Голям проблем със счупен абс датчик

5-та серия ('95-'03)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.01.2017
Пол: Мъж

Голям проблем със счупен абс датчик

Мнение от batgoshu » 18 Мар 2017, 13:47

Здравейте , колеги имах проблем със километража и си казах че от заден ляв абс датчик.Днес викам ще го изкарам да го видя може да е зацапан, отвих болчето и остана само да го изкарам , но беше толкова заседнал вътре че как ли не го мъчих не излизаше.Дръпнах го малко по силно и се отчупи от горния край и долната му част остана вътре в главината , и сега не знам как да го изкарам , има ли някакво решение :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Голям проблем с абс датчик

Мнение от zvetiko » 19 Мар 2017, 10:43

batgoshu написа:Здравейте , колеги имах проблем със километража и си казах че от заден ляв абс датчик.Днес викам ще го изкарам да го видя може да е зацапан, отвих болчето и остана само да го изкарам , но беше толкова заседнал вътре че как ли не го мъчих не излизаше.Дръпнах го малко по силно и се отчупи от горния край и долната му част остана вътре в главината , и сега не знам как да го изкарам , има ли някакво решение :(


Сваля се главината, за да не се засегне инкрементното колело на лагера и наложи да купуваш и лагер и със свредло започва да се разпробиват останките от датчика докато излязат, като се внимава да не се засегне гнездото му. Когато се извади датчика, гнездото се полира, новият датчик се маже с грес, за да не се случи нещо подобно отново.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Голям проблем с абс датчик

Мнение от Ivo_Borisov » 19 Мар 2017, 11:06

batgoshu написа:Здравейте , колеги имах проблем със километража и си казах че от заден ляв абс датчик.Днес викам ще го изкарам да го видя може да е зацапан, отвих болчето и остана само да го изкарам , но беше толкова заседнал вътре че как ли не го мъчих не излизаше.Дръпнах го малко по силно и се отчупи от горния край и долната му част остана вътре в главината , и сега не знам как да го изкарам , има ли някакво решение :(

Ще ти кажа аз как съм вадил няколко пъти счупен датчик. Не съм наранявал никога гривната на лагера. Пробиваш малка дупка с бормашината, навиваш видия за дърво и дърпаш. Понякога се отчупва, пак продължаваш. Половин час работа е.
20140319_124455.jpg


п.п. Оправи си заглавието на "счупен датчик" или нещо такова, за да насочва към проблема, че теми "проблем с абс" има много.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.01.2017
Пол: Мъж

Re: Голям проблем със счупен абс датчик

Мнение от batgoshu » 19 Мар 2017, 21:10

Колеги , пробвах номера със видията мъчих се сигурно 2 часа но не успях да го изкарам , изобщо даже не помръдва.Изглежда ще трябва да закарам колата на майстор.

Назад към E39

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook