Мнение за мултимедийна навигация!

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от Tsureto » 19 Окт 2018, 14:14

Ще си карам за сега с оригиналната навигация. Имам няколко въпроса за нея.
Колата си е със стоковите чейнджъри, нави диск, радио модул и т.н. в багажника, нищо не е вадено. Имам ТВ, как се подкарва тази телевизия? Тако и дам да търси, предава на черно бели точки, като на старите телевизори :D
Второто ми питане е, има ли сайт (замунда), където да си сваля диск за навигацията ? Записвам и директно пускам?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от PeReZ » 19 Окт 2018, 18:15

Ползвай търсачката, наистина не е чак толкова сложно.
Ето ти темата с картите и обяснението:
BMW - Навигационни карти включващи България

А относно телевизията, твоето БМВ е оборудвано с тунер за аналогова телевизия, каквато вече в България не се излъчва, така че няма абсолютно никакъв начин с този тунер да гледаш ефирна телевизия в България, но пък има начин да преминеш от този (аналогов) тунер към цифров, който поддържа приемането на цифровите ефирни телевизии в България.
За късмет, такъв ъпгрейд се предлага от колега във форума и нивото на изпълнение е доста, доста високо: Диагностика, кодиране, ремонт на ВМ54, МК4, Logic7.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 5.03.2012
Местоположение: Китен / Казанлък
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 TOURING 3.0D

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от Tsaneff » 16 Май 2019, 6:41

Преди седмица си взех последния модел на Ерисин и имам два проблема, с които се сблъсках. Да уточня, че е39-ката също я взех преди седмица и не съм все още наясно с модела. по въпроса: за да свържа Андроида, се наложи да върна кабел от радио модула до таблото. Дотук добре, но когато изгася колата и Дроидът си губи всичко, т.е. трябва да измисля как да му подам постоянен +, ще го изключвам от неговото си копче. Другото главоболие е слабата радио антена на колата. Според вас удачно ли е да взема някаква електронна за вътрешен монтаж и да я сложа около пластмасите в багажника. Предполагам, че оригиналната антена е в старичното задно стъкло на колата, но защо не лови добре ?!?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от PeReZ » 16 Май 2019, 10:12

Ако я изключваш от нейния бутон, все някога ще имаш проблем с акумулатора, защото през бутона тя остава в стендбай, а не се гаси напълно. Докато е в стендбай харчи около 500мА, което е над 100 пъти повече, отколкото ако се гаси по правилния начин - с ACC.
Според мен в момента, в който я свържеш правилно, това ще се оправи.
Антенният усилвател (фабричният) вероятно не е захранен след премахването на фабричния радиомодул. Той се захранва през белия кабел от буксата на радиомодула.
Не си уточнил с коя букса е бил радиомодулът на колата, така че просто ще ти препоръчам да провериш дали белият кабел от фабричната инсталация, която досега е била включена в радиомодула, са подадени 12волта след включване на мултимедията, а може и ACC.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от bioz » 08 Юли 2019, 21:54

Към колегите с навигации. И при вас ли така е орязан екрана? Имам чувството, че краищата на екрана се покриват скриват от рамката на мултимедията?

Изображение

Ако се чудите за какво говоря ето така очаквам да излежда ютуба( отдолу има related video ).

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от Grozdanoff » 16 Юли 2019, 12:18

Здравейте, колеги. Смятам да си купувам неоригинална навигация от търговците от OLX, гледах, че всичките преглагат едно и също: windows 369лв, android 499/599лв. Въпросът ми към тези от вас, които са по-наясно е заслужава ли си 600лв или тази с windows 369лв е прилична мултимедия, аз толкова ще я ползвам и като мултимедия де... но ми харесва как изглежда, а оригиналните навигации втора ръка виждам, че не са много по-евтини! Търговците също предлагат някакъв модул за диагностика "OBD2",който е само 20лв?!Някой от вас използвал ли е такава диагностика, върши ли работа?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от AGT » 16 Юли 2019, 12:29

Аз преди да купя много се чудих . В крйна сметка взех андроидски ерисин и не съжалявам . Възможностите са в пъти повече от windows такава . Гледай да е поне “марков “ китаец . ОБД_то върши работа . Е няма да замести професионален софтуер , но си е глезотийка донякъде . Има няколко теми из форума за навигациите и обд-2 също . Поразрови се има доста писано включително и е Е-46 раздела .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от Lenco » 16 Юли 2019, 15:10

Grozdanoff написа:Здравейте,......

Вземи варианта с 8 ядрен процесор и 4 ГБ рам, около 600 - 620лв са, същите като Ересин, но без логото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от AGT » 16 Юли 2019, 15:18

Абе най вече гледай да има евентуално реална гаранция , че изчатка ли гориш .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от Grozdanoff » 16 Юли 2019, 19:34

Lenco написа:
Grozdanoff написа:Здравейте,......

Вземи варианта с 8 ядрен процесор и 4 ГБ рам, около 600 - 620лв са, същите като Ересин, но без логото.


Аз си мислех за windows 369lv или android 499 с 4 ядра и 2 рам, само че незнам дали работят добре :dunno: На мен не ми и трябват хилядата екстри на андроида, стига ми самата навигация и флашка, просто се чудя уиндолс навигацията за 369лв дали е надеждна и дали работи добре, няма ли някой съфорумник с такава?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от hummer » 16 Юли 2019, 19:41

Ерисин андроид 4 ядрен и 2гб рам си се задъхва..Имам такава и минах на 8 ядра 4гб рам..много добре работи за кола...не се задъхва всичко става много бързо..
Препоръчително е да вземеш от Ерисин БГ..че такава джаджа без гаранция е кофти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от bioz » 16 Юли 2019, 22:53

Гледаш да е поне px5. Като цяло китайчета с ниско качество, ама добавят доста възможности за мултимедия

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от philip_vd » 17 Юли 2019, 8:42

Да кажа и моите патила с навигациите.
Преди повече от година си купих навигация с процесор рх3 от алиекспрес за около 430 лв. След около месец изчезнаха десните аудиоканали. :banghead: След смяна на ромове и консултации с колегата PeReZ се оказа че проблема е хардуерен. Изпратих навигацията по куриер в Ерисин сервиза и я оправиха за 70 лв. Оказа се, че имало фабричен дефект, скъсана писта и изгорял кондензатор. Монтирах я и от тогава нямам проблеми.
Та в тоя ред на мисли купи си андроидска(не разбирам защо си се хванал за този уйндоус :shock: ) навигация по възможност рх5 от ерисин, както казват колегите, защото е хубаво да има гаранция. Според мен е задължително след това трябва да си купиш IBUS четеца и да подкараш приложението I-BUS_App. Мнооого удобно приложение осъвременяващо колата. Освен борд компютър има още кодиране и други полезни екстри.
P.S. Преди месец това приложение и борд компютъра ме спасиха от прегряване на двигателя. Протече ми водната помпа и започна да вдига градусите. На борда започнаха да мигат в червено температурата 123 градуса и надпис overheat и радиото започна да ми прекъсва. Погледнах стрелката на температурата и беше на границата на червения сектор :shock: . Макар, че често гледам в таблото с уредите това прегряване без бордкомпютъра нямаше да го хвана със сигурност или по-точно щях да го хвана, когато вече би било късно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от bioz » 02 Апр 2021, 12:12

Някой знае ли каква е причината сигнала на антената стана супер слаб след като сложих мултимедията. Хваща радио с лошо качество?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Мнение за мултимедийна навигация!

Мнение от PeReZ » 03 Апр 2021, 8:50

Провери дали антенният усилвател продължава да е захранен след монтажа ба мултимедията. Някои мултимедии хо правят, при други не е предвидено правилно и не го. Може да измериш белия кабел от квадратната букса за радио. На него трябва да има 12V при включена мултимедия, по него се събужда антенния усилвател. Другата възможност е да трябва да се монтира антенен сепаратор / галваничен разделител (вероятно не е точният термин), ето снимка:
7cd543ef0b~2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook