Въпрос за пробег на масло .

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от host » 06 Апр 2017, 16:12

https://www.youtube.com/watch?v=FcySwKHQOBs&t=8s
How does the test?
The new sample is subjected to metal on metal friction under load of 2kg for 30 seconds. Then two measurements are made: a new sample diameter and the diameter of the test at its lowest point. After subtracting both dimensions, we get real consumption measurement sample. The result is the lower the better.

Result: 0.11
Measuring the sample without oil: 0.42

https://www.youtube.com/watch?v=gWOESksm2DQ
__________________________________

приличен резултат вади за защита от триене ама на слъдж тест-а ... всеки да преценя сам за себе си

каналчето е дооооста интересно , аз не виждам причина да се съмнявам в човека който ги публикува ... интересни неща може да видите сами за себе си ... и табличка е направил има я в описанието под клиповете, препоръчвам да си ги изгледате всичките клипове от последните месеци ... и всеки сам да си направи изовидте

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1163
Регистриран на: 5.07.2008
Местоположение: banlieu parisienne
Пол: Мъж
Кара: 530da turing

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от nightdriver » 06 Апр 2017, 16:14

Z3Ro* написа:В нета има инфо и за това, че прекомерно честата смяна на синтетични масла е по-скоро вредна, отколкото полезна. Различните масла имат различни присадки, но повечето синтетични работят на принципа промиване на детайлите, след което следва нанасяне на тънък предпазен филм, който е изчислен от производителите, че се запазва определени километри или пробег. С честа смяна периодът, през който този филм е нанесен и работи в полза на мотора може да бъде съкратен. Тук не става въпрос за пестене и не разбирам защо всеки път дискусията тръгва в такава посока... :dunno:


Дано това най-накрая да се разбере от всички !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от dak » 10 Апр 2017, 10:23

https://www.youtube.com/channel/UCLQb2U ... 1IA/videos
разгледайте този канал , после пак може да дискутираме кое масло колко и как :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Elesar74 » 12 Апр 2017, 10:55

Във форума на VW бях чел статия(не мога да я намеря), именно, че ранната смяна на маслото, означава то да не може да нанесен предпазния филм върху компонентите и така последните са подложени на ускорено износване. Ново масло не значи по-добро смазване непременно. Маслото трябва да се сменя по предписания на производителя или според индикацията в автомобила. Според мен универсално приетата граница от 10 000 км, е изключително погрешно да се спазва и единствено километрите да са определящи за смяна на маслото. Така напълно се игнорират ред други фактори, като брой студени стартове, натоварване на мотора, температурен режим на работа, стил на каране и т.н. По отношение на нашите автомобили, мисля всички знаем, че ако караме автомобила повечето време "в лютеницата", зелените индикатори гаснат доста бързо. Но ако не караме така, удължаваме времевия интервал за смяна, според индикаторите. И каква роля имат тук километрите? Никаква. Някой може да се наложи да смени маслото според индикаторите и преди 10 000 км, друг пък може да откара до 15 000. Което е в пряка зависимост от индивидуалната експлоатация на автомобила, за което са сложени и въпросните индикатори. Защото те не ви броят времето, за което ще стигнете до 10000 км., а как използвате автомобила си и в какви условия. Според това се налага смяна на маслото, а не изминати километри. Разбира се, ако колата не се кара и маслото престоява с години, тогава то си губи свойствата и би следвало да се смени.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от vladobate » 12 Апр 2017, 12:08

Значи честно да си кажа по-голяма глупост от това колко кофти е да си с ново масло и как то не можело да си нанесе предпазен филм не бях чувал. Не визирам тук колегите , а по-скоро великия VW форум , където смятат , че техните коли само със зелено хидравлично масло трябва да се карат. Щото като им била зелена капачката на съда тва означавало , пък че на самия съд изрично пише само минерално да се ползва тва няма значка за специалистите. Та не мога да им го повярвам тва за масления филм и бла-бла . Индикаторите , да има си резон и е така , ноо не за нашите условия , където и масла и горива са на едно различно ниво на качество , доооста различно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Elesar74 » 12 Апр 2017, 13:07

Колега vladobate, не си прав тук. Споменатата от мен статия във форума на VW, не е писана от потребител на форума, а беше сложен линк към нея от друго място. Дори си спомням, че самата статия беше на английски, но я четох преди година и повече време. И това за масления предпазен филм беше изкл. учудващо за мен, защото този филм не се образува под 5000 км пробег (ако помня правилно и в зависимост от карането) и излиза, че тъкмо започва да се образува този филм и хоп, ние сменяме маслото. С което обезсмисляме тази функция на маслото и неусетно излагаме двигателя на по-ускорено износване. Защото именно този предпазен филм води до удължаване живота на компонентите на двигателя и неговите възли и агрегати. Наистина се опитах да намеря темата във форума, но засега без успех. Колкото до качеството на маслата, това значи ли да си купуваме най-големите боклуци, само защото не можем да намерим подходящото масло или не ни се дават пари? Или да теглим чертата, че всичко в България, е боклук и каквото и да си купиш, все тая. По тая логика, нали знаете докъде се стига. А по отношение на незнайния пробег и експлоатация на конкретния двигател, това вече е доста субективно положение, за което не си струва да се коментира. Тук говорим за принципното положение със смяната на маслото на "нашите" двигатели, а вече кой как ще процедира, си е негов личен избор.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от host » 12 Апр 2017, 13:15

виж и темите в англоезичните форуми и в руските ... на мотори карани по "индикатора" за масло ... че дори и доста от читавите масла си губят качествата далеееч преди пробега по "индикатор" ... пък и по предписание на производител на масло, и на автомобила

просто НИКОЙ не смята тия мотори да се карат повече от гаранцията им и НЕ го интересува дали слъждва маслото след 12хил км ... дали присадките/модификатори вече не действат и т.н. ... да маслото може да си изкара 15хил км пробег, но определено не е с качествата които човек иска и за които е платил ... масово е така , нито евтини , нито скъпи , по-скоро има масла които са изключение и наистина може да гарантират качество в такъв пробег

наистина има инфо, виж ... не ни се доверявай на нас ... като видиш спада в качествата на "доказани" марки масла при лаб. анализ след 6-9хил км ... и ще се зачудиш за някои неща ... и то даже са "модерните" визкозитети "енергийно ефективните" масла, които уж са ПЪЛНА синтетика и т.н. ;)

ама и да не провериш ... се тая ... важното е да е доволен човек, щом си доволен ... и ти върши работа :bchug: карай си и не се вкарвай в излишни нерви

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Dimitar_VN » 12 Апр 2017, 13:46

Здравейте,предстои ми смяна на маслото и се чудя от къде да го купя,от оторизиран магазин или да си го поръчам от интернет.Качеството дали ще е еднакво и за двата варианта?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от bioz » 12 Апр 2017, 14:26

Dimitar_VN написа:Здравейте,предстои ми смяна на маслото и се чудя от къде да го купя,от оторизиран магазин или да си го поръчам от интернет.Качеството дали ще е еднакво и за двата варианта?


Ти пак можеш да си го поръчаш по нета от оторизиран сервиз.

https://maxcar.bg/content/1000 Не съм поръчвал от тях обаче рекламата им е яка :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Elesar74 » 12 Апр 2017, 15:43

Имам приятел, който поръчва само от maxcar, много е доволен. Аз вземам от вносител.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Dimitar_VN » 12 Апр 2017, 15:58

Благодаря колеги.Ще поръчам от нета, а филтрите от магазина. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от vladobate » 12 Апр 2017, 17:24

Elesar74 , никъде не съм писал да си купуваме евтини или смотани масла , не съм имал това предвид . Наистина маслата губят голяма част от характеристиките си далеч преди заветните 10хил. , 8хил. , 5хил. , правилния отговор е още надолу , което не означава че маслото не става ама пък и да не е баш в силата си като прясно и да чакам някъв пробег....кой ще да го е писал за пръв път го чувам и не ми е сериозно. Ми да ги продават разработени маслата ако ще е истина . На спортните коли да вземат ги сменят на 40хил. щот супер предпазващ филм ще става там . И аз пазарувам онлайн , последно маслото дет ми пратиха беше двугодишно , ама си го сложих. А в представителството на бмв пък съм виждал масла на по три годинки и цената е....всеки знае . Сигурно са им разработени затва , отлежали :mhihi: .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Elesar74 » 12 Апр 2017, 21:43

vladobate написа:Elesar74 , никъде не съм писал да си купуваме евтини или смотани масла , не съм имал това предвид . Наистина маслата губят голяма част от характеристиките си далеч преди заветните 10хил. , 8хил. , 5хил. , правилния отговор е още надолу , което не означава че маслото не става ама пък и да не е баш в силата си като прясно и да чакам някъв пробег....кой ще да го е писал за пръв път го чувам и не ми е сериозно. Ми да ги продават разработени маслата ако ще е истина . На спортните коли да вземат ги сменят на 40хил. щот супер предпазващ филм ще става там . И аз пазарувам онлайн , последно маслото дет ми пратиха беше двугодишно , ама си го сложих. А в представителството на бмв пък съм виждал масла на по три годинки и цената е....всеки знае . Сигурно са им разработени затва , отлежали :mhihi: .

:ok:
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 704
Регистриран на: 29.05.2011
Пол: Мъж
Кара: E39 530D 184 кс. седан

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от dak » 12 Апр 2017, 21:52

Колеги , надеждни ли са тези maxcar , нещо много са им ниски цените :shock: Аз до сега взимх edge 5w30 5л на 90лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 17.09.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: е39 525д

Re: Въпрос за пробег на масло .

Мнение от Dimitar_VN » 13 Апр 2017, 20:16

Колега, и аз за първи път ще поръчвам масло от нета.Има и доволни хора ще видим.Въпреки ,че имам и фиатче на него му слагах стат оил
и го карах 25к км без смяна малко известно ,но качествено.Вече не го предлагат.За бумера няма компромиси ще сложа на мотул 5/40.Не ми се вярва да е менте от интернет.

Предишна

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook