Проблем с охладителната система

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.04.2017
Пол: Мъж

Проблем с охладителната система

Мнение от Juliqn Georgiev » 26 Апр 2017, 22:53

Здравейте колеги! От четири месеца съм горд собственик на БМВ е39, 2.3 автоматик, произведена при 1998г. Радвах му се точно три дни! Започна да тече антифриз под радиатора, по точно под разширителния съд когато е на място и е студена, при загасен двигател. Като работеше двигателя капеше повече. Така няколко седмици с малко доливане изкарах, като даже стигнах от София до Бургас. Понякога капеше, понякога не! Един ден през януари изчезна парното и започна да загрява. Спрях и я оставих на място! След това на следващия ден на студен двигател долях около 2,5 литра антифриз и обезвъздушихме системата. Една седмица нямаше никакви проблеми, парното дойде и не течеше! Прибрах се от Бургас до София без проблеми. След няколко дни пак започна да капе при неработещ и студен двигател. Купих нов радиатор като си мислех, ме е от него. Сменихме го, но не можехме да го обезвъздушим. Смених водната помпа, О- пръстени, термостат и нова капачка на разширителния съд! Спря да капе на студено, на продължи да изхвърля течност като загрее! Маркучите си стояха меки при топъл двигател! Свалихме главата, установи се, че е крива с две десети, шлайфаха я, сменихме гарнитурата й, както и тази на клапаните! Сглобихме я! И пак на изходно положение! Вчера пак изхвърли водата през разширителния съд! Долях два литра вода днес и я карах здраво - нямаше течове и изхвърляне на водата! Маркучите понякога се втвърдяват, понякога не! Обаче течността днес без да тече някъде се губи! До тук съм 900 лева назад и нямам кола! ПОМАГАЙТЕЕЕ! Не знам какво да правя вече!!!

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook