Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от Raefi » 09 Апр 2017, 9:39

Вчера смених въпросния лагер и сега като тръгна да спирам точно преди да спре в пълен покой да речем от 10, 15км/ч до 0 ABS-а се задейства и почва да пулсира педала на спирачката. При по-високи скорости няма проблеми, при рязко спиране действа адекватно, няма светещи лампи и скоростомера работи нормално. Четох из форумите, че може лагера да няма някакъв индукционен пръстен по който мери скороста абс датчика ама светвали и лампите и се появявало при някви менте лагери, а моя е FAG, заден десен също е FAG смених го преди 1, 2 месеца и нямам проблеми, а двата съм ги купувал по едно и също време от един и същ човек. Не вярвам да са менте. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от zvetiko » 09 Апр 2017, 10:31

Не е задължително да светва- ако датчика, поради една или друга причина, дава неправилна информация, но с възможна стойност за ъгловата скорост на колелото, тогава ABS ще се включва, защото модула получава информация, че това колело се върти с различна скорост от останалите. Като основни причини за подобен проблем са китайски датчик или повреден инкрементен пръстен на лагера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от Raefi » 09 Апр 2017, 12:01

Къде се намира този пръстен под сепаратора ли е? И дали е възможно да съм зацапал датчика и от това да го прави?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от gentata » 10 Апр 2017, 22:43

Raefi написа:.. като тръгна да спирам точно преди да спре в пълен покой да речем от 10, 15км/ч до 0 ABS-а се задейства и почва да пулсира педала на спирачката. При по-високи скорости няма проблеми, при рязко спиране действа адекватно, няма светещи лампи и скоростомера работи нормално...

И при мен го има точно този "ефект" от доста време. И проблема е точно с коректното отчитане на скоростта от датчиците на колелетата. Лошото е че трудно се хваща "виновника".
Така че следя с нтерес развитието.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от dak » 11 Апр 2017, 9:12

При мен стана същото след смяна на лагер на едно Ауди , оказа се че положението на датчика на е правилно !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от Raefi » 11 Апр 2017, 18:21

Има донякъде прогрес днеска я закачих към Inpa-та да и следя датчиците по време на каране. В интерес наистина има едно прескачане на заден ляв от време на време иначе вади същата скорост като другите и после след известно каране не знайно защо ми забива модула и ми вади грешка в програмата, но не ми светва лампата на таблото. Сега като си връщам лентата назад наистина имаше една вдлъбнатина на сепаратора от към страната на датчика и ако този инкрементен пръстен е отдолу всичко излиза наяве и май ще сменям лагера отново :ranting: :censored: Ще пиша като има друго развитие, но преди да прибегна към смяна ще го изчистя датчика, че може да съм го замърсил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от gentata » 11 Апр 2017, 18:48

Raefi написа:...след известно каране не знайно защо ми забива модула и ми вади грешка в програмата,...

Точно за това споменах че трудно се хваща, защото до като е закачен кабела за диагностиката и се гледат живи данни за отчитането на датчиците, ABS-модула забива и прекратява комуникацията. При мен светкат лампите на таблото след няма и 100-ина метра и съответно излиза грешката (съобщението) в инпата че модула не отговарял.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: Проблем с ABS след смяна на заден ляв лагер-главина.

Мнение от Raefi » 11 Апр 2017, 19:49

Еми аз за няколкото опита които направих преди да забие модула, видях че единственото отклонение дава този датчик, като е периодично например движа се с константна скорост и през определен период заден ляв пада до около половината на скалата и се възстановява. Проблема според мен не в датчика защото до преди да го смяна лагера нямаше проблеми никакви, а и вдлъбнатината на сепаратора, която не знам как е станала, ме кара да си мисля че е наранен въпросният пръстен, толкова ли не можаха да го сложат на полуоската, ами в лагера го вкарали мамицата им мръсна :ranting: , чисто нов лагер да трябва са сменям. Последната ми надежда е да е замърсен датчика, тия дни ако ми остане време ще взема да го махна и ако излезе цял да го почистя.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook