съмнява, + евентуално външно замърсяване на радиатора. Че често си чувам перката на климатика. На заплата ще получи нова охладителна течност, зелена :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от ildivvy » 23 Май 2017, 12:36

Капачката,освен че изпуска на 2бара,тя и "всмуква" въздух при изстиване! Клапана е двойно действащ! Когато колата му е студена,маркучите трбва да са меки,дори леко свити около шуцерите,образно казано! Не трябва да остава налягане в нея! Ако не иска да купува капачка,да вземе за проба от някой! Антифриза и радиаторите не пречи да си ги прегледа!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от bioz » 23 Май 2017, 13:39

ildivvy написа:Капачката,освен че изпуска на 2бара,тя и "всмуква" въздух при изстиване! Клапана е двойно действащ!


Това за сефте го чувам, не съм монтьор обаче не ми се вярва да "всмуква" каквото и да е... иначе за какво изобщо се обезвъздушава системата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от ildivvy » 24 Май 2017, 18:56

...
Последна промяна ildivvy на 25 Май 2017, 10:33, променена общо 1 път
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Пропукана гарнитура/глава/блок?

Мнение от vladobate » 24 Май 2017, 21:06

И какво като е БМВ . В двете посоки действа , два клапана са , така знам . Случвало ми се е повредена такава и зимата през нощта свива маркучите , плоски стават ( зависи от температурните разлики )

Следваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook