Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от PeReZ » 10 Юни 2017, 19:07

Комплектът "автоматични фарове" съдържа:
1. Врътка за фарове с положение AUTO.
2. RLS - сензор за дъжд и светлина.
3. Подходящ LCM (лайтмодул): LCM3-B, LCM4, LCM4-B.

От всичко най-трудно е да разлепиш лещата на стария сензор за дъжд и да залепиш новата леща (на сензора за дъжд и светлина).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 11 Юни 2017, 21:32

В NCS ми открива модул RLS но при прочитане дава грешки и вади някаккъв огромен фаил с настройки 40кб и в него има всякакви неща. Възниква въпросът дали всъщност не може да имам хардуера ама някой да му е прецакал кодировката?
FSW_PSW.rar


Dummy-то ми разпознава файла с настройките от лайт модула катo LCM.c19 .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от PeReZ » 12 Юни 2017, 8:45

Лайтмодулът ти (c19) поддържа автоматични фарове, така че това е обнадеждаващо.
Качвам ти RLS файл, за да видиш как трябва да изглежда и ще забележиш, че той представлява 5-6 реда с настройки и реално няма много общо с твоя.
Проблем със RLS модул, с кодиране или с връзката му към KBUS е според мен целият ти дерт.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 12 Юни 2017, 10:36

PeReZ написа:Лайтмодулът ти (c19) поддържа автоматични фарове, така че това е обнадеждаващо.
Качвам ти RLS файл, за да видиш как трябва да изглежда и ще забележиш, че той представлява 5-6 реда с настройки и реално няма много общо с твоя.
Проблем със RLS модул, с кодиране или с връзката му към KBUS е според мен целият ти дерт.

За да не разглобявам излишно, не мога ли да му флашна софтуера с WinKFP и да се надявам да се оправи, щото сега като се замисля май файла с настройките ми е такъв голям защото просто не успях да избера ECU-то на модула.
А между другото съм пробвал при намокряне чистачките тръгват :idea:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от PeReZ » 12 Юни 2017, 12:20

Можеш, що да не можеш. Но може просто LCM-а да не е кодиран за FLC (автоматичните фарове). Така че преди флашването по-добре виж всичко друго.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от Ivo_Borisov » 12 Юни 2017, 14:14

При мен, при преминаване към авто светлини, смяна на трите неща от поста на колегата perez и настройване на лсм-а, без никакви настройки на сензора. При мен даже и не излиза като чета с нцс-а, че ми е преди фейса колата.

Я свали капачето и снимай сензора да го видим, да не е обикновен сензор за дъжд!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 12 Юни 2017, 15:20

Ivo_Borisov написа:......Я свали капачето и снимай сензора да го видим, да не е обикновен сензор за дъжд!


Май наистина се налага, само да не начупя нещо, видях се завърта огледалото и капачето е от 2 половинки. Само дърпане в ляво и съответно в дясно ли е или има скрит чалъм?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 12 Юни 2017, 20:34

IMAG1609.jpg

Изглежда ми дъждовен сензор, ако е лесно и безпроблемно някой ден ще го сменя.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от Ivo_Borisov » 12 Юни 2017, 20:42

Сензор за дъжд е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 13 Юни 2017, 13:31

Значи изяснихме положението, Благодаря за което :) :bchug:

Ново глупаво въпросче ми възникна, понеже не съм карал до сега автоматик. При натискане на газта докрай (да щракне кикдауна) трябва ли директно да влиза в обороти малко преди прекъсвач, а може би и в прекъсвача. Очаквах да върне предавка и да играе стрелката на оборотите, а то като на полусъединител седи ма макс обороти. :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от vladobate » 14 Юни 2017, 12:00

Трябва да върне предавка или две , еку си преценява. В прекъсвач автомата не можеш го вкара , сменя предавка нагоре както му е заложено в софта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 14 Юни 2017, 15:16

vladobate написа:Трябва да върне предавка или две , еку си преценява. В прекъсвач автомата не можеш го вкара , сменя предавка нагоре както му е заложено в софта.

Ами вече работи както казваш, щото го занулих вчера със задържане на кикдауна на контакт. Иначе преди това кика влизаше в прекъсвач директно и от там само работеше.... СТРАННО... Днес като рових с ИНПА не намерих никъде erase adaptations. Само на двигателя. Да не би да са комплект?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от vladobate » 14 Юни 2017, 20:26

Мисля има и на кутията . Аз съм ги трил с инпа точно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от mihal » 25 Фев 2018, 16:23

Приятели, смених сензора с RLS и автоматичните светлини сработиха. Сега трябва да го залепя по някакъв начин. Чета че със обикновен силикон е краткотраен ефекта, със специалната подложка с която фабрично е залепен пък оставали балончета и не искат да ми го залепят във фирмите за автостъкла. Имате ли идея кой е най подходящия начин за лепене, сега съм го прихванал с двойнозалепваща лента по ръбъ но явно иска плътен контакт за да работи дъжда.
Има едно лепило на бизон 100% прозрачно и се замислям за него дали ще издържи. "BISON POLY MAX Crystal"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Въпросчета от новобранец със 5-ичка комби

Мнение от gentata » 25 Фев 2018, 21:23

mihal написа:Приятели, смених сензора с RLS и автоматичните светлини сработиха. Сега трябва да го залепя по някакъв начин. Чета че със обикновен силикон е краткотраен ефекта, със специалната подложка с която фабрично е залепен пък оставали балончета и не искат да ми го залепят във фирмите за автостъкла. Имате ли идея кой е най подходящия начин за лепене, сега съм го прихванал с двойнозалепваща лента по ръбъ но явно иска плътен контакт за да работи дъжда.
Има едно лепило на бизон 100% прозрачно и се замислям за него дали ще издържи. "BISON POLY MAX Crystal"

Силикон прозрачен върши идеална работа. Моя сензор съм го лепил със Permatex Clear RTV Silicone 66b преди няколко години и все още е на стъклото че и работи :mhihi: . Поръчах го онлайн от някакъв пловдивски хипермаркет за строителни стоки но сега не го намирам. Само при лепенето трябва да се изгонят всички балончета чрез натиск и въртеливи движения, после малко хартиено тиксо че да се фиксира до като стегне силикона и е готово.
Гледам си от Варна ако искаш мога да ти услужа със силикона да си свършиш работа.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook