Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от tiho_madjarov » 31 Мар 2017, 12:09

Здравейте колеги.Ще слагам на колата въпросните Ангелски очи.В момента имам пуснати дневни светлини на дългите на 30%.Като дам на контакт те загасват и тръгват габаритите.Питането ми е възможно ли е да светят едновременно ангелските очи и дневните светлини.Ако се свържат очите към кабелите на дългите светлини,за да святкат заедно дали ще е проблем според вас.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 11.10.2014
Местоположение: София
Кара: 2002 Е39 525dA Touring

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от aivanov99 » 31 Мар 2017, 16:31

А дневните светлини са ти кодирани или са с автърмаркет модул? При мен с кодирани дневни като пусна габарита си светят и дневните и габарита.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от tiho_madjarov » 31 Мар 2017, 16:41

Ами като купих колата и я закарах на майстор и той ми каза ,че ще слага модул за дневните светлини.Даже ми каза,че го е поставил някъде зад жабката.Иначе колата е 1999 година Юни месец производство и си мисля,че дневните светлини могат да се кодират само с диагностика,не знам защо тоя пич ми сложи модул.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от tiho_madjarov » 02 Апр 2017, 21:22

Колеги,никой ли във форума не кара на ангелски очи + дневни на дългите включени заедно?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от PeReZ » 02 Апр 2017, 21:39

Да, най-вероятно не са много хората, които да карат с такава комбинация, понеже се губи смисъла на занятието.
Другата причина, поради която никой повече не ти е отговорил, най-вероятно е факта, че при фабрично кодирани US дневни светлини, когато включиш габарити, светва точно това, което описваш, а именно дневни светлини + габарити. Т.е. ако някой иска да кара с такива дневни, просто си включва врътката за фаровете на положение "габарити" и готово.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от tiho_madjarov » 03 Апр 2017, 16:59

При мен US светлините светват без да въртя нищо,просто паля и след малко светват.Като загася мотора,светлините загасват след 4-5 сек.Ако врътна копчето на габарит,US светлините загасват и светват само ангелските очи.Питането ми е дали може да се направят да светят едновременно,няма значение дали ще въртя копчето или не,въпроса е да са заедно в комбинация.Благодаря. :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от Ivo_Borisov » 03 Апр 2017, 18:24

При теб най вероятно не са кодирани а нещо е правено. Дневните светват веднага при контакт а не при палене и гаснат веднага след като върнеш контакта. Иди някъде да ти ги кодират. Ето как е на контакт и габарити.
20170403_192139.jpg

На снимката дългите изпъкват повече, всъщност светят по слабо, на 20% са настроени.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 325Ci
Мечтае да кара: М5

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от tiho_madjarov » 03 Апр 2017, 20:51

Ами до колкото знам колата я закарах на един пич,който ми каза,че ще ми сложи устройство за светване на дневните.Така,че със сигурност знам,че не са кодирани с някаква диагностика,а светват чрез устройство.Колата ми е Юни-1999 год.Не знам дали става с диагностика това кодиране.С ИНПА дали ще се получи,знаете ли?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от PeReZ » 03 Апр 2017, 20:54

Не, с ИНПА няма да се получи.
НЦС Експерт, Навкодер, ДИС, БМВ Скенер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 368
Регистриран на: 17.03.2005
Пол: Мъж
Кара: '04 330xi touring

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от izzzo » 04 Апр 2017, 12:29

При мен със Скенер-а нещо не се получава. Единствено при една от опциите светнаха дневните светлини, обаче късите, а не дългите на 20%. Някакви идеи? Колата е фейслифт 2000г.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Апр 2017, 13:15

Не става при всички със скенера, евентуално при тия дето са с лсм 4.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от PeReZ » 04 Апр 2017, 14:41

С БМВ скенер може единствено да се активира функцията "дневни светлини на дългите" (GED_FL_ALS_DRL).
Но както знаете, за да светнат дългите на процент, освен тази настройка, трябва да бъде настроена и стойността, с която да светят тези дълги, което се прави от параметъра на: FL_DIMMUNG_ALS_DRL. Фабрично в повечето коли, които съм виждал, е въведена стойност wert_01, което е равно на 0.
С други думи с БМВ скенер става единствено, ако имате късмета някой някога да е променил тази настройка по някакъв повод.
Имам и LCM4-B, който е 2006-та година. При него също фабрично си беше wert_01, така че май не е и до версията на лайтмодула, а по-скоро до държавата, за която е кодиран фабрично лайтмодула.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Въпрос за Ангелски очи и дневни светлини

Мнение от Ivo_Borisov » 04 Апр 2017, 16:44

Може и да си прав. Досега съм го активирал веднъж на една Е53, но може и преди това някой да е активирал нещо та да е било променено.

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook